"Shot në iPhone" i ri këtë herë me disa teknika regjistrimi

Shkrepur në iPhone

Ne jemi më se të bindur se shumica prej jush tashmë keni parë shumë video të serialit "Shkrepur në iPhone" në të cilën ato tregojnë skena të ndryshme të bëra tërësisht me një iPhone. Epo, vetëm disa orë më parë që Apple në kanalin e saj zyrtar në YouTube tregon një video në të cilën ajo që ata na tregojnë se si janë bërë disa nga këto video, do t'ju befasojë.

Marrja e ideve për të bërë video është në shumicën e rasteve pjesa e komplikuar e procesit, ndriçimi, këndi dhe truket e tjera të vogla është pikërisht ajo që ata na tregojnë në këtë video të veçantë prej pak nën 3 minuta dhe 30 sekonda.

Teknikat e regjistrimit që mund të shihni në këtë video mund të zbatohen lehtësisht meqenëse burimet që ata përdorin nuk janë aspak të sofistikuara, ato janë burime që çdokush mund t’i marrë lehtësisht. Gjëja më e mirë është të shikoni videon dhe të qëndroni me disa nga idetë për të bërë videot tona:

Kreativiteti kur bëni një video ose kur bëni një foto është në thelb 80% e suksesit, atëherë hyjnë në lojë faktorë po aq vendimtarë sa aksesorët që mund të përdorni për të realizuar atë skenë. Por ajo që është thelbësore dhe me të vërtetë e nevojshme është keni një ide të mirë dhe zbatojeni atë në një video ose foto duke përdorur një teknikë të thjeshtë dhe e dobishme. Po, ndriçimi, kostumet, cilësimet dhe të tjerët janë gjithashtu një pjesë e rëndësishme e këtyre videove, por në shumicën e rasteve çdo vend mund të jetë i dobishëm për të regjistruar një video ose për të marrë një foto spektakolare.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.