Si të dërgoni video të gjata nga WhatsApp dhe mos t'i shkurtoni ato

Dërgoni video të gjata në WhatsApp

WhatsApp rriti kohëzgjatjen maksimale me të cilën ne mund të dërgonim një video nga dy në tre minuta, por përsëri mund të jetë e pamjaftueshme në disa raste. Ka video, si disa monologë ose, ashtu si me atë që kam bërë provën, një episod i udhëtarit që mund të zgjasë dy herë ose edhe të trefishojë atë kohëzgjatje. Si rregull i përgjithshëm, nëse përpiqemi të dërgojmë një video prej më shumë se tre minutash, WhatsApp do të na kërkojë ta shkurtojmë, siç duket në imazhin që kryeson këtë postim. Atëherë si dërgoni video të gjata nga WhatsApp pa u prerë?

Gjëja e parë që duhet të dimë është po ata ne ngjeshim, WhatsApp do të na lejojë të dërgojmë ato video që kanë minuta shtesë. Pse duam t’i dërgojmë ato video me rezolucion 640 × 480 nëse do t’i shohin në një telefon 5 inç? Për më tepër, ato që ne zakonisht dërgojmë nga WhatsApp janë video që nuk janë shumë të rëndësishme dhe, gjithsesi, aplikacioni gjithashtu do ta kompresonte nëse do të na lejonte t'i dërgonim. Që aplikacioni ta bëjë atë, ne e bëjmë atë. Tjetra do t'ju mësojmë se si të dërgoni video me më shumë se tre minuta në WhatsApp.

Si të dërgoni video të gjata nga WhatsApp pa u prerë

Procesi është shumë i thjeshtë dhe, sapo ta zhdukni, gjithçka do të jetë shumë më shpejt.

 1. Ajo që duhet të bëjmë është të shkarkojmë Kompresor video, i cili është një aplikacion i thjeshtë që do të na lejojë të kompresojmë videot në tre madhësi të ndryshme për raste të ndryshme.
 2. Pasi të shkarkohet aplikacioni, ne thjesht do ta hapim atë, zgjedhim një video dhe do ta kompresojmë në madhësinë më të vogël të të treve, e cila është duke prekur rrethin që thotë «E ulët» dhe duke e zvogëluar atë në 224 × 128. Pasi të përfundojë konvertimi, ai na pyet nëse duam të fshijmë videon origjinale. Aty bëjmë atë që preferojmë, por unë rekomandoj të mbash origjinalin.
 3. Tani ne vetëm duhet të dërgoni videon siç do të bënim zakonisht, ose nga mbështjellja ose nga WhatsApp.

video-kompresor

Nëse preferoni, mund ta bëni me aplikacionin "jashtë rrugës" Rrjedha. Nëse nuk dini si ta bëni, mos u shqetësoni sepse unë kam krijuar një shtesë për rastin. A zgjatja e rrjedhës së punës është një veprim që ne mund ta përdorim duke shtypur butonin e ndarjes ( pjesë ) të iOS dhe më pas zgjedhjen e "Run Workflow", të cilën në këtë rast do ta bëjmë nga mbështjellja. Për ta përdorur atë, ne do të bëjmë sa vijon:

larvidhathatsapp

 1. Shkojmë te mbështjellja dhe, në një video, prekim butonin Share.
 2. Ne prekim "Run Workflow". Nëse opsioni nuk shfaqet, ne e aktivizojmë atë duke prekur tre pikat (Më shumë).
 3. Ne zgjodhëm LarVids Whatsapp (nuk mund të mendoja për një emër tjetër që nuk ishte shumë i gjatë).
 4. Në redaktuesin e videos, ndërsa duam ta dërgojmë në tërësinë e tij, ne klikojmë në "Ruaj" dhe do të fillojë ta kompresojë atë. Mjeti i Rrjedhës së Punës duhet të jetë prerja, por, siç e kompreson edhe atë, kjo është mirë për ne.
 5. Do të na dërgojë në WhatsApp dhe tani na mbetet vetëm ta dërgojmë videon në një bisedë që kemi hapur.

Në këtë mënyrë është shumë më e shpejtë dhe më e rehatshme sesa përdorimi i Kompresorit Video dhe gjithashtu aplikacioni Workflow përdoret për shumë gjëra të tjera.

Dërgoni këngë nga WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si të dërgoni këngë ose të ruani ato të marra nga WhatsApp

Unë e kam provuar dhe funksionon. Unë i kam dërguar nipit tim (në telefonin e babait të tij) një video 7 minutëshe të udhëtarit. Tani nuk keni më një justifikim për të mos dërguar video me më shumë se 3 minuta në WhatsApp.

Dhe mos harroni se nëse iPhone juaj ka mbaruar hapësirë, faji mund të jetë WhatsApp.

Shkarkoni LarVids WhatsApp për Workflow.

Shkarkoni alternativën e LarVids WhatsAapp Flowflow.

Nuk mund të dërgoj video në WhatsApp

Nuk mund të dërgoj video me whatsapp

Shumë prej jush na pyesin për një problem mjaft të zakonshëm dhe që i referohet faktit se Nuk mund të dërgoj video në WhatsApp. Çfarë duhet të bëni në këto raste?

Logoja e Whatsapp
Artikulli i lidhur:
Shkarkoni WhatsApp

Ka shumë arsye pse nuk mund të dërgojmë video nga WhatsApp, ne do të bëjmë një turne në ato që janë zakonisht arsyet më të zakonshme pse nuk mund të dërgojmë video përmes WhatsApp dhe si ta rregullojmë atë.

 • Ne kemi probleme të lidhjes: Në shumë raste, edhe nëse treguesi WiFi tregon një lidhje të mirë, është e rëndësishme që të bëjmë kontrollin. Prandaj, ne do të shkëputemi nga WiFi dhe do të përpiqemi të dërgojmë të njëjtën video përmes lidhjes së të dhënave celulare. E njëjta gjë ndodh me të dhënat celulare, do të jetë pothuajse e pamundur të dërgohet një video përmes WhatsApp nëse nuk kemi të paktën një lidhje 3G ose 4G LTE.
 • Pajisja ka konfiguruar datën e gabuar: Isshtë më së paku e zakonshme, por është e rëndësishme të keni datën të konfiguruar mirë në mënyrë që WhatsApp të funksionojë mirë, për këtë ne do të shkojmë te Settings> General> Date and time, dhe ne do të zgjedhim "Rregullimin Automatik".
 • Serverat WhatsApp janë poshtë: Ka shumë raste kur serverat WhatsApp dështojnë, prandaj është e rëndësishme që të mos dëshpërohemi edhe nëse video nuk mund të dërgohet, ne përpiqemi të kontrollojmë nëse na lejon të dërgojmë ndonjë lloj mesazhesh ose dokumentesh, kështu që ne do të sigurohemi për statusi i serverave.
 • Rinisni pajisjen: Nëse asnjë nga zgjidhjet e mësipërme duket se nuk funksionon, ne mund ta ristartojmë pajisjen. Për ta bërë këtë, shtypni Home + Power për 7 sekonda në iPhone 6s ose pajisje më të ulëta, në rastin e iPhone 7 ose pajisje më të larta, ne duhet të shtypim kombinimin e rënies Power + Volume.
 • Mbyllni plotësisht aplikacionin: Shpesh aplikacioni mbetet me një proces të ekzekutuar keq, kjo mund të zgjidhet shpejt nëse shtypim butonin Home dy herë dhe hapim Ndërruesin e Aplikimeve. Pastaj do të zgjedhim WhatsApp dhe do ta mbyllim duke e rrëshqitur nga poshtë lart.

Shpresojmë që me këto këshilla t'i keni dhënë fund problemit të duke mos qenë në gjendje të dërgoni video në WhatsApp.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

20 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Shënoje dijo

  Nëna ime gjithë kjo?.
  Do të të jap një mundësi më të lehtë ...
  Opsioni 1: Shkarkoni Telegramin
  Opsioni 2: Shkarkoni Telegramin
  Opsioni 3: Shkarkoni Telegramin

  1.    Paul Aparicio dijo

   Përshëndetje Mark. Shtë një opsion i mirë, por tani i kam thënë një shoku që t'i dërgojë një PDF me telegram dhe ai më thotë se nuk e përdor, se nuk e ka të aktivizuar. Jo të gjithë përdorim telegram.

   Një përshëndetje.

  2.    Dhe Siri dijo

   Paguaj Kompresor ideo dhe asgjë nuk u ul. eshte mashtrim?

 2.   Mjekra Beny dijo

  Kjo është Marck, kështu që unë e bëj atë dhe për Pablo është e lehtë, ta instalosh dhe të shohësh pajisjet që ka dhe do të shohësh se do të jetë e fundit për ty, them nëse nuk e zë sepse atje ruhen 30 megabajt në mënyrë që ata të mos dalin nga problemi të punësuar mirë.

 3.   Obed dijo

  Përshëndetje Pablo, faleminderit shumë për informacionin që e bëra siç thua dhe nëse më funksionoi.
  Faleminderit shume…

 4.   jose dijo

  kontribut i shkëlqyeshëm pablo faleminderit

 5.   Ivan dijo

  Unë tashmë kam bërë të gjitha hapat siç është, por ende nuk mund ta dërgoj videon e plotë nga whatsapp. Çfarë tjetër duhet të bëj ose çfarë po bëj gabim?

 6.   Adriana dijo

  Djema në fund, cilën mund ta shkarkoj ????

 7.   Zgjidhje dijo

  Dërgoni një video në rezolucion 224 × 128 ??? Ju nuk keni ide për çfarë po flisni

 8.   Nicolle Elizondo Navarro dijo

  Për të dërguar një video në atë rezolucion të ulët, më mirë të bëj vizatime me dorë dhe t'i dërgoj, do të duket po aq e shëmtuar.

 9.   Pindaro Avalos dijo

  Përshëndetje, unë kam provuar rrjedhën e punës dhe nuk kam qenë në gjendje ta arrij atë, madje as nuk më jep mundësinë, shpresoj të më ndihmoni

 10.   Davidi dijo

  Më mirë të mos dërgoni videon Unë jap vetëm lidhjen ... kush dëshiron të shohë një video me cilësi të dobët

 11.   Luis Mario dijo

  Më lejon të dërgoj videot, megjithatë kur personi përpiqet ta shikojë atë ndalet automatikisht pas 10 sekondash.

 12.   Gustavo dijo

  Nuk e marr opsionin LarVids Whatsapp

 13.   Une dijo

  Nicol Navarro, kam qeshur me komentin tënd

 14.   Manuel Fernandez dijo

  Aq shumë shaka, ata e montojnë videon në konvertuesin e videove në kompjuter, zgjedhin MP4, në shiritin sipër zgjedhin cilësinë e celularit, futen në ingranazh blu, vendosin madhësinë e kornizës 240 x 180, pranojnë dhe konvertojnë atë, pastaj në telefon dhe voila, çfarë ndërlikimi Nuk e humb cilësinë.

 15.   Kalaja e Sariut dijo

  Manuel i sigurt që nuk e humb cilësinë? : / Unë kam atë aplikacion ...

 16.   Unë e vendos atë dijo

  Oneshtë një gjë që nuk kuptohet, e cila ka të bëjë me zgjidhjen e videos që është e gjatë tre minuta, ju ngatërroni peshën e videos me kohën që nuk ka asgjë për të bërë

 17.   Nana dijo

  Do të doja të kisha lexuar komentet para se të harxhoja paratë e mia për këto mbeturina… NUK PUNON !!!!

 18.   Claudio dijo

  Ekziston një mënyrë shumë më e thjeshtë dhe më e lehtë për të dërguar video ose skedarë të gjatë prej 20, 30, 50, 100 ose më shumë Mega nga WhatsApp pa aplikacione, pa Google Drive dhe pa ngjeshur asgjë: D SRGIMI I DOSJ ASS SI DOKUMENT! ... dhe asgjë tjeter Si ta bëni? Lehtë: klikoni në klipin e bisedës së personit të cilit doni të dërgoni skedarin dhe nga menyja që do të hapet zgjidhni "Dokumentin" dhe kërkoni në celularin tuaj derisa ta gjeni, qoftë audio, video apo një lloj tjetër skedari. Kur ta zgjidhni, do t'ju pyesë, doni ta dërgoni këtë skedar te ...? klikoni, prisni të ngarkohet dhe voila ... u dërgua.