Shtoni GPS dhe bateri shtesë në kohën tuaj me guralecë me këtë rrip

pal-zgjuar-band-2

Ora inteligjente Pebble ishte një nga orët e para inteligjente që doli në treg, një treg që revolucionarizoi dhe popullarizoi këtë lloj pajisjeje në mesin e publikut të gjerë. Modeli i parë që Pebble nisi në treg na ofroi një ekran elektronik të bojës. Me kalimin e viteve, kompania lançoi modelin Pebble Time, modeli i parë i kompanisë me një ekran me ngjyra, mirë me 16 ngjyra, por ishte një evolucion tepër i dobët për atë që tashmë mund të gjenim në treg, ku orët inteligjente Ata ishin bërë të njohura dhe mund të gjenim modele me ekrane LCD. E vetmja gjë e dobët e këtyre modeleve të reja ishte sigurisht jeta e baterisë, Ndërsa ekranet elektronike të bojës na ofrojnë një autonomi prej afërsisht 7 ditësh, pajisjet me ekrane LCD zakonisht nuk e kalojnë kohëzgjatjen e një dite.

Band-Pal-Smart

Kur u lançua Pebble Time, ne mund të shihnim se si ora inteligjente kishte një lidhje që lejonte të zgjeronte aftësitë e pajisjes duke shtuar rripa. Bandi i Pal Strap është një rrip që kërkon fonde në fillimin e fillimit dhe kjo Na ofron gjithashtu një bateri shtesë të integruar dhe një çip GPS për të zgjeruar aftësitë e pajisjes. Ky mikroprocesor është ideal për të gjithë ata përdorues që përdorin pajisjen për të monitoruar aktivitetin e tyre sportiv dhe duan të dinë gjatë gjithë kohës rrugën që kanë marrë.

Ky rrip vetëm në përputhje me modelet Pebble Time dhe Pebble Time Steel. Brenda mund të gjejmë një çip GPS që do të na lejojë të gjurmojmë rrugën tonë, të llogarisim distancën e kaluar, si dhe shpejtësinë dhe lartësinë e rrugës sonë. Apple Watch gjithashtu ka një port të vendosur në zonën e përdorur për të bashkuar rripat në pajisje, një port që Apple mund të përdorë për të zgjeruar aftësitë e pajisjes pa pasur nevojë të ndryshojë modelin.

Apple mund të lëshojë rripa me sensorë të rinj që ato do të na lejonin të matnim oksigjenin e gjakut, ciklin e frymëmarrjes, presionin e gjakut dhe temperaturën e trupit. Por përveç kësaj ai gjithashtu mund të shtojë një çip GPS që përdoruesit mund të përdorin për të shtuar funksionin GPS ashtu siç kërkohet nga të gjithë përdoruesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.