Si të bëni një telefonatë FaceTime me pajisjet Android ose Windows

FaceTime ka marrë veçori të shumta me ardhjen e iOS 15 dhe iPadOS 15, ne imagjinojmë që puna me telekomandë e promovuar nga pandemia ka të bëjë me të, veçanërisht nëse marrim parasysh ardhjen e aplikacioneve si Zoom që kanë kthyer botën "e ndenjur" me kokë poshtë. video thirrje deri tani.

Një nga risitë kryesore të FaceTime me iOS 15 dhe iPadOS 15 është mundësia e bërjes së thirrjeve edhe me pajisjet Android ose Windows me lehtësi. Zbuloni me ne se si të bëni thirrje FaceTime më në fund me këdo, pavarësisht nëse ata kanë një iPhone, një Samsung, një Huawei dhe madje edhe nga Windows.

Kjo është një veçori për të cilën ne kemi folur vazhdimisht në kanalin tonë në YouTube, në videon tonë të këshillave dhe trukeve iOS 15 mund të shihni se si të përfitoni sa më shumë nga ky funksionalitet. Aktualisht komunikimi me përdoruesit e Android ose Windows përmes FaceTime është çuditërisht i lehtë, gjëja e parë që duhet të bëni është të hapni FaceTime dhe në ekranin kryesor do të shihni një buton në pjesën e sipërme të majtë që thotë: Krijo lidhje. Nëse klikojmë në atë buton, menyja që na lejon të ndajmë lidhjet FaceTime me aplikacione të ndryshme do të hapet.

Gjithashtu, pikërisht më poshtë gjejmë ikonën me ngjyrë të gjelbër që thotë: Shto emrin. Në këtë mënyrë ne mund të shtojmë një titull specifik në lidhjen FaceTime dhe ta bëjmë të lehtë për përdoruesit që e marrin ta identifikojnë atë. Ne mund të ndajmë lidhjen FaceTime përmes aplikacioneve kryesore të tilla si Mail, WhatsApp, Telegram ose LinkedIn. Funksioni AirDrop madje shfaqet brenda mundësive, diçka që nuk pushon kurrë të më befasojë duke pasur parasysh se është projektuar për pajisjet jo-Apple dhe AirDrop nuk është i pajtueshëm me këto.

Kaq e lehtë mund të krijoni një sesion FaceTime me çdo përdorues pavarësisht nëse ata përdorin iOS, iPadOS, macOS, Android ose Windows.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   John dijo

  Titulli duhet të thotë:
  "Për pajisjet Android ose Windows"
  (ose "drejt")

  Në vend të:
  "Me pajisjet Android ose Windows"

  Kjo do të ishte më e përshtatshme për idenë e artikullit.

  Faleminderit…