Si të parandaloni hapjen automatike të "Tani kumbimi" në watchOS 4

watchOS 4 ka sjellë shumë karakteristika të reja për Apple Watch, e vërteta është se ndryshe nga sistemet e tjera operative, ne e kemi vërejtur atëe Apple Watch është pajisja e trajtuar më së miri nga kompania Cupertino deri më tani, dhe është se me kalimin e kohës po vërejmë se aftësitë e reja të orës nuk ndalen së rrituri.

Sidoqoftë, jo gjithmonë bie shi për të gjithë. Funksioni i ri automatik i hapjes së tani tingëllon Në Apple Watch është disi e pakëndshme për shumë përdorues, kështu që ne do t'ju tregojmë se si ta eliminoni atë. Edhe një herë, në iPhone Actualidad keni mësimdhënien më të shpejtë dhe më të lehtë.

Nëse ju tregoj sa e lehtë është ta bëni, madje do t'ju befasojë, megjithatë, si në shumë raste të tjera, ne kemi disa mënyra. Le të fillojmë me të parën, Si të eliminoni hapjen automatike të tingujve tani nga iPhone-i ynë: 

 1. Ju futni aplikacionin Watch në iPhone tuaj
 2. Shkoni te konfigurimi në cilësimet e përgjithshme
 3. Shkoni poshtë te funksioni aktivizoni ekranin
 4. Zgjidhni ndërprerësin hapni aplikacionet audio automatikisht dhe çaktivizoni atë

Sapo ta bëjmë këtë, tani tingëllon në Apple Watch sa herë që e aktivizojmë. Sidoqoftë, kjo mund të bëhet gjithashtu direkt nga Apple Watch:

 1. Për ta bërë këtë duhet të klikojmë në kurorë dixhitale
 2. Pasi të futemi brenda SpringBoard, ne shkojmë direkt në seksionin e cilësimeve
 3. Brenda cilësimeve në të cilat lundrojmë i përgjithshëm
 4. Ne jemi duke shkuar tek hapni aplikacionet audio automatikisht dhe ne e çaktivizojmë atë

Kjo është sa lehtë mund të heqim qafe këtë funksionalitet që disa përdoruesve nuk u pëlqejnë shumë, shpresojmë si gjithmonë që ky tutorial në iPhone News t'ju ketë shërbyer dhe nëse keni ndonjë ide apo pyetje, mos hezitoni ta lini në kutinë e komenteve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.