Shkurtore për Apple TV tuaj që nuk mund të ndaloni së paturi

IOS 14 përfaqëson një ndryshim të rëndësishëm në Shkurtoret me mundësi të reja që mund të përfshijmë, widget dhe një aplikacion për Apple Watch. Ne ju tregojmë disa shkurtore për Apple TV tuaj që me siguri do t'ju interesojnë.

Shkurtoret ka qenë një nga shtesat më të rëndësishme në iOS në vitet e fundit, por shumë përdorues kurrë nuk kanë vendosur as të krijojnë një të tillë. Isshtë e vërtetë që automatizimet shumë komplekse mund të bëhen me detyra të panumërta të përfshira, por mund të bëhen edhe punë të tjera mjaft të thjeshta dhe se ato kanë rezultate shumë të mira. Ardhja e iOS 14 gjithashtu na sjell mundësi të reja falë faktit se mund t'i përfshijmë në Veglat që mund t'i vendosim në ekranin tonë kryesor për t'i ekzekutuar dhe që mund t'i ekzekutojmë nga Apple Watch falë aplikacionit të ri të Shkurtoreve që është përfshirë në orën Apple.

A keni një TV Apple? A keni një dritë të përputhshme me HomeKit? Epo, imagjinoni të ndizni Apple TV, televizionin tuaj, të lançoni aplikacionin që dëshironi dhe të vendosni dritën në dhomën tuaj të ndenjes në intensitetin dhe ngjyrën që ju pëlqen më shumë për të shijuar një film ose serial të mirë. Dhe tani imagjinoni të bëni gjithë atë duke shtypur një buton të vetëm në iPhone tuaj, ose në Apple Watch. Imagjinoni edhe më shumë, duke kontrolluar gjithçka, nga iPhone ose Apple Watch pa pasur nevojë të kërkoni Siri Remote që me siguri ka rënë mes jastëkëve të divanit.

E gjithë kjo mund të bëhet shumë lehtë përmes aplikacionit Shortcuts duke ndjekur hapat e treguar në video, ku gjithashtu mund të shihni saktësisht se çfarë bën ajo shkurtore. Krijimi i secilit prej hapave që ekzekutohen dhe konfigurimi i parametrave të tyre është i detajuar në video, kështu që ju mund të krijoni shkurtoren tuaj dhe ta përshtatni atë në pajisjet tuaja. Që gjithçka të funksionojë, duhet të keni të instaluar iOS 14 dhe watchOS 7 në pajisjet tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.