Shkarkoni sfondet e iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus

sfondet e reja-iphone-7

Ndërsa përdoruesit e parë fillojnë të marrin iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus të parë, të cilin ata e rezervuan më 9 shtator, dy ditë pas prezantimit të tyre zyrtar, shumë prej tyre kanë qenë lexuesit që na kanë kërkuar sfondet e reja që do të na ofrojnë të rejat. iPhone. Për momentin Gjithçka duket se tregon se kërkesa ka tejkaluar edhe një herë aksionet e kompanisë, diçka që logjikisht ka irrituar shumë përdorues të cilët tashmë fërkonin duart për të shijuar 16 shtatorin e ardhshëm me iPhone-in e tyre të ri.

Këto sfonde të reja nuk janë të disponueshme në versionet iOS që aktualisht janë në treg dhe ne do të jemi në gjendje t'i shijojmë ato vetëm nëse blejmë iPhone të ri ose nëse Ne i shkarkojmë ato nga lidhja që unë ju tregoj në fund të këtij artikulli. Në këtë artikull ne mund t'ju tregojmë vetëm versionet statike të sfondeve të reja, jo ato dinamike, dinamike që do të kënaqin përdoruesit më të apasionuar të Apple.

Siç e keni parë tashmë në disa nga videot që qarkullojnë në YouTube në lidhje me iPhone 7, këto sfonde ato na tregojnë një rënie lëvizëse në ngjyra të ndryshme dhe me sfonde të ndryshme, në mënyrë që secili përdorues të mund të zgjedhë atë që i përshtatet më së miri shijeve të tyre dhe pse jo, nevojave të tyre.

Rezolucioni i pesë sfonde që ju tregojmë, është 1080 x 1920, rezolucioni maksimal i ofruar nga iPhone 7 Plus. Këto sfonde janë ideale për të gjithë ata përdorues me një iPhone 6s ose iPhone 6s Plus që nuk planifikojnë të azhurnojnë pajisjen e tyre në modelin e fundit, thjesht për shkak të kamerës së dyfishtë dhe rezistencës ndaj ujit, tiparet kryesore të modelit të ri të iPhone që paraqiti kompania më 7 shtator.

imazh

Siç tregon siluX në komente, ngjyrat e këtyre pikave janë një dremitje e ngjyrave të iMac-it të parë, një model që ishte gjithashtu i pari në treg për të eleminuar disqet, si iPhone 7 me folenë e kufjeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   manuel dijo

  dhe lidhja?

  1.    Salla Ignatius dijo

   Ata janë të ulët pranë imazheve. Kur klikoni mbi të duhet të klikoni në Shikoni madhësinë e plotë për të hyrë në rezolucionin origjinal.

 2.   siluX dijo

  "Në mënyrë që secili përdorues të mund të zgjedhë atë që i përshtatet më së miri shijes së tij dhe pse jo, nevojave të tij"

  JAJAJAJAJA Unë jam ndarë me nevojat ... Unë nuk e dija se ngjyrat mund të bëheshin kaq të rëndësishme dhe të nevojshme. Le të jetë sepse moda ia vlen, por gjithsesi është brenda shijeve.

  Ju tashmë mund të përmendni se ngjyrat të kujtojnë Imac-in e parë që prezantova punë, që do të thoshte eleminimin e disqeve, një dremitje e qartë e mungesës së lidhësit të foleve, faleminderit.

  1.    Salla Ignatius dijo

   Keni absolutisht të drejtë në botë. Ai nuk kishte rënë. Unë azhurnoj postimin informacionin tuaj.
   Shumë falemnderit.

  2.    Damien dijo

   Epo, çfarë shaka! Në iPhone tim 7, ajo sfond nuk vjen si shaka, përveç asaj të drejtpërdrejtë! Çfarë
   Po atje? A e di dikush nëse është përfshirë në plus apo jo? Faleminderit!

 3.   Joan dijo

  Ata nuk janë në lëvizjen time, nëse jo, atëherë varfëria.

 4.   Ndërmarrje dijo

  Faleminderit për ndarjen e tyre.

 5.   Mostache dijo

  Unë e kuptoj nga komenti i siluX, kuptimi i fondeve, por është që çdo herë, ata kanë më pak jetë ose i krijojnë ato me më pak kohë çdo herë ose u mbarojnë idetë, nuk e di.
  Ndonjëherë më mungon disi dizajni i softuerit që e bëri atë të dallohej aq shumë nga pjesa tjetër. Tani, në lidhje me dizajnin e ndërfaqes aktuale, nuk është më shumë se një sistem i thjeshtë më shumë se pjesa tjetër. Për keqardhje.

 6.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Ufff pa fjalë me ato fonde "të reja" ...
  Në prezantimin e iphone 6s ata treguan sfonde të animuara që përbëheshin nga peshq të edukuar posaçërisht për këtë rast, domethënë kaq shumë vëmendje ndaj detajeve ishte e mahnitshme. Por këto fonde çfarë?
  Dhe artisti i ftuar për mbylljen e fjalës kryesore? Mami im! Copë frike! E dashura boogeyman !!
  Kryefjala më e mirë ka qenë padyshim ajo për iphone 6!

 7.   Paulina dijo

  Unë kam iPhone 7 plus dhe ato fonde nuk vijnë. Me sa duket Apple harroi.

  1.    John dijo

   Sapo postova duke kërkuar të njëjtën gjë, bleva një iPhone 7 Plus dhe asnjë shenjë të sfondeve të reja

 8.   John dijo

  Ç'kemi djema:
  Do të doja të dija nëse është normale që kam një iPhone 7 Plus dhe që nuk përfshin sfondet e reja. Kjo mund të ndodhë?
  Saludos y muchas gracias

  1.    ruben_aparicio@msn.com dijo

   Unë kam iPhone 7 dhe nuk kam as fonde! Ckemi?

 9.   Carlos dijo

  Unë jam i njëjti IPHONE 7 PLUS pa fonde të reja ... asnjë nga ata që reklamohen nuk janë

 10.   Daniel dijo

  Epo, unë kam lëshuar një iPhone 7 dhe një 7 plus nga applestore dhe asgjë fare. Ata tallen me ne, dhe jo me pajisje saktësisht të lira.