Shtoni mijëra gërma në iPhone dhe iPad tuaj me Adobe Creative Cloud

Adobe azhurnoi aplikacionin e tyre sot Re krijuese për iPhone dhe iPad duke shtuar mijëra gërma që mund t'i përdorim në pajisjet tona. Ju keni 1.300 gërma në aplikacion falas, dhe nëse regjistroheni në pajtimin në Creative Cloud shifra shkon deri në 17.000 gërma të disponueshme. Një mizori.

Kjo është bërë e mundur nga sistemi i ri i ofruesit të shkronjave që Apple kohët e fundit shtoi në iOS 13 dhe iPad 13. Pasi të instalohen, gërmat Creative Cloud mund të përdoren brenda çdo aplikacioni tjetër që mbështet shkronja të personalizuara.

Deri tani ishte e mundur të instalonit gërma në një pajisje iOS, por ishte një proces jashtëzakonisht i komplikuar dhe i rëndë për përdoruesin. Tani Apple më në fund ka vendosur ta thjeshtojë këtë çështje, duke krijuar një sistem më të thjeshtë për të instaluar fonte të palëve të treta në iPhone dhe iPad tuaj, dhe Adobe shpejt e ka përfituar atë. Kërkesa juaj Cloud Creative përfaqëson ofruesin kryesor të shkronjave me reputacion, dhe shumëllojshmëria e tyre e shkronjave të disponueshme është me të vërtetë mbresëlënëse.

Për të instaluar një font Cloud Creative, thjesht hapni aplikacionin dhe shkoni te skeda e re Burimet. Nga atje, ju mund të shihni të gjitha shkronjat që mund të instaloni. Shumica e tyre përfshijnë shkronja të ndryshme. Për shembull, shkronja Aileron ofron 16 lloje të shkronjave, ndërsa Adobe Handwriting përfshin vetëm 3.

Thjesht duhet të klikoni në fontin e instalimit, dhe të gjitha shkronjat e përfshira në atë font do të instalohen. Pasi të instalohet, mund ta shihni nga seksioni "fontet e instaluara" nga vetë aplikacioni. Mund ta përdorni gjithashtu nga cilësimet e iOS dhe iPadOS. Brenda Cilësimeve> Të përgjithshme> Shkronjat do të jeni në gjendje të shihni të gjitha shkronjat e instaluara të çdo aplikacioni të ofruesit të shkronjave. Nga këtu mund të shihni një shembull të shkronjave dhe ta fshini nëse dëshironi.

Në mënyrë që të përdorni versionin falas dhe keni 1.300 gërma "Falas", duhet të regjistroheni pa asnjë kosto Qerpiç. Nëse tashmë i përdorni programet e tyre dhe jeni pajtuar në një prej tyre planet mujore, atëherë keni 17.000 burime "të paguara". Për fat të mirë, me 1.300 fontet falas duhet të mërziteni duke i provuar. Bravo, Adobe.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   thiago dijo

  Tani pyetja ime është, në cilën pjesë përdoren këto burime.
  shembulli në android ndryshon të gjitha shkronjat e ndërfaqes, ose ato përdoren vetëm për redaktuesit e tekstit dhe programe të ngjashme