Rip DVD-të tuaja dhe bëni një kopje rezervë falë MacX DVD Ripper Pro

Macx DVD Ripper Pro

Në vitet e fundit, shumica prej nesh kanë filluar të konsumojnë si filma ashtu edhe seriale përmes transmetimit duke lënë mënjanë formatin fizik, një format fizik që gradualisht po bie mënjanë në treg dhe një shembull i mirë gjendet në gjeneratat e reja të konzollave Sony dhe Microsoft, megjithëse nuk u pëlqen shumë përdoruesve, diçka e zakonshme në këtë lloj ndryshimi.

Sidoqoftë, shumë janë përdoruesit që kanë një bibliotekë të gjerë video me filma dhe seriale, video bibliotekë që ata duan të mbajnë ose shndërrohet në format dixhital për ta pasur gjithmonë në dorë. Nëse ky është qëllimi juaj, aplikacioni MacX DVD Ripper Pro është një nga më të mirët që mund të gjeni aktualisht në treg për këtë qëllim, një aplikacion që është në shitje për një kohë të kufizuar.

Çfarë është MacX DVD Ripper Pro

Macx DVD Ripper Pro është një nga aplikacionet më të mira, nëse jo më i miri, kur bëhet fjalë konvertoni DVD-të në format dixhital me shpejtësinë maksimale në kohën më të shkurtër të mundshme dhe e cila është gjithashtu në përputhje me DVD-të e lëshuara së fundmi, kështu që nuk do të kemi ndonjë problem me kriptimin që ato integrojnë.

Përfitoni nga zbritja prej më shumë se 50% këtë Krishtlindje

Macx DVD Ripper Pro

MacX DVD Ripper Pro ka një çmim normalisht 67,95 $, por për një kohë të kufizuar dhe për të festuar Krishtlindjen, mund ta kapim për vetëm 29,95 dollarë, çfarë supozon një kursim prej 56% krahasuar me çmimin e tij të zakonshëm.

Përveç kësaj, ne do të marrim si dhuratë aplikacionin MacX Video Converter, një aplikacion që na lejon konvertoni videot midis formateve të ndryshme, përfshirë 4K. MacX Video Converter ka një çmim prej 59,95 $, kështu që ne marrim një dhuratë të rëndësishme kur blejmë MacX DVD Ripper Pro.

Gjëja nuk qëndron atje. Për vetëm 10 dollarë më shumë, ne jo vetëm që do të marrim MacX DVD Ripper Pro dhe MacX Video Converter Pro, por gjithashtu mund të marrim MediaTrans, një alternativë e shkëlqyer për iTunes për të transferuar përmbajtjen e iPhone dhe Mac tonë shpejt dhe lehtë. Ky aplikacion ka një çmim të rregullt prej 59,95 $.

Në të njëjtën paketë, përfshihet edhe 5KPlayer, një video player në çdo format, përfshirë 4K që gjithashtu, shtoni mbështetje për AirPlay në Mac-in tonë.

Kjo paketë aplikacionesh vlerësohet në 169,95 dollarë, kështu që marrja e tij për vetëm 39,95 dollarë është një promovim fantastik që nuk duhet ta humbasim nëse duhet të punojmë me DVD, të konvertojmë midis formateve, të transferojmë të dhëna midis Mac dhe iPhone, iPad ose iPod ...

Çfarë mund të bëjmë me MacX DVD Ripper Pro

Rip DVD-të në më pak se 5 minuta

Macx DVD Ripper Pro

Një nga problemet me të cilat përdoruesit janë përballur gjithmonë kur konvertojnë DVD në MP4 (ose formate të tjera) është koha e përpunimit, një kohë që nganjëherë mund të ketë një kohëzgjatje të ngjashme me videon që po konvertojmë ose edhe më të gjatë.

Macx DVD Ripper Pro zvogëloni kohën e procesit në maksimum, falë nxitimit të harduerit të nivelit 3 që vendos të gjitha burimet e ekipit për të kryer konvertimin në kohën më të shkurtër të mundshme pa humbur cilësinë në çdo kohë.

Pa humbje të cilësisë

Kur konvertojmë një DVD në format dixhital, nuk e duam atë gjatë kërcime cilësore sikur të ishim filmi ose seriali përmes një shërbimi video streaming. Me MacX DVD Ripper Pro, ne mund të bëjmë kopje të sakta të përmbajtjes DVD pa humbje të cilësisë, duke përfshirë audion në formatin DTS 5.1 / Dolby AC3.

Ky aplikacion na lejon krijoni skedarë MKV me këngë dhe titra të ndryshëm audio, gjë që do të na lejojë të shijojmë filmat tanë në format dixhital në çdo gjuhë dhe / ose nëntitull pa pasur DVD fizike në dorë dhe pa pasur nevojë për një lexues (diçka gjithnjë e më e komplikuar).

Luaj DVD në çdo pajisje

Macx DVD Ripper Pro

Diapazoni i opsioneve që na ofron kjo kërkesë kur konverton një DVD në format dixhital është aq e gjerë sa që është e pamundur të mos gjesh pajisjen ku duam ta luajmë, qoftë një iPhone, iPad, PlayStation, Xbox, Smart TV, Blackberry, Windows Phone, Windows, Mac, Android ...

Falë magjistarit të aplikacionit, ne mund ta shndërrojmë bibliotekën tonë në i pajtueshëm me çdo pajisjePa qenë e nevojshme të dimë se cilat janë formatet e pajtueshme të pajisjes që do të ngarkohen me leximin e saj, ne duhet vetëm të zgjedhim modelin nga më shumë se 350 profile të paracaktuara.

Konvertoni nga DVD në .HEVC, .MP4, .MOV, .MP3,. FLV, .AVI ndër të tjera

Çdo format që mund të mendoni për të kthyer DVD-të tuaja është në dispozicion në aplikacion, pasi përfshin mbështetje për kodekun H.265 që zvogëlon hapësirën e videos me gati gjysmën në krahasim me H.264. Nuk është e nevojshme të keni njohuri për formatin e videos për t'u njohur shpejt me aplikacionin.

Gjithashtu, nëse e duam, është nxjerr vetëm audion nga një DVD, ideal për koncerte që nuk janë të disponueshme në formate të tjera ose në shërbime muzikore streaming, ne mund të nxjerrim audio vetëm nga DVD në formatin .MP3 në cilësinë më të lartë.

Krijoni imazhe të plota ISO

Macx DVD Ripper Pro

Një mundësi tjetër që kjo kërkesë na ofron dhe që nuk do ta gjejmë në asnjë tjetër, është mundësia e krijoni një imazh ISO të të gjithë përmbajtjes DVD, e cila na lejon të kemi një kopje rezervë të absolutisht të gjithë përmbajtjes së diskut në kompjuterin tonë, në këtë mënyrë, do të humbasim çdo përmbajtje shtesë të përfshirë.

I pajtueshëm me të gjitha DVD-të në treg

MacX DVD Ripper është i pajtueshëm me çdo DVD të lëshuar në vitet e fundit, kështu që ne nuk do të kemi ndonjë problem me mbrojtjet të cilat përfshijnë studiot kryesore kur bëhet fjalë për konvertimin e DVD-ve që kemi blerë vitet e fundit në format dixhital.

Shtoni titrat

Macx DVD Ripper Pro

Nëse ju pëlqen kinemaja, ka të ngjarë që në ndonjë rast të keni blerë një film që nuk është i dublikuar në Spanjisht, madje as titra. Me MacX DVD Riper Pro mundemi shtoni titrat në DVD-të që ne i konvertojmëTitra që pa marrë parasysh se sa i vjetër është filmi, me siguri mund t'i gjejmë në internet, madje edhe në anglisht, gjë që do të na ndihmojë të kuptojmë dialogët më lehtë, nëse zotërimi ynë i anglishtes nuk është shumë i lartë.

Shkarkoni versionin provë

Macx DVD Ripper Pro

Për shembull, një buton. Mënyra më e mirë për të kontrolluar të gjitha përfitimet që na ofron kjo kërkesë është duke e testuar atë drejtpërdrejt. Djemtë në MacX DVD Riper Pro na lejoni shkarkoni një version provë për të kontrolluar nga dora e parë të gjitha funksionet që do të gjejmë në këtë aplikacion. Nëse dëshironi të shkarkoni versionin provë të këtij aplikacioni, mund ta bëni përmes kësaj lidhje.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.