Organizatat jofitimprurëse në Shtetet e Bashkuara tani mund të pranojnë donacione përmes Apple Pay

donacione për pagimin e mollës

Apple Pay aktualisht është në dispozicion në 11 vende të botës. Që nga fillimi i saj në tetor 2014, kompania mezi e kishte zgjeruar këtë shërbim në vendet e tjera përveç Mbretërisë së Bashkuar. Por gjatë vitit të kaluar, kompania me bazë në Cupertino ka zgjeruar numrin e vendeve ku kjo formë e re e pagesave elektronike tashmë është mbështetur dhe ndër të cilat mund të gjejmë Francën, Rusinë, Tajvanin, Japoninë, Singaporin, Hong Kong ... Lëshimi i macOS Sierra, versioni i fundit i sistemit operativ për Mac, tashmë lejon pagesa përmes Safari me Apple Pay. Për më tepër, falë Touch ID të MacBook Pro të ri tani është më e lehtë të konfirmosh blerjet me gjurmën tonë të gishtit, pa pasur nevojë të përdorësh iPhone.

Apple Pay vazhdon të zgjerojë horizontet e saj dhe që prej djeshme organizatat jofitimprurëse tani mund të filloni të merrni donacione direkt përmes kësaj teknologjieNë këtë mënyrë ne mund të dërgojmë para për bamirësi shpejt dhe pa pasur nevojë të bëjmë transferime ose të mos shkojmë në bankë për t'i bërë ato.

Disa nga organizatat jofitimprurëse që do të përfitojnë nga kjo mënyrë e re e marrjes së ndihmës janë UNICEF, Cruz Roza Americana, Save the Childer, Fondi Botëror i Kafshëve të Egra dhe disa të tjerë deri në një total prej 19 organizatash bamirësi Këto organizata tashmë ofrojnë përmes faqeve të tyre në internet mundësinë që çdo përdorues të bëjë një depozitë shpejt. dhe pa sherr me Apple Pay.

Jennifer Bailey, Nënkryetare e Apple Pay thotë:

Apple Pay ofron një mënyrë të thjeshtë dhe të sigurt për të mbështetur punën e jashtëzakonshme të këtyre organizatave jofitimprurëse dhe kjo teknologji e re sigurisht do të inkurajojë klientët e Apple të bëjnë donacione gjatë sezonit të ardhshëm të festave pasi është një proces shumë i shpejtë, i lehtë. Dhe i sigurt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.