Si dhe ku të ndiqni ngjarjen e Apple «Koha fluturon»

Ne jemi vetëm disa orë larg fillimit të fjalës kryesore "Time Flies" të njoftuar nga Apple javën e kaluar. Ai do të zhvillohet në Apple Park dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në të gjithë botën. Për shkak të situatës epidemiologjike që po vuajmë nga COVID-19, asnjë media nuk do të marrë pjesë dhe ka të ngjarë që të jetë një mbajtës i regjistruar i të njëjtit stil që pamë në qershor me prezantimin e iOS 14, watchOS 7, macOS Big Sur, ndër risitë e tjera. Në këtë artikull ne ju tregojmë si, ku dhe në cilën kohë të ndjekim ngjarjen që Apple e ka quajtur "Koha fluturon" dhe ku ka shumë të ngjarë të shohim Apple Watch Series 6 dhe iPad Air 4 të ri.

Ndiqni ngjarjen e Apple "Time Flies" në iPhone News

Ngjarja zyrtare e Apple "Time Flies" do të fillojë në 19:00 sot dhe do të zgjasë rreth një orë e gjysmë. Ngjarja ka të ngjarë të jetë regjistruar më parë dhe do të mbahet në afërsi të Apple Park dhe Teatrit të Steve Jobs. Për të mos humbur asnjë lajm, ne do t'ju tregojmë të gjitha mënyrat se si mund të ndiqni ngjarjen.

Para së gjithash, ju mund të jeni të vetëdijshëm për të gjitha lajmet e komentuara jetoj Përmes transmetimit që Actualidad iPhone dhe Soy de Mac do të bëjnë së bashku në YouTube. Në të, Luis Padilla do të jetë përgjegjës për komentimin e drejtpërdrejtë të lajmeve që Apple po prezanton: Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, lajmet në iPad, etj.

https://www.youtube.com/watch?v=2evKtfZHI5E

Ngjarja do të transmetohet përmes Llogaria zyrtare e Apple në YouTube dhe gjithashtu Uebfaqja zyrtare e Apple Events. Përveç kësaj, disa minuta para fillimit të transmetimit zyrtar, ai do të jetë gjithashtu i dukshëm në Aplikacioni Apple TV Events. Ne rekomandojmë përdorimin e faqes zyrtare të Apple dhe cilësia është më e mirë pasi ajo përdor teknologjinë e vet, edhe pse nëse rrjeti është i mbingarkuar, ju rekomandojmë të përdorni direkt ose Apple direkt për të ndjekur fjalën kryesore.

Përveç kësaj, ndërkohë i gjithë ekipi i iPhone Actuality botoni artikuj drejtpërdrejt duke komentuar lajmet më të rëndësishme të asaj që Tim Cook dhe ekipi i tij paraqesin gjatë prezantimit. Më vonë, sapo të dhënat të publikohen në faqen zyrtare të Apple, pjesa tjetër e informacionit të zgjeruar do të publikohet në mënyrë që të mos humbisni detajet e produkteve të reja të mollës së madhe.

Sa i përket orës së fillimit të ngjarjes, më poshtë keni një listë të qyteteve kryesore me kohën përkatëse të fillimit të një fjalen që premton të jetë e mbushur me produkte të reja. Mos harroni gjithashtu se Koha fluturon.

 • Amsterdam: 7 pasdite
 • Pekin: 1 e mëngjesit (e mërkurë)
 • Berlin: 7 pasdite
 • Bogota: 12 pasdite
 • Brazilia: 2 pasdite
 • El Ciaro: 7 pasdite
 • Guatemalë 11 e mëngjesit
 • Hong Kong: 1 e mëngjesit (e mërkurë)
 • La Paz: 1 pasdite
 • Lisbonë: ora 6 pasdite
 • Lima: 12 pasdite
 • Londër: ora 6 pasdite
 • Los Angeles: ora 10 e mëngjesit
 • Meksikë: 12 pasdite
 • Miami: 1 pasdite
 • Moskë: 8 pasdite
 • Montevideo: 2 pasdite
 • Montreal: 1 pasdite
 • New York: 1 pasdite
 • Paris: 7 pasdite
 • Pragë: 7 pasdite
 • Rio de Janeiro: 2 pasdite
 • San Francisko: ora 10 e mëngjesit
 • Romë: 7 pasdite
 • Santiago: 2 pasdite
 • Santo Domingo: 1 pasdite
 • Sao Paulo: 2 pasdite
 • Seul 2 i mëngjesit (e mërkurë)
 • Singapori: 1 e mëngjesit (e mërkurë)
 • Tokio: 2 e mëngjesit (e mërkurë)
 • Uashington DC: 1 pasdite

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Çlirim dijo

  Sa kohë do të jetë në El Salvador?

  Ata nuk do të paraqesin OS ?. Ne presim një safari, tastierë, matje të oksigjenit në versionet 4 dhe 5 në OSWatch 7.