Shtoni CarPlay në çdo makinë me këtë ekran 9 inç pa mjete

Ne testuam ekrani 9 inç CarPuride me të cilin mund të shijoni CarPlay (dhe Android Auto) në çdo automjet, keni kohën që keni, pa mjete dhe me një instalim disa minutash.

CarLuaj në çdo automjet

Shijimi i CarPlay në makinën tuaj është një eksperiencë që sapo ta provoni nuk doni ta ndaloni së bëri. Problemi është se në shumë raste duhet të ndërroni makina, diçka që ne zakonisht nuk e bëjmë shumë shpesh, ose të investoni në një sistem audio krejtësisht të ri që kërkon një instalim të shtrenjtë, dhe kjo nëse jeni me fat që automjeti juaj e lejon. .

CarPuride na ofron një zgjidhje shumë më të lirë, të cilën mund ta instaloni vetë pa pasur nevojë të prekni një kaçavidë dhe që do të zgjasë vetëm disa minuta. Përvoja është saktësisht e njëjtë si me sistemin zyrtar CarPlay, dhe me avantazhin që na ofron edhe mundësinë e përdorimit me valë, diçka që shumë pak automjete të nivelit të lartë na e ofrojnë sot. Dhe nuk ka rëndësi se çfarë marke është makina juaj, në cilin vit është prodhuar ose nëse ka një ekran apo jo, gjithçka që ju nevojitet është një karikues makine dhe pak hapësirë ​​në pultin tuaj.

karakteristika të

Ne kemi testuar tashmë sistemet e CarPuride më parë, dhe sot analizojmë pajisjen e tyre të re që ka, ndër shumë të tjera, me një ekran i madh 9 inç me rezolucion 1024×600, shumë më mirë se shumica e sistemeve CarPlay që vijnë tashmë të instaluara në automjete.

 • Lidhjet:CarPlay dhe Android Auto me kabllo ose pa tel / Lidhje pasqyre / AutoLink / USB Multimedia / Lexues kartash multimediale / Hyrja e kamerës / Dalja ndihmëse
 • Ekrani: 9" HD IPS kapacitiv me rezolucion 1024×600
 • Kontrolli i zërit: Siri dhe Google
 • lidhjes: 5G Wi-Fi + Bluetooth 5.0
 • Shkëlqimi automatik: rregullim automatik bazuar në dritën e ambientit
 • Efekti EQ: Në riprodhimin me Bluetooth
 • Dalja e zërit: Transmetues FM (87.5 MHz – 108 MHz)/kabllo AUX/ altoparlant 3W
 • ushqim: DC 12V-24V (përfshirë karikuesin)

instalim

Procesi i instalimit është si ai i çdo montimi celular që vendosni në pultin e makinës suaj, që atëherë ju vetëm duhet të gjeni një vend për të ngjitur bazën që përfshihet në kuti, vendosni ekranin dhe futni kabllon e rrymës. Baza ju lejon të rrotulloni dhe anoni ekranin drejt jush, në mënyrë që të mund ta shikoni rehat pa ju shkëputur nga drejtimi.

konfiguracion

Procesi i konfigurimit tregohet në videon në fillim të artikullit dhe është po aq i thjeshtë sa lidhja e telefonit tuaj me një kufje klasike Bluetooth. Ju do të duhet të keni të aktivizuar Bluetooth dhe Wi-Fi të iPhone, pasi CarPuride përdor të dyja lidhjet për funksionalitetin e saj. Fillimisht lidhet përmes Bluetooth me iPhone-in tuaj dhe më pas kalon në një lidhje të drejtpërdrejtë Wi-Fi midis ekranit dhe telefonit. Procesi është automatik dhe nuk keni nevojë të bëni asgjë më shumë se lidhjen e parë kur e përdorni për herë të parë dhe më pas kur të hipni në makinën tuaj dhe të ndizni ekranin gjithçka do të funksionojë pa ndërhyrjen tuaj.

Kjo është në rast se dëshironi të përdorni CarPlay me valë, nëse dëshironi ta përdorni me kabllo, as nuk do t'ju duhet të ndiqni këto hapa, pasi lidhja e kabllos me ekranin (USB-A) dhe me iPhone (Lightning) do të jetë e mjaftueshme. Si një blog për Apple ne fokusohemi në funksionet e CarPlay si në video ashtu edhe në artikull, por mund të përdorni edhe Android Auto nëse përdorni një telefon me sistemin operativ Google. Në të dyja rastet funksionet janë të plota dhe menaxhohen gjithmonë përmes ekranit me prekje të sistemit CarPuride.

operacion

Sistemi CarPuride ka menynë e tij që përfshin veçoritë e lartpërmendura CarPlay dhe Android Auto, por gjithashtu ofron veçori të tjera që e dallojnë atë nga sistemet zyrtare. Menyja e cilësimeve ju lejon të konfiguroni gjuhën spanjolle, që është një detaj në favor të saj. Si parazgjedhje, kur hyni në makinë, sistemi që keni konfiguruar (CarPlay ose Android Auto) do të fillojë, por mund të ktheheni në menynë e pajisjes në çdo kohë duke përdorur tastin e dedikuar në ekran (Car Home)

Ndër opsionet shtesë që na ofron CarPuride është mundësia e përmbajtjes multimediale AirPlaying nga iPhone-i ynë, në mënyrë që pasagjerët të shijojnë videot në YouTube ose çdo përmbajtje tjetër multimediale gjatë udhëtimit. Ju gjithashtu mund të luani përmbajtje multimediale të ruajtura në një kartë USB ose kartë microSD përmes portave anash. Mund të përdoret si luajtës Bluetooth dhe me lidhje direkte me kabllo. Siç mund ta shihni, nuk mund të jetë më e plotë.

Dhe zëri? Epo, ai ka një altoparlant të integruar 3W që mund të përdoret, me një nivel të mirë volumi, por me një cilësi zëri shumë të drejtë. Kjo është arsyeja pse ai përfshin dy opsione të tjera për zërin. Ju mund të përdorni të parën nëse automjeti juaj ka një hyrje audio ndihmëse, falë daljes audio CarPuride dhe kabllos së folesë të përfshirë në kuti. Duke përdorur kabllon dhe atë lidhje, ju mund të shijoni zërin me cilësi më të lartë të ofruar nga sistemi audio i automjetit tuaj.

Dhe çfarë nëse makina ime është aq e vjetër sa nuk ka as një hyrje ndihmëse? Epo, ka një alternativë tjetër. falë transmetuesit CarPuride FM. Zgjidhni një frekuencë ku nuk ka stacion në zonën tuaj, sintonizoni radion e makinës dhe voila, zëri do të dalë nga altoparlantët e automjetit tuaj. Është sistemi që unë përdor në konfigurimin tim dhe e vërteta është se funksionon vërtet mirë. Në video mund ta kontrolloni.

Përdorni përvojën

I padallueshëm nga CarPlay zyrtar, ky sistem nga CarPuride do të përmbushë të gjitha pritjet tuaja. Reagimet me prekje janë shumë të mira, ekrani ka cilësi vërtet të mirë imazhi, madje edhe në rrezet e diellit direkte, dhe gjithçka funksionon siç duhet. Prej vitesh përdor sistemin wireless CarPlay, për mua është shumë më komod se sistemi me tel, megjithëse paguani çmimin e vogël të vonesës në kontrollin e riprodhimit, është diçka që e shoh më shumë se të kompensuar me komoditetin e mospasjes. për të hequr iPhone tim nga xhepi. Dhe nuk vërej asnjë ndryshim midis sistemit tim me valë dhe këtij CarPuride, që është më e mira që mund të thuhet për një sistem jozyrtar.. Dhe gjithë kësaj duhet t'i shtojmë çmimin e saj, 339 € në Amazon (lidhje) me një Kupon zbritje 60 € deri më 31 korrik ose tek ju faqen zyrtare të internetit (lidhje) për 249 dollarë deri më 17 korrik.

Car Puride HD 9
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
339
 • 80%

 • Car Puride HD 9"
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 100%

rekuizitë

 • Ekran 9" HD
 • Transmetues FM dhe dalje audio ndihmëse
 • CarPlay me valë dhe Android Auto
 • AirPlay dhe veçori të tjera
 • reagime të mira prekëse

Contras

 • Altoparlant mesatar i integruar


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.