Shtoni një kornizë në fotot tuaja të iPhone, iPad ose Apple Watch me Picsew

Picsow  Kur dëshironi të ndani një fotografi nga iPhone, iPad ose Apple Watch, rezultati do të jetë gjithmonë më i mrekullueshëm nëse shtoni kornizën e pajisjes së cilës i përket, sikur të kishim bërë një fotografi të iPhone-it tonë me ekranin e iPhone, iPad ose Apple Watch që kemi ndarë.

Në App Store mund të gjejmë aplikacione të ndryshme që na ofrojnë këtë funksion. Megjithatë, nëse kërkojmë aplikacioni më i plotë nga të gjitha, ne duhet të përdorim Picsew, një aplikacion që na ofron një numër të madh funksionesh shtesë, të tilla si bashkimi i imazheve vertikalisht (ideale për kapjen e bisedave në WhatsApp, një recetë, një artikull ...).

Picsew bashkohet me pamjet e ekranit të iPhone

Aplikim zbulon automatikisht se cilat imazhe janë të njëpasnjëshme dhe na lejon t'i bashkojmë shpejt ato duke shtypur një buton të vetëm. Na lejon të bëjmë shënime në kapjet përpara se t'i bashkojmë dhe madje të rregullojmë pikën e bashkimit.

Na lejon gjithashtu bashkoni deri në 300 foto në një imazh të vetëm, funksionon si horizontalisht ashtu edhe vertikalisht dhe na lejon të shtojmë shënime dhe madje edhe filigranë.

picsew

Kur shtoni kornizën e një pajisjeje me të cilën është bërë kapja, Picsew zbulon automatikisht pajisjen dhe shtoni kornizën përkatëse, duke na lejuar të zgjedhim ngjyrën e saj.

Të gjitha imazhet që përdorim përmes aplikacionit mos e modifikoni rezolucionin e tij, kështu që nuk do të pësojmë humbje të cilësisë gjatë procesit të shkrirjes ose kur shtojmë korniza nga një pajisje Apple në kapjet.

Një nga veçoritë më të fundit që janë përfshirë në përditësimin më të fundit është aftësia për të exportoni kombinimet e imazheve që bëjmë në formatin PDF duke na lejuar të modifikojmë dimensionet e skedarit.

Më e mira nga të gjitha është çmimi i saj. Edhe pse është e vërtetë që aplikacioni është i disponueshëm për shkarkim plotësisht pa pagesë, për vetëm 1 euro, ne mund të zhbllokojmë një numër të madh funksionesh shtesë.

Nëse duam të shtojmë edhe funksionin që na lejon eksportoni imazhe në formatin PDF, duhet të paguajmë 1,99 për të zhbllokuar versionin Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   José dijo

    PS ... Kjo e bën atë një shkurtore pa paguar, por mirëpresim alternativa të reja