Shtoni një GIF të animuar në ekranin tuaj të kyçjes së iPhone me GIFLock

GIF-Ikona-400x400

Një nga karakteristikat kryesore që na ofron jailbreak është mundësia e të qenit në gjendje rregulloje pajisjen tonë siç duam, duke anashkaluar kufizimet që Apple na vendos natyrshëm në secilin version të ri të iOS e cila fillon, megjithëse në versionet e fundit, kompania me bazë në Cupertino ka shtuar shumë nga funksionet që ishin në dispozicion vetëm përmes jailbreak, por ndërsa ato shtohen në iOS, zhvilluesit po shtrëngojnë kokat e tyre më shumë për të ofruar mënyra të reja të personalizimit përveç duke na lejuar të përmirësojmë produktivitetin. Brenda seksionit të personalizimit, sot do të flasim për shkuljen e GIFLock, një shkulje që na lejon të zgjedhim çdo GIF nga mbështjellja jonë e fotografive dhe ta shtojmë në ekranin e kyçjes.

Një javë më parë fola për një shkulje që na lejoi të shtonim një ekip Pokemon në ekranin e kyçur të iPhone-it tonë. Në thelb ai shkulje funksionon pothuajse njësoj si GIFLock, duke shtuar një skedar GIF lëvizës në pjesën e poshtme të ekranit të kyçjes. Skedarët GIF janë mënyra e re për të shprehur gjendjen tonë shpirtërore, një reagim, një ndjenjë ... Nëse jeni një adhurues i GIF ose thjesht dëshironi të personalizoni më tej ekranin e kyçjes së iPhone tuaj me GIFLock, mund ta bëni pa probleme.

GIF-Lock-Animated-GIF

GIFLock punon me të gjitha skedarët GIF që ne ruajmë përmes Safari ose ato që marrim direkt përmes aplikacioneve të ndryshme të mesazheve që i kanë ato. Brenda konfigurimit të shkuljes ne mundemi vendosni imazhet lëvizëse që shtojmë të përshtaten me gjerësinë e pajisjes automatikisht, pavarësisht nga madhësia e skedarit. Gjithashtu, nëse përdorim GIF me sfond transparent, mund të vendosim ngjyrën e sfondit që duam të shfaqim.

GIFLock është në dispozicion falas për shkarkim përmes repos BigBoss që vjen i instaluar natyrshëm në pajisjen tonë kur bëjmë jailbreak. Sipas zhvilluesit, ai do të azhurnojë shkuljen së shpejti duke shtuar funksione të reja që na lejojnë të shijojmë këto lloje skedarësh në iPhone tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Iban Keko dijo

    A bateria ha apo mban mirë?