Si të çaktivizoni alarmet e trajnimit në Apple Watch

Kjo është një nga ato pyetje që disa prej jush na bëjnë shpesh dhe kjo është arsyeja pse ne kemi vendosur të krijojmë këtë tutorial të vogël. Në fakt ky funksion që në disa raste aktivizohej në mënyrë të pavullnetshme në cilësimet e orës dhe është e lehtë të çaktivizohet.

Në rastin tim, ai u aktivizua automatikisht (ose mund ta kem aktivizuar pa e kuptuar) në versionin e fundit të lëshuar të sistemit operativ watchOS. Shumë prej jush nuk e kanë atë aktiv, por është gjithashtu mirë të dimë se si mund t'i çaktivizojmë ato Paralajmërimet "Pauza e stërvitjes" ose "unaza e ushtrimit përfundoi", ndër të tjera.

Apple Watch janë të aftë për na njoftoni në një kohë të caktuar të trajnimit dhe kjo mund të dekoncentrohet. Është një opsion që në rastin tim është aktivizuar vetë, nuk e kam konfiguruar në asnjë moment. Tani do të shohim se si ta aktivizojmë ose çaktivizojmë atë me këto hapa të thjeshtë. Ky veprim mund të kryhet nga vetë ora ose nga iPhone, së pari do të shohim se si të çaktivizojmë këto njoftime ose paralajmërime nga iPhone:

  • Ne hapim aplikacionin Watch në iPhone
  • Klikoni në opsionin Trajnimi
  • Ne lëvizim lart dhe kërkojmë opsionin e fundit: Përgjigjet zanore

Në këtë pikë shohim se tregon qartë se Siri mund të na lexojë njoftime rreth stërvitjesMe Ne çaktivizojmë ose aktivizojmë dhe kaq. Për të kryer këtë aktivizim ose çaktivizim direkt nga Apple Watch, duhet të ndjekim të njëjtat hapa por në orë.

Ne shtypim kurorën dixhitale dhe hyjmë te Cilësimet. Pasi të jemi brenda ne thjesht kërkojmë aplikacionin e trajnimit dhe zbresim në gjeni opsionin "Përgjigje zanore" që është opsioni që duhet ta aktivizojmë ose në këtë rast ta çaktivizojmë. Ndoshta si unë e keni aktivizuar këtë opsion pa e kuptuar ose madje është aktivizuar automatikisht, e rëndësishme është të dimë se ku duhet të shkojmë për ta çaktivizuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.