Si të dëgjoni këngë në Youtube me ekranin e iPhone të fikur

Një nga pyetjet që vazhdimisht i bëjmë vetes është pse nuk mundemi dëgjoni muzikë YouTube në sfond në iPhone tonë. Kjo është diçka themelore për shumë përdorues pasi fakti i thjeshtë i fikjes së ekranit dhe vazhdimit të dëgjimit të muzikës tonë të preferuar në rrjetin social është diçka që mund të bëhet në të kaluarën.

Sot do të tregojmë një "hile" të vogël për të qenë në gjendje dëgjoni këngë në Youtube me ekranin e iPhone të fikur dhe pajisja e kyçur plotësisht. Kjo mund të kryhet edhe në iPad, pasi është i njëjti sistem operativ.

Pse nuk lejohet të dëgjoni video në YouTube në sfond?

Epo, përgjigja për këtë pyetje është aq e thjeshtë sa të thuash se ajo që ata duan është që ju të paguani për të. Po, Shërbimi i pagesës YouTube Red, lejon përdoruesit të kryejnë këtë veprim të të qenit në gjendje të fikin iPhone ose iPad dhe të vazhdojnë të dëgjojnë muzikë, ne do të shohim një mundësi që aktualisht funksionon dhe nuk kërkon ndonjë pagesë.

Kjo është si të shkarkoni video në Youtube ose audio në mp3Ka mundësi për këtë, por ato nuk janë më të natyrshmet për t'u kryer, ne do të kërkojmë disa hapa për të kryer veprimin. Kështu që ne nuk do të argëtohemi më dhe shkojmë me të. Hapat janë të thjeshtë, por duhet t’i bësh kështu:

 • Ne hapim Youtube në shfletuesin Safari të iPhone ose iPad
 • Klikoni në krye të majtë "Aa" dhe vendosni versionin e desktopit
 • Ne e kërkojmë këngën dhe fillojmë ta luajmë atë në iPhone
 • Ne bllokojmë iPhone-in dhe kur ndalet, aktivizojmë përsëri ekranin dhe shtypim butonin e luajtjes
 • Muzika do të fillojë të luajë në sfond

Sfondi i Youtube

Ky opsion ka disa të meta pasi që ne nuk mund të kalojmë reklama video në YouTube, por të paktën ne mund të dëgjojmë muzikë në sfond. Nuk është se është metoda më intuitive dhe e thjeshtë në botë por as nuk është e ndërlikuar. Nga ana tjetër, në rastin tim, unë nuk jam në versionin beta të iOS, iPhone im ka të instaluar iOS 13.6. Ju tashmë mund ta dini këtë opsion, por ndani atë për ata që nuk e dinë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Anthony dijo

  Po ju mund të… hapni YouTube me Safari dhe ta vendosni në modalitetin e shikimit në desktop. Tani mund të kyçni iPhone dhe të godisni lojën e qendrës së kontrollit. Nuk ka nevojë të shkarkoni asgjë ...

 2.   Jose Hidalgo dijo

  Tani mund të shkarkoni muzikë YouTube falas dhe të jeni në gjendje ta bëni

 3.   Sabino dijo

  E vërteta është se e provova një herë dhe pasi e bëra përsëri, munda. Konfirmuar Për më tepër, mund të vazhdoni të shfletoni aplikacione të tjera në pajisje. Faleminderit miq iphoneros. ☺️