Shkarkoni sfondet e reja për iOS 14.2 dhe iPhone 12

Versione të IOS Ato po ndodhin, dhe përkundër faktit që në teori iPhone 12 i ri do të mbërrijë me iOS 14.1 të instaluar, kompania Cupertino tashmë është duke punuar në iOS 14.2 i cili është në fazën Beta dhe shumë përdorues të kanalit tonë Telegram tashmë po punojnë për të. janë duke përdorur

Por tani ajo që na intereson është t'ju sjellim lajme. Ne ju lëmë të gjitha sfondet e reja iOS 14.2 që do të vijnë në iPhone 12 të ardhshëm, në mënyrë që t'i shkarkoni ato dhe përdorni ato para askujt tjetër, hidhni një vështrim në këto ide përrallore për ekranin tonë që Apple propozon.

Ne fillojmë me dy fotografi realiste, në të cilat do të shfaqet "shkretëtira", si ditën ashtu edhe natën, diçka që është e pranishme në të gjitha sfondet e reja të iOS, shumë e përqendruar në Modalitetin e saj të Errët "të ri". Nderkohe. Duke i shkarkuar vetë, në vend që të integrohemi, Ne nuk do të jemi në gjendje të shohim se si sfondi ndryshon ngjyrën midis ditës dhe natës, diçka që mund ta bëjmë kur të vijë iOS 14.2 dhe ta kemi të instaluar përgjithmonë. Mund të duket budallallëk, por këto sfonde "interaktive" janë shumë interesante për të na dhënë ndjesinë se iPhone-i ynë po ndryshon gjatë gjithë ditës.

Faleminderit 9to5Mac ne mund t'i shkarkojmë këto fonde me rezolucion të lartë pasi ato janë pritur në serverin e tyre. Thjesht duhet të klikoni në lidhjen që kemi lënë në krye, do të hapet një galeri me imazhe dhe mund të rrëshqisni majtas dhe djathtas derisa të gjeni sfondin që dëshironi. Nëse bëjmë një shtypje të gjatë në iPhone-in tonë, kjo do të na japë mundësinë të ruajmë foton. Për ta caktuar më vonë në sfond, ju tashmë e dini që mund të shkojmë te Cilësimet> Sfondi ose direkt nga aplikacioni Photos në menunë e ndarjes mund të zgjedhim opsionin për të caktuar sfondin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.