Shkarkoni WhatsApp

Shkarkoni WhatsApp falas Shtë shumë e lehtë, sepse aktualisht, aplikacioni është plotësisht falas për të gjitha platformat. Kjo është arsyeja kryesore për suksesin e saj, si dhe mundësinë e të qenit në dispozicion në qindra miliona pajisje në të gjithë botën. Prandaj, ne duam t'ju japim një dorë për të ditur se si instaloni WhatsApp falas në mënyrën më të thjeshtë, falë udhëzimeve tona të dedikuara. Prandaj, përfitoni nga menutë tona dhe seksionet e ndryshme për të gjetur manualin që ju nevojitet, ne do t'ju ofrojmë të gjithë informacionin që mund t'ju nevojitet në mënyrë që të mos humbni një hap të vetëm gjatë instalimit.

WhatsApp gjithashtu ka një legjion të rëndësishëm inxhinierësh pas tij, por jo vetëm zyrtarisht, por edhe jozyrtarisht, kështu që versionet e modifikuara të WhatsApp nuk mund të mungojnë, i cili njihet si i famshmi WhatsApp Plus, një aplikacion WhatsApp që na lejon të nxjerrim shumë më shumë prej tij, pasi përfshin funksione fantastike që aplikacioni origjinal nuk i ka, prandaj ne do t'ju ndihmojmë të shkarkoni WhatsApp Plus falas lehtësisht në pajisjen tuaj, versionet e fundit i modifikimit më të popullarizuar të klientit më të famshëm të mesazheve në universin teknologjik.

Shijoni WhatsApp në çdo pajisje

Shkarkoni WhatsApp
Rasti i WhatsApp për iPhone është e veçantë. Platforma Apple ishte ajo që lindi WhatsApp si një klient të mesazheve, ajo arriti në 2010 në iOS App Store me çmimin prej 0,99 €, dhe kjo ju siguroi një shërbim për jetën, domethënë, nuk keni pasur nevojë të rinovoni WhatsApp falas, por WhatsApp gjithmonë ka punuar pas blerjes së parë. Më vonë WhatsApp u bë falas përsëri në 2013, megjithatë, ai u bë një shërbim vjetor i pajtimit, kushtoi 0,99 € për një vit shërbimi. Diçka që pas blerjes së Facebook është eleminuar plotësisht, tani shkarkimi i WhatsApp falas është plotësisht i mundur, dhe përgjithmonë.

WhatsApp padyshim që u lansua në Blackberry Gjithashtu, përkundër faktit që sot është një sistem i ndërprerë për shkak të zhdukjes së kompanisë, WhatsApp vazhdon të jetë plotësisht funksional dhe falas në këtë sistem operativ. Megjithëse e kishte BBPin si një rival të madh në këtë rast, WhatsApp edhe një herë ka arritur të sundojë sistemin sipas dëshirës, ​​dhe shumica e përdoruesve preferuan të zgjedhin klientin më të njohur të mesazheve të menjëhershme në treg, ne nuk i fajësojmë ata. BlackBerry është krijuar pikërisht për këtë, tastierat e tij fizike ofrojnë shpejtësi shtypjeje dhe thjeshtësi që pajisjet e tjera nuk i arrijnë.

As nuk mund të mungojë WhatsApp në Android, është sistemi kryesor operativ në treg, ai qeveris rreth 70% të pajisjeve mobile në të gjithë globin, kështu që WhatsApp është më i fortë në Android sesa në çdo sistem operativ. Kjo platformë ishte e para në të cilën shkarko WhatsApp falas Ishte gjithashtu e mundur që rinovimi i pajtimit të aplikacionit nuk u bë shumë i lodhshëm në Android, pasi që me kalimin e ditëve hyrja u aktivizua përsëri dhe një rinovim për një vit doli nga askund. Shkarkoni WhatsApp për Android Asshtë aq e lehtë sa të shkosh në Google Play Store dhe të kërkosh ndër aplikacionet më të shkarkuara, është gjithmonë dhe do të jetë gjithmonë ndër të parët.

E njëjta gjë vlen edhe për tabletët inteligjentë, shkarkoni WhatsApp për tabletë Entirelyshtë plotësisht e mundur dhe ne gjejmë shumë alternativa, veçanërisht kur pajisja në fjalë ekzekuton sistemin operativ Android. Ne kemi mundësinë e instalimit të tij duke përdorur një kartë SIM në vetë tablet, ose duke përfituar nga ndonjë kartë tjetër SIM nga një celular. Për më tepër, versioni i WhatsApp Web mund të përdoret në tableta duke përdorur modalitetin desktop në shfletuesin që preferojmë, kështu që do të kemi një version të WhatsApp në tabletë pa shumë përpjekje.

Megjithatë, më i popullarizuari i tabletave është pikërisht iPad. Në këtë rast, instaloni WhatsApp në vendlindje, domethënë, si një aplikacion, është shumë e vështirë dhe këtë lëvizje mund ta kryejmë vetëm duke përdorur një mjet të tillë si Jailbreak, megjithatë, ashtu si me tabletët Android, është e mundur të përdorni shërbimin Web WhatsApp lehtësisht dhe të arritshëm nga çdo shfletuesi në iPad tonë, kështu që ne mund ta përdorim WhatsApp falas në iPad Pa shumë përpjekje, do të na duhet vetëm të hyjmë në shërbimin Web WhatsApp nga vetë shfletuesi Safari dhe të zgjedhim mënyrën e versionit desktop.

Instaloni WhatsApp në PC

Whatsapp për kompjuter

Në maj 2016, ne patëm lajmin se WhatsApp më në fund kishte vendosur të nisë një version të WhatsApp për MacKështu, ne mund të shkarkojmë aplikacionin WhatsApp direkt në Mac-in tonë shpejt dhe të bisedojmë me të gjithë kontaktet tona me të gjithë komoditetin e tastierës dhe ekranit të kompjuterit tonë, qoftë ai një laptop si MacBook apo një desktop si iMac, e rëndësishme gjë është që ne mund të komunikojmë me miqtë dhe të dashurit tanë falë aplikimit të WhatsApp për Mac.

Por jo gjithçka mbetet këtu, dhe është se aplikimi i Whatsapp për kompjuter mbërriti në të njëjtën kohë. Çdo kompjuter, sistemi operativ i të cilit ishte Windows 8, Windows 8.1 ose Windows 10, mund të shkarkojë WhatsApp për PC dhe ta ekzekutojë atë si çdo aplikacion tjetër. E vetmja pikë negative është se ai është një klient i thjeshtë WhatsApp Web, dhe jo një aplikacion i veçantë. Sidoqoftë, ne jo vetëm që mund të bisedojmë me të gjithë kontaktet tona si versioni i WhatsApp për iPhone dhe WhatsApp për Android, por gjithashtu mund të dërgojmë dokumente në kontaktet tona, dhe natyrisht, të ndajmë fotot që kemi në PC tonë.

Çfarë është Whatsapp?

WhatsApp është aplikacioni më i popullarizuar i mesazheve të çastit në kohët e fundit. Jo vetëm që është aplikacioni më i përdorur në shumicën e telefonave inteligjentë në të gjithë globin, por është gjithashtu ka ndryshuar mënyrën e komunikimit me të gjithë, ky aplikacion ka thjeshtuar deri në ekstrem mundësinë e dërgimit të mesazheve në kontaktet tona. Në fakt, madje mund të konsiderojmë se mënyra se si ne komunikojmë me të dashurit tanë ka ndryshuar, ajo ka evoluar shumë me kalimin e kohës, por thelbi mbetet i njëjtë, dërgoni mesazhe shpejt.

Supozonte një kursim të konsiderueshëm në faturat e të gjithë njerëzve, pasi që me rritjen e teknologjisë 3G shumë aplikacione filluan të shumoheshin, megjithatë, asnjë nuk ishte aq i zhdërvjellët, i lehtë për t’u përdorur dhe i shpejtë si WhatsApp. Kjo është arsyeja pse, ata shpejt gdhendën një vrimë dhe zëvendësuan PIN-in e BlackBerry. Ishte e lehtë të dërgosh një numër të papërcaktuar dhe të pakufizuar të mesazheve në kohë reale, përveç kësaj, menjëherë pasi lejoi krijimin e grupeve të kontakteve në të njëjtën bisedë, si dhe funksionin e dërgimit të fotove, ngritjen e WhatsApp në krye në të gjitha të ardhurat listat dhe sukseset, cilado qoftë platforma.

Whatsapp për celular

Aplikacioni arriti për herë të parë në App Store iOS në janar 2010, prandaj, aktualisht aplikacioni ka qenë pak më shumë se gjashtë vjeç. Por me kalimin e kohës ajo ka fituar pajtueshmëri për Android, BlackBerry, Windows Phone, Symbian, dhe madje edhe Seritë S40. Shumë prej këtyre sistemeve operative janë zhdukur ndërsa WhatsApp ka vazhduar të mbajë lart. Kjo është arsyeja pse ne nuk mund të dyshojmë në suksesin e saj, WhatsApp ka revolucionarizuar botën e mesazheve siç e dimë ne.

Emri i aplikacionit vjen nga shprehja në anglisht "Ckemi?", një përshëndetje e ngrohtë në modë midis adoleshentëve. Me gjithçka dhe atë, ajo që ka mbetur gjithmonë e përhershme ka qenë logoja e saj e gjelbër, një tullumbace mesazhesh që përmban një telefon brenda, të thjeshtë por të drejtpërdrejtë, një ikonë të njohur globalisht, siç mund të ishte çdo tjetër e një marke të shkëlqyeshme, dhe kjo është WhatsApp është pjesë të jetës së përditshme të qindra miliona njerëzve në të gjithë botën, si ju, që po na lexoni. Kjo është arsyeja pse ju keni ardhur në këtë faqe, sepse ne duam t'ju mësojmë gjithçka në lidhje me këtë aplikacion fantastik, në mënyrë që të përfitoni sa më shumë nga ajo dhe të kënaqeni duke biseduar me tuajat. A e dini se tashmë ka njerëz që vuajnë Varësia nga WhatsApp?

Ju gjithmonë mund të azhurnoni WhatsApp

Përditësimi i WhatsApp është i thjeshtë, cilado qoftë platforma juaj, thjesht duhet të shkoni në App Store iOS dhe të shikoni në azhurnimet për të ditur nëse është koha apo jo azhurnoni WhatsApp. Një nga azhurnimet e preferuara për WhatsApp për iOS është e ashtuquajtura "rregullime të defekteve", të cilat shpesh përmirësojnë performancën e përgjithshme të aplikacionit, por fshehin shumë nga lajmet që do të shfaqen së shpejti. Nga ana tjetër, në rastin e Android, puna është e njëjtë, duhet të shkojmë në Google Play Store dhe sa më shpejt që të hyjmë, do të na informojë për aplikacionet që kërkojnë azhurnimin.

Sistemi i kriptimit të WhatsApp 

Kriptimi i WhatsApp

Për shkak të rritjes së kërkesave të sigurisë me kalimin e kohës, WhatsApp vendosi në fillim të vitit 2016 të përfshinte një sistem të kodimit të mesazheve. Kur është e mundur, thirrjet dhe mesazhet e dërguara janë të koduara nga njëra në tjetrën, që do të thotë se WhatsApp dhe palët e treta nuk mund të dëgjojnë ose lexojnë. Një njoftim i vogël sigurie do të shfaqet sa herë që fillojmë një bisedë me një përdorues të ri për të na informuar atë të gjitha komunikimet tona janë duke u siguruar dhe të koduara, WhatsApp ka vënë bast shumë në sigurinë dhe privatësinë, dhe nuk është diçka që ne mund ta përbuzim, sot është jashtëzakonisht e rëndësishme të mbash të dhënat tona të sigurta.

WhatsApp ka ndryshuar jetën tonë

Sipas studimeve të fundit, 53% e spanjollëve kanë midis 5 dhe 50 biseda WhatsApp në ditë, dhe nuk është diçka që na befason, gjithnjë e më shumë prej nesh e përdorin këtë aplikacion si mjetin tonë kryesor të komunikimit, numri i madh i përdoruesve në të gjithë botën i jep besim të mirë për të. Ndërkohë, 90% e përdoruesve të WhatsApp janë përdorues aktivë, domethënë ata përdorin shërbimin më shumë se një herë në ditë, duke e bërë atë një mjet real dhe kryesor të komunikimit. Aplikacioni më i përdorur për mesazhe të menjëhershme me 98,1% të të gjithë përdoruesve, mbi konkurrencën si Telegram, Skype ose Facebook Messenger.

Në Shkurt 2016, WhatsApp theu barrierën e një miliard përdoruesve, shërbimi i mesazheve tejkalon pajtimtarët e Facebook Messenger me 200 milion, për shembull. Sipas statistikave të fundit, serverat WhatsApp trajtojnë rreth 42.000 milion mesazhe dhe mbi 250 milion video në ditë, një ngarkesë mjaft e konsiderueshme, e cila dëshmon për popullaritetin e këtij klienti të mesazheve dhe mënyrën se si moda po ndryshon. Në të cilën ne flasim dhe komunikojmë me miqtë , të dashurit dhe të gjitha qeniet përreth nesh.

Alternativat e WhatsApp

Sidoqoftë, pavarësisht se janë më të përdorurat globalisht, ka tregje që i rezistojnë asaj, të tilla si Kina, ku ata preferojnë WeChat, Koreja e Jugut, ku sundon Kakao Talk, ose Japonia, ku Linjë vazhdon të ruajë pozicionin e saj dominues. Sidoqoftë, me faktin që aplikacioni është bërë falas për jetën dhe lansimi i WhatsApp Web, gjithnjë e më shumë po bashkohen.

Njihuni me WhatsApp Plus dhe variantet e tij

Megjithëse ato nuk janë të disponueshme për iOS (nëse nuk keni një jailbreak), shumë Modifikimet e WhatsApp Plus që janë bërë nga zhvillues të ndryshëm. Për shembull, whatsapp plus holo, i cili ishte një version i WhatsApp Plus që lejonte përdorimin e një ndërfaqe Holo për ato pajisje Android që nuk ishin azhurnuar ende. Ky version Holo u ndërpre në fund të vitit të kaluar për shkak të faktit se shumica e pajisjeve Android tashmë kishin ndërfaqen e përmendur më parë. Sidoqoftë, burime të tjera janë shfaqur, të tilla si WhatsApp Plus Jimmods, një modifikim i WhatsApp bazuar në një nga përpilimet e tij më të fundit, duke e bërë atë një nga versionet më të qëndrueshme që mund të gjejmë në internet.

Në këtë vend do të gjeni të gjitha informacionet e nevojshme, të gjitha modifikimet WhatsApp, versionet origjinale, si dhe udhëzime të thjeshta dhe të arritshme në mënyrë që të mund të shfrytëzoni sa më shumë Pa pagesë whatsapp. Shtë e rëndësishme që ne të njohim në thellësi një aplikacion aq të përdorur gjerësisht si WhatsApp, dhe mbi të gjitha që ne të dimë kufizimet e tij, çmimet dhe disponueshmërinë e tij. Një zbatim i këtyre karakteristikave mund të bëhet një shpatë me dy presa në varësi të situatave, kështu që ne e vëzhgojmë atë me kujdes dhe shumë profesionalizëm.

WhatsApp në vendet e tjera

WhatsApp në një vend tjetër

Vlen të përmendet edhe mënyra se si WhatsApp ka thyer kufijtë gjeografikë, lind pyetja nëse Unë mund të përdor WhatsApp jashtë vendit tim, dhe përgjigja është absolutisht po. WhatsApp do të punojë falas kudo ose pajisje që është aktivizuar më parë dhe ka një lidhje interneti, qoftë 3G ose WiFi. Për më tepër, ne nuk do ta humbasim përdoruesin tonë nëse nuk çinstalojmë aplikacionin, kështu që WhatsApp është i lehtë për t’u përdorur në çdo vend, ne mund të vazhdojmë të mbajmë kontakte me të dashurit tanë kudo që të jemi, na duhet vetëm një lidhje interneti.

Një mundësi tjetër e mirë e WhatsApp, është se ne mundemi përdorni llogarinë tonë të njëjtë WhatsApp, cilado qoftë karta që kemi prezantuar. Kjo është, nëse, për shembull, ne kemi aktivizuar WhatsApp-in tonë me një kartë kombëtare, por ne do të udhëtojmë jashtë vendit dhe preferojmë të paguajmë tarifat e të dhënave që ekzistojnë në vendin e destinacionit, ne vetëm duhet të vendosim kartën dhe të vazhdojmë të shijojmë ajo, pasi kontaktet tona. Ata mund të vazhdojnë të bisedojnë me ne përmes numrit tonë të mëparshëm të lidhur me WhatsApp, një metodë e mirë për të vazhduar bisedën me miqtë tanë kur jemi me banim jashtë vendit, edhe pse kemi një numër tjetër telefoni atje për të përfituar nga tarifat kombëtare.

Gjërat që nuk i dinit për WhatsApp 

Logoja e Whatsapp

WhatsApp ka lindur në 2009. Në vitin 2014, WhatsApp u ble nga Facebook në këmbim të 19.000 milion dollarë, ajo që mbase nuk e dinit se është emri i krijuesve të WhatsApp, Jan Koum dhe Brian Acton, u larguan nga Yahoo në 2009 dhe ofruan shërbimet e tyre për Facebook dhe Twitter, të dyja kompanitë i refuzuan ata, dhe ata nuk e dinë se sa pendohen, dhe kjo është që Facebook mund të kishte kursyer miliarda dollarë nëse do të kishte punësuar ata Mos punësimi u shërbeu mrekullisht krijuesve, të cilët janë bërë miliarderë në mënyrën më heroike të mundshme.

Një aspekt tjetër që mund të mos e dini është se WhatsApp nuk ka shpenzuar asnjë qindarkë të vetme për reklamaMeqenëse kompania nuk ka vendosur kurrë një reklamë askund për të promovuar aplikacionin e saj, suksesi ishte gojë më gojë. Për më tepër, kjo po bën që operatorët të humbin shumë para, së pari duke eleminuar SMS dhe tani gjithashtu duke shtuar mundësinë e bërjes së thirrjeve telefonike VOIP përmes WhatsApp. Sidoqoftë, thirrjet video janë gjithashtu në rrugë në WhatsApp, që mund të nënkuptojë një tjetër kthesë interesante në mënyrën se si komunikojmë, WhatsApp ndryshon gjithçka që prek, dhe kjo është se legjioni i tij i përdoruesve miliarda dollarë do ta ndjekë atë kudo që të shkoj.

Shpresojmë të gjeni gjithçka për të cilën po kërkoni humbje Këtu, ne kemi gjithçka që mund t'ju duhet në lidhje me aplikacionin më të mirë të mesazheve të menjëhershme në treg. Nëse dëshironi shkarkoni whatsapp falas, këtu do të gjeni gjithçka që ju nevojitet.