Si të aktivizoni zmadhimin në Apple Watch

Zmadho Apple Watcth

Një nga funksionet që kemi në dispozicion në Apple Rights Watch është të aktivizoni zmadhimin. Me këtë opsion të aktivizuar mund të shohim përmbajtjen e zgjeruar në ekranin e vogël të orës dhe të gjithë ata që kanë një problem të shikimit ose që janë më të moshuar, do të mund të shijojnë përmbajtjen falë këtij opsioni.

Ne tashmë themi që nga fillimi se ky opsion është çaktivizuar si standard në Apple Watch, kështu që do të duhet ta aktivizojmë nëse duam që ekrani të duket më i madh. Në këtë kuptim duhet të flasim për dy detyra, atë të aktivizoni zmadhimin dhe atë të zoom kontrollo.

Shikoni iPhone

Pra, le të shkojmë në pjesë dhe të fillojmë me gjënë kryesore në këtë rast që është saktësisht aktivizoni zmadhimin. Për këtë, në këtë rast, përdoruesit që janë në watchOS 6 përpara kanë mundësinë të aktivizojnë zmadhimin në mënyrën vijuese.

E para që mund ta bëjmë direkt nga vetë Apple Watch, kështu që le të shkojmë në aplikacion Cilësimet> Hyrja> Zmadhimi dhe ne aktivizojmë opsionin. Kjo mund të bëhet edhe nga iPhone, duke hyrë direkt në aplikacion Shikoni> Hyrja> Zmadhoni dhe ne aktivizojmë opsionin. Në një mënyrë apo në një tjetër, hapi i parë është pikërisht ky, për të aktivizuar opsionin si nga vetë Apple Watch ashtu edhe nga iPhone.

Si e kontrollojmë Zmadhimin e orës sonë

dikur vendosni nivelin maksimal të zmadhimit mund ta fillojmë ta përdorim në Apple Watch. Epo, ky është opsioni i dytë që duhet të marrim parasysh. Për të përdorur Zmadhimin në orën tonë, gjithçka që duhet të bëjmë është të klikojmë dy herë në ekran me dy gishta dhe ekrani do të zgjerohet në atë vend në maksimumin që kemi vendosur.

Ne mundemi lëvizni në ekran me dy gishta dhe për këtë thjesht duhet të tërhiqemi në vendin që duam të shohim. Logjikisht mund të përdorni edhe kurorë dixhitale për të lëvizur të gjithë faqen nga e majta në të djathtë dhe nga lart poshtë.

rregulloni një zmadhim ne duhet të trokasim dy herë dhe ta mbajmë me dy gishta dhe pastaj t'i rrëshqasim gishtat lart ose poshtë në ekran. Ne mund t'i përdorim këto mundësi në disa raste, por nëse nuk keni probleme me shikimin, këto nuk janë për ju.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.