iPhone 8: rishikim dhe analizë e videos

Ne fillojmë me tonat komente të veçanta të reja dispositivos de mollë. Dhe është se pas Keynote të fundit në të cilin pamë se si djemtë nga Cupertino na prezantuan iPhone-in e ri X, të riun iPhone 8, Apple Watch Series 3 dhe Apple TV 4K, shumë prej nesh dëshirojnë të shohin se si janë në të vërtetë këto pajisje dhe cila është sjellja e tyre kur i hasim në jetën e përditshme. Useshtë e kotë që Apple të na tregojë të gjitha virtytet e pajisjeve të saj nëse nuk kemi një provë të vërtetë të tyre ...

Dhe është koha për të provuar të renë iPhone 8 PlusDevice Pajisja e parë nga Keynote e kaluar për të dalë në shitje së bashku me Apple Watch Series 3 (pa LTE) dhe Apple TV 4K (kjo nuk është në dispozicion në Apple Stores në Spanjë). Një iPhone i ri 8 që tërheq dizajnin e paraardhësve të tij iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, por ka një ajer i paster… Pas kërcimit, ne ju japim të gjitha detajet e iPhone 8 Plus të ri.

Dizajn klasik por i rinovuar

Siç themi ne, dhe ju mund ta shihni në fotografi, ne po përballemi me një shumë i ngjashëm ai që kishim në iPhone 7 Plus (Ne do të përqendrohemi në iPhone 8 Plus pasi është pajisja e testuar). madhësia, megjithëse rritet disa milimetra, Isshtë e njëjta gjë ndryshe nga versioni pa kufij që do të shohim me iPhone X. Sidoqoftë, megjithëse kemi dizajnin e mëparshëm, ky iPhone 8 i ri rinovohet duke ndryshuar mbrapa me gotë, një kristal që jep një pamje mjaft e rinovuar dhe çfarë lidhje me ne kujton iPhone 4 mitik, një nga iPhone më të shitur që kompania ka pasur ndonjëherë. Apple tha në prezantim se ata kishin dizajnuar së bashku me Mbërthen gotën më të vështirë i cili ka pasur një smartphone.

La kamera del jashtë diskrete Nga xhami, është e vërtetë që në iPhone 7 dizajni ishte më i suksesshëm pasi vetë alumini del nga kutia. buzë e iPhone 8 Plus është ndërtohet në alumin cilësi të lartë që nuk duhet të pësojë ndonjë dëm nga gërvishtjet, duke ndjekur ngjyrat e së njëjtës: Gri, Argjend dhe Ari Hapësirë. Në rastin e Space Gray do të kemi një tregim të përparmë të zi, ndërsa në versionin argjend dhe ari do ta kemi në të bardhë.

Si detaj, vini re se kësaj here ngjyra e pajisjes do të jetë ajo që shënon ngjyrën e paketimit, ose paketimin e tyre. Në këtë rast, iPhone 8 Plus Space Gray, vjen në një kuti të zezë; ari në një ar dhe argjendi në një të bardhë. Gjithashtu në anën e pasme do të shohim vetëm fjalën iPhone pranë legjendës «Projektuar nga Apple në Kaliforni«,« Të mbledhur në Kinë », dhe dy logo të konsumatorëve të BE-së. Nuk ka më të gjitha ikonat që korrespondojnë me ligjet e secilit vend.

Karakteristikat e reja: rregullat e kamerës

Pa dyshim kamera është risia e madhe e këtij iPhone 8 Plus të ri, një aparat fotografik që duket njësoj si paraardhësi i tij por që është parë rinovohet në nivelin hardware. Ne vazhdojmë me 12 Mpx të iPhone 7 por me një sensor të rinovuar që tani na lejon të kapim ngjyra më të gjalla. optike (të cilat japin një rezultat shumë më të lartë të shkëlqimit sesa në modelet e mëparshme) në iPhone 8 Plus ata kanë ƒ / 1,8 dhe ƒ / 2,8, në rastin e lentes telefoto, të cilën nëse vini nga një model tjetër përveç "Plus" do ta vlerësoni. Gjithashtu ju them se kamera iPhone 8 Plus sapo është vlerësuar si kamera më e mirë asnjëherë e montuar në një smartphone sipas analistëve të DxO-Mark.

Siç kemi komentuar në rastet e mëparshme, të rejat Ndriçimi i Portretit bën që portretet që bëjmë me këtë iPhone 8 Plus të shkojnë një hap më tej. Ende en faza beta (diçka që vihet re në disa raste), tani mundemi ndryshojnë ndriçimin e portreteve tona midis mënyrave: drita e ditës, drita e studios, drita e konturit, drita e skenës dhe drita mono e skenës. Rezultati i të gjitha mënyrave të reja të dritës është befasues, ashtu si edhe modaliteti i portretit të iPhone 7 Plus në kohën e tij, por duhet të kihet parasysh se jemi para një beta Dhe unë tashmë ju them se dritat me dy faza janë ato ku vërehet më shumë se po përballemi me një fazë beta të këtij ndriçimi të ri të portretit.

Dhe pa dyshim një përmendje e veçantë për të ISP i dizenjuar nga Apple, një procesor i ri i sinjalit të imazhit që përmirëson shumë kapjen e imazhit, nëse më parë nuk kishim asnjë vonesë kur bënim një foto, tani kapja është e menjëhershme, aq sa kanë përfshirë një përgjigje haptike në qepen e kamerës (e cila nuk e shtrembëron imazhin). lëvizje e ngadaltë me 240 fps më në fund arrin mënyrën e regjistrimit në 1080p, përveç mbërritjes në 4k me 60 fps. Modalitetet e reja të videove dhe fotove që favorizohen nga llojet e reja të kodimit që Apple sjell në iOS 11 në mënyrë që të na zënë shumë më pak në pajisjet tona. Mos harroni se të dyja iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus janë në dispozicion në 64 GB dhe 256 GB.

A11 Bionic, truri i gjithçkaje

Në këtë iPhone 8 Plus të ri, Apple ka montuar procesor i ri A11 Bionic, një tru i shkëlqyeshëm që e bën iPhone-in të funksionojë si një sharm. Kjo spikat mbi të gjitha në mundësitë e Realiteti Shtimi që Apple dëshiron të promovojë aq shumë me ARKit të saj të ri. ARKit funksionon perfekt në këtë iPhone 8 dhe kam vërejtur një ndryshim të madh duke marrë iPhone 7 si referencë, tani ndjenja e realitetit është shumë më e madhe dhe kjo është përmirësuar mbi të gjitha me përmirësimin e Altoparlantë iPhone 8 Plus (tingulli ngrihet shumë më lart dhe basi është shumë më i fuqishëm). iPhone 8 Plus është iPhone i përsosur për të shijuar të gjitha aplikacionet e reja të Realiteti Shtimi.

Kalimi tek ekran, Ndryshimi vihet re nëse vini nga një iPhone 7, një përkufizim më i mirë që është përmirësuar veçanërisht në sajë të mundësive të Tone True, mundësia e rregullimit të temperatura e ngjyrës së së njëjtës në varësi të mjedisit në të cilin gjendemi. E vërteta është se Ky ndryshim vërehet nëse e krahasojmë me një pajisje tjetërUnë do të guxoja ta them atë nuk ka nevojë të përdorni Ndërrimin e Natës natën në mënyrë që drita e pajisjes të mos ju shqetësojë, pasi ndryshimi i temperaturës së ngjyrës e bën atë pa e vërejtur ne.

iPhone 8 Plus, një mundësi e shkëlqyeshme për tu marrë në konsideratë

Siç ju kemi thënë, Ju nuk duhet të paguani më shumë se 1000 € që kushton iPhone X i ri, padyshim që është modeli më ekskluziv, por ky i ri iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus sjellin një rinovim të nevojshëm. Një përpjekje për një ndryshim të dizajnit që është i dukshëm në xhamin e pasmë, i cili gjithashtu bën iPhone 8 të jetë një pajisje premiumNe jemi serioz, me këtë përmbledhje po përpiqemi të përcjellim karakteristikat e kësaj pajisje por ju duhet ta shihni drejtpërdrejt. Nëse të gjithë po flisnin për gabimin e mbajtjes së një modeli të mëparshëm, unë po ju them se një nga gjërat më të mira në lidhje me këtë iPhone është pikërisht dizajni, një dizajn i rinovuar.

Galeria e imazheve të iPhone 8 Plus të ri

Fotografitë e marra me iPhone 8 Plus

Mendimi i redaktorit

iPhone 8 Plus
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
919
 • 100%

 • iPhone 8 Plus
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
 • Qëndrueshmëria
 • Përfundon
 • Cilesia e cmimit

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Mbrapa qelqi
 • Kamera e re
 • Ai përfshin të njëjtin procesor si iPhone X

Contras

 • Tërhiqni veçori të caktuara nga paraqitja e mëparshme
 • Mban skajet ndryshe nga iPhone X
 • Kapacitetet me të cilat shitet

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Odalie dijo

  Ajo mbërriti këtë pasdite për mua dhe e vërteta është se unë mund të flas vetëm shumë për të, unë jam shumë i kënaqur me blerjen. Sigurisht, unë vij nga një iPhone 5s kështu që ndryshimi ka qenë brutal.

  Në radhë të parë, celulari fluturon, mbresëlënëse është shpejtësia me të cilën ngarkohen rrjetat, hapen aplikacionet ose çbllokohet.

  Nga ana tjetër, unë u befasova shumë këndshëm nga toni i vërtetë, duket budallallëk por nuk është kështu, pamja nuk lodhet aspak.

  Dhe po do të jetë shumë e ngjashme me modelet e mëparshme, por është ndryshe. Vetëm dje kam kaluar një kohë të mirë me iPhone 7 dhe prekja e 8 është më e këndshme. Për më tepër, duke qenë prej xhami, nuk nxehet krahasuar me mbulesën metalike të atyre të mëparshmet dhe është më e bukur.

  Unë do të testoj karikimin pa tel nesër, e cila është kur mbërrin baza. Kamera është gjithashtu e mahnitshme.

  Me pak fjalë, shumë i lumtur. Nëse do të më duhej të vendosja diçka, do të ishte pesha, unë prisja që të ishte disi më e lehtë, por nuk është diçka për t'u marrë parasysh sepse unë jam mësuar me peshën e iPhone tim të mëparshëm për vite me radhë dhe duhet të përshtaten me të.

  Nëse dikush po konsideron blerjen e tyre, këshilla ime është që ju ta bëni nëse vini me një iPhone 6s ose më herët, nëse keni 7 nuk ju kompenson sepse nuk do të vëreni aq shumë ndryshim.

  1.    Quique dijo

   Përshëndetje
   Meqenëse e keni provuar do të doja të pyesja këshillën tuaj. Unë kam një iPhone 6s dhe po mendoj të ndryshoj për 8 plus. E këshilloni? A është shumë e madhe në krahasim me 6s normale? Unë nuk dua të blej 8 plus dhe të shoh se nuk më përshtatet në dorën time.
   Faleminderit për ndihmën tuaj

   1.    Karim Hmeidan dijo

    Më duket se ka të njëjtat dimensione si iPhone 6s Plus, ndryshimet mund të jenë milimetra kështu që nuk do të keni probleme

 2.   SalviJS dijo

  Ajo që TV tv apple 4k pa disponueshmëri në dyqanet spanjolle të mollëve nuk është e vërtetë, në aplikacion ajo më mbledh për sot në të gjitha dyqanet e mollëve, nëse 32 GB 64 GB deri në 17 Tetor

  1.    Karim Hmeidan dijo

   Ata do t'i merrnin ato gjatë ditës. Ne pyetëm gjënë e parë në mëngjes dhe ata nuk i kishin as nuk e dinin kur do t'i prisnin.

 3.   iponemac dijo

  Fotografi shumë interesante! Ju mund të shihni kamerën më të mirë në treg dhe se ato nuk janë as të retushuara. E vërteta është, duke lexuar artikullin që po vdes që të paktën të shkoj personalisht të kallaj me një dhe të shoh këto ndryshime ... faleminderit UA!

  1.    Karim Hmeidan dijo

   Faleminderit që na lexove!