Si të çaktivizoni sugjerimet e kontaktit me postë në iPhone

Posta-Iso

Ka shumë gjëra që ndodhin në iPhone tuaj që supozohet se ju bëjnë më të lehtë jetën që nuk ju pëlqen. Shtë e vërtetë që kur bëhet fjalë për personalizimin dhe zhbllokimin, gjëja më e mirë është që të keni jailbreak, por është gjithashtu e vërtetë që ato nuk janë gjithmonë të nevojshme nëse dihen shkurtesat e duhura për të zgjidhur këtë problem. Në këtë rast duam t'ju mësojmë çaktivizoni sugjerimet e kontaktit të postës në iPhone.

Nëse ju jeni një nga ato thjesht dërgoni email në më shumë kontakte sesa dëshironi me të vërtetë sepse lëviz shumë shpejt gishtat dhe nxiton te butoni i dërgimit, ose thjesht të shqetëson të kesh këto sugjerime gjatë gjithë kohës sepse gjithmonë e di se kujt t'i dërgosh email, thjesht duhet të ndiqni disa hapa vërtet të thjeshtë për të qenë në gjendje për t'i çaktivizuar ata dhe më në fund ta harrojnë përgjithmonë pa pasur nevojë të bëjnë asgjë tjetër. Ju pëlqen ideja? Merrni shënim më poshtë!

Hapat për të çaktivizuar sugjerimet me postë

Ju duhet të ndiqni shtegun Konfigurimi> Posta, Kontaktet> Kontaktet në Postë. Sapo të ndryshoni këtë mundësi të fundit të pozicionit në tastierën tuaj do ta shihni automatikisht, dhe pa pasur nevojë të bëni asgjë tjetër, sugjerimet e zakonshme të postës zhduken. Në veçanti, unë e pranoj që ato janë praktike për mua, por është gjithashtu e vërtetë që ju mund të shkaktoni disa gabime shumë të pakëndshme duke dërguar email shtesë tek njerëzit që nuk keni dashur ta bëni. Sidomos nëse përdorni iPhone dhe llogarinë e postës elektronike për arsye pune, ose në rast se kontaktet tuaja nuk janë shumë të afërta dhe nuk doni që ata të mësojnë gabimisht për disa nga postat tuaja elektronike, unë ju rekomandoj ta përdorni. Nëse jo, ose nëse i kushtoni pak vëmendje, aq më mirë lini sugjerimet e postës elektronike aktive. Nuk mendon ti


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.