Si të shkarkoni videot e Twitter në iPhone

Shkarkoni videot në Twitter

WhatsApps është bërë një nga platformat që konsumojnë më shumë hapësirë ​​në çdo pajisje, për shkak të numrit të madh të video dhe foto që shpërndahen çdo ditë, sidomos në grupe miqsh, bashkëpunëtorësh...

Edhe pse Twitter nuk është zakonisht një burim i rëndësishëm i këtyre videove, në këtë platformë mund të gjejmë edhe më shumë se përmbajtje interesante për të ndarë. Kur ndani atë përmbajtje, ngjitja e lidhjes është më e shpejta. Por nëse duam ta ruajmë në pajisjen tonë, alternativa më e mirë është ta shkarkojmë.

Nëse doni të dini si të shkarkoni video nga twitter në iPhone në këtë artikull ne ju tregojmë një udhëzues të plotë për opsionet më të mira të disponueshme për ekosistemin celular të Apple.

Me shkurtore

Edhe një herë, falë aplikacionit Shortcuts, nuk kemi nevojë të instalojmë ndonjë aplikacion të palës së tretë në pajisjen tonë për të kryer një funksion specifik, për sa kohë që ai menaxhohet nga iOS 13 ose versione të mëvonshme.

Me aplikacionin Shortcuts, ne gjithashtu mund të ulni rezolucionin e fotove në iPhone, ekstrakt audio nga video, shndërroni fotografitë në PDF...

Me shkurtoren TVDL (Twitter Video Downloader), e disponueshme në kjo lidhje ne mundemi shkarkoni ndonjë video nga twitter.

Gjëja më e mirë në lidhje me këtë shkurtore (ka të tjera të disponueshme) është se na e lejon këtë zgjidhni cilësinë e videos, për të zvogëluar madhësinë e skedarit ose për të ruajtur cilësinë më të lartë të mundshme të videos.

Përveç kësaj, është burim i hapur, pra çdo përdorues mund të kontrolloni funksionimin e tij.

shkarkoni videot në Twitter me këtë shkurtore, ne duhet të ndjekim hapat që unë ju tregoj më poshtë:

shkarko video nga twitter iphone

 • Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të shkojmë tek tweet ku ndodhet videoja që duam të shkarkojmë.
 • Tjetra, klikoni në butonin e ndarjes dhe zgjidhni shkurtore TVDL
 • Herën e parë që e drejtojmë, do të na kërkojë leje për t'u lidhur me tvdl-api.saif.dev. Klikoni mbi Gjithmonë lejo për t'ju penguar të na pyesni përsëri në të ardhmen.

shkarko video nga twitter iphone

 • Më pas, aplikacioni do të na ftojë zgjidhni cilësinë e videos. Sa më e lartë të jetë cilësia, aq më shumë hapësirë ​​do të zërë në pajisjen tonë.
 • Më pas, do të na kërkojë përsëri leje për t'u lidhur me faqen e internetit me të cilën do të shkarkohet video video.twimg.com. Klikoni mbi lejoj.

Nëse kemi përdorur më parë një shkurtore që na ka kërkuar leje për të hyrë në aplikacionin Photos, kjo shkurtore e re, nuk do ta kërkojë më.

Kjo shkurtore funksionon si përmes aplikacionit zyrtar Twitter ashtu edhe në Twitter. aplikimet e palëve të treta.

Twitterrific

Përveç aplikacionit zyrtar Twitter për iOS, edhe në App Store ne mund të gjejmë aplikacione të palëve të treta që na lejojnë gjithashtu të hyjmë në Twitter, duke hequr qafe numrin e madh të reklamave që shfaq platforma.

Twitterrrific është një nga këto aplikacione. Ky aplikacion, na lejon të shkarkojmë video nga Twitter direkt pa pasur nevojë të përdorësh aplikacione të palëve të treta, shkurtore të tastierës, faqe ueb...

shkarko video nga twitter me twitterrific

Për të shkarkuar një Video Twitter në iPhone ose iPad me Twitterrific, ne duhet të kryejmë hapat që unë ju tregoj më poshtë:

 • Para së gjithash, u drejtuam për në tweet ku ndodhet video.
 • Më pas, klikojmë në video në mënyrë që filloni riprodhimin.
 • Pasi riprodhimi ka filluar, shtypni dhe mbani videon derisa të shfaqet menyja e ndarjes iOS.
 • Më në fund kalojmë te opsioni Ruani videon.

Videoja do të shkarkohet automatikisht dhe do të ruhet në aplikacionin Photos të pajisjes sonë.

Twitterrific është në dispozicion për ju shkarkoni falas dhe përfshin reklama. Ne mund t'i heqim reklamat duke paguar një abonim vjetor ose duke blerë aplikacionin për jetë.

Amerigo

Një nga aplikacionet më të mira të disponueshme në iOS për shkarkoni video nga çdo platformë Është Amerigo. Me këtë aplikacion, ne gjithashtu mund të nxjerrim audio nga videot, të konvertojmë skedarët audio në formate të tjera, të aksesojmë platformat e ruajtjes së cloud...

Nëse tashmë jeni përdorues i këtij aplikacioni fantastik, atëherë do t'ju tregoj hapat që duhet të ndiqni shkarkoni video në Twitter:

shkarkoni video në twitter

 • Para së gjithash, ne duhet kopjoni lidhjen e tweet-it ku ndodhet videoja që duam të shkarkojmë.
 • Tjetra, ne hapim aplikacionin, hyjmë në shfletues dhe Ne ngjisim adresën në shiritin e adresave.
 • Pasi të ngarkohet tweet-i dhe fillojmë të luajmë videon, aplikacionin do të na ftojë të shkarkojmë videon.

Aplikimi na lejon zgjidhni rezolucionin e videos mes opsioneve të ndryshme. Ne zgjedhim atë që duam dhe kaq.

shkarkoni video në twitter

Ndryshe nga aplikacionet e tjera, Amerigo ruan të gjitha videot e shkarkuara në aplikacion, jo brenda Fotografitë. Për të hyrë në video dhe për ta shpërndarë atë, duhet të klikojmë në ikonën e globit (këndi i poshtëm i majtë).

Për ta ndarë atë, ne duhet shtypja e gjatë në videon në fjalë derisa të shfaqet menyja e opsioneve.

Versioni i paguar Është shumë e shtrenjtë, megjithatë, jo vetëm që na lejon të shkarkojmë video nga çdo platformë, por gjithashtu na lejon:

 • Hyni në platformat e ruajtjes së resë kompjuterike Dropbox, Google Drive, OneDrive dhe iCloud për ruajtjen e skedarëve në distancë
 • Kërkoni midis të gjitha përmbajtjeve në aplikacion dhe në platformat e ruajtjes së cloud.
 • Kompresimi (në format zip) dhe dekompresimi (në format zip dhe rar) të skedarëve.
 • Redaktori i skedarëve PDF për të shtuar shënime dhe nënshkrime.
 • Mbështetje për të gjithë skedarët e Microsoft Office.
 • Mbroni dosjet me një PIN.

TW Ruaj

TW Ruaj

TW Save është një aplikacion plotësisht falas (përfshin reklama dhe një blerje prej 1,99 euro për ta hequr qafe) me të cilin mund të shkarkoni video nga twitter.

Ashtu si Amerigo, të gjitha videot ruhen në aplikacion, nga të cilat mund t'i ndajmë në aplikacione të tjera ose t'i dërgojmë në aplikacionin Photos.

Twdown.net

Nëse nuk ju pëlqen asnjë nga këto zgjidhje, një tjetër mundësi interesante është të përdorni një nga faqet e ndryshme të internetit që kemi në dispozicion për të shkarkoni video nga twitter.

shkarkoni video në twitter

Për të përdorur këtë platformë, ne vetëm duhet ta bëjmë ngjisni lidhjen cicërimë që e kemi kopjuar më parë në kutinë e tekstit Fut lidhjen e videos dhe klikoni në Shkarko.

Tjetra, rezoluta të ndryshme që kjo platformë na ofron të shkarkojmë videon. Për të zgjedhur atë që na intereson më shumë, në të djathtë të zgjidhjes, klikoni në butonin Shkarko.

Më në fund, videoja do të fillojë të shfaqet në rezolucionin që kemi zgjedhur. Për ta shkarkuar, këtë herë po, shtypni dhe mbani videon derisa të shfaqet butoni Ruaj videon.

Për të marrë parasysh

Të gjitha metodat që ju tregojmë në këtë artikull janë të vlefshme për shkarkimin e videove të përfshira në tweet. Nëse cicërima lidhje me një video nga një platformë tjetër, i vetmi aplikacion që do të mund të përdorni nga kjo listë është Amerigo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.