Si të bëni thirrje video në grup nga WhatsApp

WhatsApp

Këto ditë jemi në shtëpi më gjatë, jemi më të izoluar nga pjesa tjetër e njerëzve për shkak të shpërthimit të koronavirusit që vazhdon të infektojë mijëra njerëz në të gjithë botën. Shumë përdorues vazhdojnë të na pyesin se si ta bëjmë thirrjet video në grup nga WhatsApp, kështu që le të shohim hapat e hollësishëm për të bërë këtë lloj thirrjeje video.

Përdoruesit që kanë produkte të Apple mund ta përmirësojnë këtë funksion duke përdorur FaceTime direkt, në fakt ne rekomandojmë përdorimin e tij për video thirrje këto ditë por kur një anëtar i familjes ose një mik nuk ka një pajisje Apple, FaceTime është e pamundur të kryhet.

Një maksimum prej katër personash për një thirrje video

Një nga rregullat e vendosura nga rrjeti social është që numri maksimal i njerëzve të lidhur në thirrjen video është katër, ne dhe tre të ftuar. E vërteta është se nëse nuk koordinoni mirë në këto lloj thirrjesh mund të jetë kaotike të kuptoni njëri-tjetrin, prandaj është më mirë të mos mblidhni më shumë njerëz megjithëse e dimë me siguri që ka mundësi të tjera në dispozicion për t'u bashkuar me më shumë njerëz. Njëri prej tyre është SKype, një shërbim multiplatform dhe shumë më i mirë se WhatsApp në çdo mënyrë, por ndoshta diçka më pak e arritshme për pleqtë tanë nëse duhet të krijojnë një llogari, etj ...

Nga ana tjetër, në FaceTime kufiri i personave të ftuar është shumë më i lartë dhe për këtë lloj thirrjesh duhet të kemi vetëm pajisje Apple me iOS 12.1.4 ose iPadOS në iPhone 6s ose më vonë, iPad Pro ose më vonë, iPad Air 2 ose më vonë, iPad mini 4 ose më vonë, ose iPod touch (gjenerata e 7-të). Më herët modelet iPhone, iPad dhe iPod touch që mbështesin iOS 12.1.4 mund të bashkohen në thirrjet Group FaceTime dhe të marrin pjesë vetëm me audio.

Si të bëni thirrje video WhatsApp

Simple. Hapat janë si më poshtë:

Ne hyjmë në WhatsApp tonë> Shkojmë te thirrjet në shiritin e poshtëm> pastaj shikojmë lart në të djathtë në simbolin e telefonit me simbolin +> Klikoni në tekstin e ri të thirrjes në grup> shtoni njerëz (3 maks.)> Pasi të jenë shtuar tre persona, klikoni në kamera që shfaqet afër telefonit> gati.

Thirrje video në WhatsApp

Ne gjithashtu mund të bëjmë një thirrje audio në grup duke shtypur në telefon në hapin e fundit, kjo është në zgjedhjen e të gjithëve. Gjëja më e mirë për këtë është se nuk është e nevojshme të keni një pajisje Apple për të bërë thirrjen video, por mund të themi se është kjo 4 persona mund të jenë pak ne shume raste.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.