Si të krijoni PDF të pothuajse çdo gjëje dhe t'i ndani ato me 3D Touch

instagram-3d-prekje

3D Touch ka qenë me ne për pak më shumë se një vit pas mbërritjes së iPhone 6s. Me iOS 9 ishin pak përdorime që mund t'i jepnim kësaj teknologjie të re, shkurtore në ikonat e aplikacioneve dhe pak më shumë. E gjithë kjo ka ndryshuar falë iOS 10, me kë 3D Touch ka fituar shumë karakteristika të reja të cilën ne vazhdojmë ta zbulojmë ngadalë duke ngatërruar me terminalet tona.

Një nga gjërat që mund të bëjmë tani falë aftësisë për të forcuar ekranet tona është të eksportojmë dokumente dhe faqe në internet si PDF. Para se procesi të eksportonte dokumentet në një aplikacion të palës së tretë dhe më pas ta ndante atë, por tani me 3D Touch është shumë më e lehtë për tu eksportuar dhe ndarë këtë dokument.iOS 10 tani ju lejon, duke përdorur 3D Touch mundësia e eksportimit të çdo gjëje që mund të shtypet (ose tekste, imazhe, tekst + imazhe ...) në formatin PDF dhe ndarja e tij si opsioni "Ruaje në PDF" në kompjuter. Si ta bëjmë atë? ne do t'ju tregojmë.

  1. Shkoni te gjithçka që ju lejon ta printoni siç mund të jetë një faqe në internet, imazh, dokumente etj.
  2. Shtypni butonin Cndajnë.
  3. Shkoni deri në të djathtë dhe shtyp shtyp. Pasi dokumenti të paraprihet në fund, duhet të bëni shikoj dhe pop derisa dokumenti të shfaqet sikur të ishte PDF.
  4. Tani ne përsëri klikojmë në butonin e ndarjes dhe mund të bëjmë atë që duam me atë dokument në formatin PDF: printoni, dërgoni nga WhatsApp, ruajeni në Dropbox ...

Nëse po përdorim një iPad ose një pajisje pa 3D Touch, hapi 3 mund të zëvendësojë Peek dhe Pop me zoom në dokumentin e pamjes paraprake. Kështu që pajisjet si iPhone 5s që mbështet iOS 10 gjithashtu mund ta bëjnë atë pa pasur nevojë për këtë teknologji të re.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.