Shkopinj për selfie po vijnë në MacBooks

makbook-selfie

Na vjen keq, e di Ishte ajo që duhej të shihnim. Nëse nuk kemi mjaft me dashamirët e selfieve në përpjekjen e tyre për të hequr sytë tanë ndërsa bëjnë foton tipike për Instagram tani vijnë shkopinjtë për selfie për MacBooks.

Selfitë janë përgjegjëse për disa dhjetëra vdekje, incidente në muze, stadiume futbolli ... në fakt, shumë janë qendra sportive dhe muze të cilët kanë ndaluar hyrjen në këtë lloj shtese smartphoneMeqenëse në një moment zemërimi të pakontrolluar, është një pajisje që mund të bëjë shumë dëm.

makbook-selfie-2

Në rast se nuk do të mjaftonim me shkopinj për selfie në smartphone, tani tendenca e fundit është në New York bëni selfie me MacBook tuaj, që nëse me mbështetjen e tij përkatëse të veçantë dhe me orët e mëparshme të palestrës të jetë në gjendje ta mbajë atë me një dorë.

Por mos u shqetësoni, para se të filloni hiperventilimin, duhet ta dini këtë selfie MacBook është vetëm ideja e disa artistëve me qëllim të tërheqjes së vëmendjes dhe demonstrimit të niveleve të larta të pakuptimta që qeniet njerëzore mund të arrijnë.

makbook-selfie-3

Artistët që e kanë zhvilluar këtë ide janë Art404, John Yuyi dhe Tom Galle të cilët kanë pozuar në rrugët kryesore të New York-ut me selfie MacBook ndërsa shumë nga kalimtarët i pyetën se nga e kishin marrë sepse menduan se ishte një ide e shkëlqyeshme ... Nuk ka koment.

Në rast se në këtë pikë ka ende dikë që nuk e di, shkopi selfie është me të vërtetë një monopod për një aparat fotografik por në të cilin është përshtatur një mbështetje për të qenë në gjendje të lokalizojë një smartphone që me anë të një kohëmatës ose një telekomandë Bluetooth kontrolli ju lejon të bëni fotografi të personit që e mban atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   nec7 dijo

  SHT THE GJINGHA E PRET DHE QESHSUESE Q I KAM parë ndonjëherë në jetën time. T NOT MOS T THOT SE ATY FUQISHT THIRRJN V ATMENDJEN ME AT AR ARTIFAKT DHE NDIKON PRODUKTIN PREMIUM Q A JAN THE MAKB MRAT

 2.   Valentin dijo

  Gjithmonë ka një shënim në të gjithë botën, përveç publikimit të këtij lajmi të shkëlqyeshëm që dërgon vezë

 3.   Antonio dijo

  Nuk e di nëse shkopi apo lajmi është më budalla ...

 4.   Luigji dijo

  lol

 5.   Jezu dijo

  Reflektimi më duket interesant. E vërteta është, unë gjithashtu bëj shkopinj për autoportrete dhe më duket argëtues koncepti i shfaqjes së "niveleve kaq të larta të pakuptimta".

 6.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Dua dy !!