Si të çaktivizoni Flotat e Twitter

Javën e kaluar dhe pa lajme ose thashetheme të mëparshme, rrjeti social Twitter prezantoi Flotat, një opsion i ri që Twitter na e vë në dispozicion për të treguar histori, histori efemera që zgjasin 24 orë, pas së cilës ato fshihen automatikisht.

Krijuesit e këtyre tregimeve e dinë në çdo kohë se cilët përdorues kanë hyrë në historitë e tyre, ose për kuriozitet ose nëse kanë gjetur ndonjë mënyrë për t'i çaktivizuar ato. Fatkeqësisht, si pjesa tjetër e platformave që kanë zbatuar këtë metodë të tregimit të historive, Ne nuk mund t'i çaktivizojmë por mund t'i heshtim.

Ashtu si funksioni Twitter që ne lejon të heshtim ato llogari që ne ndjekim (përgjithësisht nga angazhimi) por ne nuk jemi të interesuar për asgjë që ata mund të botojnë, Twitter gjithashtu na lejon të heshtim Flotat e botuara nga ndonjë prej llogarive që ndjekim ndërsa heshtim akoma llogarinë.

Çaktivizo Flotat e Twitter

Metoda 1

Flotat e heshtura

 • Mënyra më e shpejtë për të anashkaluar ekranin është shtypja dhe shtypni dhe mbani të mbajtur ikonën e historisë nga llogaria.
 • Tjetra, klikoni në Hesht emrin e llogarisë @.
 • Më në fund, opsioni që na lejon hesht vetëm Flotat në atë llogari.

Metoda 2

Flotat e heshtura

 • Nëse jeni kurioz të shihni Flotat të botuara nga llogaritë që ndiqni para se t'i heshtni, për t'i heshtur ato klikoni në njërën prej tyre.
 • Tjetra, klikoni në shigjeta e shfaqur në të djathtë të postimit dhe në të majtë të X që na lejon të mbyllim historinë.
 • Pastaj klikoni në Mute @ emrin e llogarisë dhe më në fund në Flotat e heshtura.

Fatkeqësisht, nëse përdoruesit që ndjekim janë mësuar me këto histori, ne duhet ta bëjmë këtë të kryejë procesin një nga një. Shpresojmë, ata ndoshta janë lodhur duke i përdorur ato deri tani dhe ju thjesht ndiqni llogaritë që janë ende të interesuara në këtë format të ri të postimit në Twitter.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.