Aplikacioni i palës së tretë HomeKit "Home + 5" rinovohet

Shtëpi + 5

L aplikacione vendase që përfshijnë sistemet operative Apple, le të themi se ato janë "korrekte dhe funksionale". Ata e bëjnë punën e tyre mirë, por natyrisht se mund të jenë më të mirë në shumë mënyra.

Possibleshtë e mundur që ata ta bëjnë atë me qëllim dhe kështu t'i japin një farë "jete" zhvilluesve, ku ata shfrytëzojnë maksimalisht mundësitë që mund të ketë një aplikacion vendas. Një rast praktik është «Shtëpi + 5«, Një aplikacion që zgjeron tiparet e HomeKit vendas. Dhe tani më shumë se kurrë, me versionin e tij të ri.

Zhvilluesi Matthias Hochgatterer ka qenë duke dizajnuar aplikacionin më të mirë HomeKit për përdoruesit e energjisë që para se Apple të lëshonte aplikacionin e saj vendas "Home".

Versioni i fundit i këtij aplikacioni, i quajtur "Home + 5" sjell një ridizajnim dhe mënyra të reja për të personalizuar dhe organizuar konfigurimet komplekse të shtëpisë së zgjuar në mjedisin Apple. HomeKit.

Home + për iPhone dhe iPad ka një pamje krejtësisht të re që do të jetë e njohur për përdoruesit e HomeKit të cilët tashmë përdorin aplikacionin «Shtëpi"nga Apple. Hochgatterer dëshironte të ruante përdorshmërinë e thënë tashmë të fituar nga përdoruesi, në mënyrë që ata të ndihen "si në shtëpinë tuaj".

Ky aplikacion i palës së tretë vijon tejkalimin tek "Home" vendas për sa i përket personalizimit me ikonat e pajisjeve dhe aftësive me automatizime të përparuara. Të rejat në Home + 5 janë mënyra të reja për të organizuar dhe ruajtur të gjithë personalizimin që përdoruesit e energjisë kanë tashmë në HomeKit.

Ky sistem organizimi përbëhet nga dosje automatizimi, kopje rezervë, grupe inteligjente (Grupet e zgjuara), dhe një ekran i dobishëm i të preferuarave. Versioni i ri gjithashtu përfshin një aplikacion të ri dhe më të shpejtë watchOS, ikonat e dhomave dhe aftësinë për të pasur cilësime të ndara.

Home + për iPhone dhe iPad është i disponueshëm si blerje një herë për 16,99 EuroApp Store. Versioni 5.0 është një azhurnim falas për të gjithë përdoruesit Home +.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.