Si të shkarkoni aplikacione me iPhone X

Ardhja e iOS 11 dhe iPhone X ka nënkuptuar një ndryshim të madh në estetikën dhe funksionimin e App Store. Dyqani i Aplikacioneve Apple iOS ka pësuar një ridizenjim gati të plotë, ku historitë e zhvilluesve dhe rekomandimet e aplikacioneve janë tani pikat kryesore. Por me iPhone X edhe mënyra se si i shkarkojmë aplikacionet ka ndryshuar.

Mungesa e butonit të fillimit dhe sensorit të tij të integruar Touch ID do të thotë që tani për të identifikuar veten duhet të përdorim njohjen e fytyrës së iPhone X. I ashtuquajturi Face ID që është gjithmonë aktiv është i ngarkuar me njohjen e fytyrës sonë dhe kështu të vazhdohet me blerjen e aplikacionit që ne kemi kërkuar të shkarkojmë. Por si ta konfirmojmë blerjen për të shmangur shkarkimet e padëshiruara?

 

Deri tani, për sa kohë që iPhone-i ynë kishte Touch ID, kur shkarkonim një aplikacion për herë të parë na duhej të konfirmonim identitetin tonë dhe qëllimin tonë për ta bërë këtë duke vendosur gishtin në sensorin e gjurmës së gishtit që është i integruar pikërisht poshtë butonit të shtëpisë. Në këtë mënyrë, iPhone e dinte që ishim ne dhe vazhdoi blerjen dhe shkarkimin pa qenë e nevojshme të shkruani fjalëkalimin e llogarisë sonë. Por me iPhone X pa buton shtëpie, kështu njohja e fytyrës është ajo që është përgjegjëse për të na njohur, diçka që ndodh automatikisht vetëm duke parë ekranin, gjë që është normale kur po shkarkojmë një aplikacion.

Si të shmangni goditjet e gabuara të tasteve që shkaktojnë shkarkimin automatik të aplikacionit? Apple ka shtuar një hap që deri më tani nuk ekzistonte në asnjë nga pajisjet: shtypni butonin anësor dy herë. Ky gjest i thjeshtë i bën të ditur sistemit se ne në të vërtetë duam të blejmë një aplikacion dhe se nuk është gabim dhe shkarkimi do të fillojë automatikisht. Apple mund të kishte zgjedhur një buton virtual në ekran, por preferoi një buton fizik për të bërë blerjen. E njëjta gjë vlen edhe për blerjet brenda aplikacionit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   jdjd dijo

  Fuck Luis nuk është për dëshirën për të kritikuar, por artikujt tuaj gjithmonë ndjekin këtë nivel, ngarkojeni sepse do të jetë më mirë për të gjithë.

  Nëse e bëni për ta plotësuar në fund, unë do të ndaloj së vizituari uebfaqen

  1.    Louis Padilla dijo

   Jo të gjithë lexuesit kanë fatin të kenë njohuri të përparuara, si ato që duket se keni. Ky artikull i përgjigjet faktit se një nga kërkimet më të njohura në Google është pikërisht mënyra e shkarkimit të aplikacioneve në iPhone X. Duhet të shkruajmë artikuj për të gjithë, është aq e thjeshtë sa të mos lexosh ato që nuk të interesojnë.

   Nuk është për të kritikuar, por nëse të gjitha komentet tuaja ndjekin gjithmonë këtë nivel, ngarkojeni sepse do të jetë më mirë për të gjithë. Sepse dje në lidhje me Tlegram X ishte gjithashtu për shënim, përveç që nuk tregonte njohuri në lidhje me aplikacionin.

   Nëse nuk ju pëlqen blogu, ju jeni absolutisht i ftuar të mos hyni përsëri, ai është falas.

 2.   David dijo

  Kur tutoriali për të rritur volumin në iPhone X?

  1.    jdjd dijo

   Kjo është ajo që unë nuk do të bëj për të hyrë përsëri, faleminderit për ftesën tuaj

 3.   Pepe dijo

  OMG, pjesë e udhëzuesit hahahahahahaha

 4.   Rodrigo dijo

  Ata janë një klasë e keqe që kritikon tërë kohën e informacionit që për njerëzit që nuk dinë nëse mund të jetë i dobishëm për ta, ka lloje njerëzish që kritikojnë sepse po dhe pse jo, nëse nuk janë të interesuar thjesht nuk e lexojnë atë

 5.   Aldof Gall dijo

  Epo, artikulli më ka ndihmuar shumë. Unë isha gati për të thirrur apple për të sqaruar se si të blej. Vazhdoj të vizitoj faqen tuaj të internetit madhështore. Faleminderit

 6.   Ndërmarrje dijo

  Për mua është gjithashtu një artikull që tashmë dija ta bëja, nuk më duhej, por e kuptoj që për shumë nëse funksionon, ndonjëherë nuk do të funksionojë për ju dhe herë të tjera, unë gjithashtu e kuptoj që shkrimi i artikujve është jo aq e lehtë sa gjithçka që duhet të Vënia e tij është një risi e shkëlqyeshme për të gjithë dhe nga ana tjetër ka nga ata që kanë ndonjë traumë me Apple, me siguri diçka u ka ndodhur atyre kur ishin të vegjël dhe ata shkojnë për shembull në një forum iPhone për të kritikojnë, atëherë ata montohen dhe ankohen sepse u është përgjigjur gabimisht, unë nuk do të shkoja në ndonjë nga Samsung për t'u përfshirë me celularin ose markën, përveç që është një celular i shkëlqyeshëm, të gjithë kanë shijet e tyre dhe kjo është e mrekullueshme që është kështu, por ato që dua të them janë ata që kanë një celular të markës adafsadfa dhe ata janë duke pritur që diçka të dalë nga Apple për të kritikuar, për mua ata kanë një traumë nga fëmijëria që i çon në atë, mendoj nuk duhet të merret parasysh dhe më shumë në këtë kohë, ju nuk keni pse të arrini kohë të këqija për askund, nëse shihni titullin si ta instaloni ... tashmëju e dini sepse shkoni dhe shkoni në artikuj të tjerë. Përshëndetje dhe viti i ardhshëm mund të jetë një nga më të mirët për të gjithë.