Si të aktivizoni automatikisht Modaliteti Mos shqetëso kur ngasni makinën

Mos shqetësoni mënyrën kur ngisni makinën në iOS 11

Tani që jemi në verë dhe ndoshta për shkak të COVID-19 që po planifikoni të bëni një udhëtim me makinën tuaj, është e rëndësishme që të lini smartphone tuaj mënjanë në rrugë dhe çfarë më mirë sesa aktivizimi modaliteti mos shqetëso kur ngas automatikisht kur hipni në makinë dhe mbani sytë në rrugë.

Ky opsion zakonisht është i çaktivizuar në iPhone tonë dhe për ta aktivizuar atë duhet të ndjekim disa hapa të thjeshtë që do t'ju tregojmë më poshtë. Gjithashtu, nëse keni CarPlay në makinën tuaj, mund të aktivizoni opsionin për ta bërë atë sa herë që e përdorni.

Si të aktivizoni modalitetin "Mos shqetëso" kur ngasni automatikisht

Mos shqetësoni kur ngasni makinën

Isshtë një opsion i lehtë për tu realizuar dhe që ne patjetër rekomandojmë aktivizimin për ata që përdorin një makinë vazhdimisht. Ju thjesht keni për të hyrë në Cilësimet e iPhone, përdorni opsionin "Mos shqetëso" dhe shikoni për opsionin "Mos shqetëso modalitetin kur ngasni". Këtu kemi tre mundësi për të zgjedhur:

  • automatikisht
  • Kur lidheni me Bluetooth-in e makinës
  • Manualisht

Logjikisht, opsioni që ju intereson më shumë mund të jetë i pari ose i dyti, por gjithashtu në fund të këtyre tre opsioneve gjejmë atë që ju lejon të aktivizoni funksionin kur lidheni me CarPlay, kështu që ne thjesht aktivizojmë opsionin dhe kjo është e gjitha , Kur lidhim iPhone me kabllon e makinës sonë, funksioni Mos shqetëso do të aktivizohet.

Importantshtë e rëndësishme të dini se përveç kësaj ne mund të modifikojmë përgjigjet automatike për kontaktet tona të preferuara, për këdo, të fundit ose të gjithë kur ata na dërgojnë një mesazh me tekst. Përgjigja automatike e konfiguruar nga Apple shpjegon se ne po vozisim me modalitetin "Mos shqetëso" dhe kështu me radhë, por mund ta modifikojmë këtë mesazh sipas dëshirës tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.