Si të fshehni fotot në iPhone, iPad ose iPod touch tuaj

 

Logoja e fotove Një nga opsionet që kemi në dispozicion në iOS dhe në Mac është të fshehim fotot nga albumi ynë. Çdo foto mund të fshihet në galeri dhe madje që nga ardhja e iOS 14 albumi i fshehur që është krijuar për të ruajtur këto foto madje mund të çaktivizohen në mënyrë që këto fotografi të jenë plotësisht të fshehura. Versionet e mëparshme të iOS na lejojnë të fshehim fotografitë, por ato shfaqen në galerinë brenda Albumit të Fshehur, me versionin iOS 14 të sistemit operativ kjo galeri fotografish mund të "hiqet plotësisht nga pamja" sesa të hiqet.

Por ne shkojmë në pjesë. Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të fshehim fotot ose videot që duam dhe për këtë duhet të ndjekim këto hapa:

 • Ne hapim aplikacionin e fotove dhe zgjedhim fotot që duam të fshehim
 • Tani duhet të klikojmë në butonin e ndarjes dhe të kërkojmë opsionin «Fshih»
 • Ne konfirmojmë që duam ta fshehim foton ose videon dhe kaq

Tani mund t'i shohim këto foto jashtë galerisë së fotove brenda "Albumit të fshehur" që shfaqet në fund të albumeve të fotove. Kjo në pjesën e poshtme në «Më shumë artikuj». Dhe tani ne do ta bëjmë këtë album të ri që është krijuar automatikisht të zhduket plotësisht. Për ta bërë këtë duhet të shkojmë te Cilësimet e iPhone, iPad ose iPod Touch dhe të ndjekim këto hapa:

 • Klikoni në opsionin Fotografitë në Cilësimet
 • Në pjesën e poshtme shohim «Albumin e fshehur»
 • Ne çaktivizojmë dhe shkojmë

Me këtë veprim ajo që kemi arritur është të çaktivizojmë albumin e fshehur në menu dhe për këtë arsye nuk do të shohim më fotot që janë atje. Gjithkush është i lirë të përdorë këtë hile të vogël sidoqoftë që dëshiron, por mos e lejo për gjëra të këqija eh! 😉

Nëse dëshironi ta shihni përsëri albumin, thjesht kontrolloni përsëri cilësimet dhe për t'i bërë fotot të dukshme përsëri, thjesht klikoni në foton brenda albumit të fshehur dhe përsëri përdorni butonin e ndarjes (katror me një shigjetë) për të kësaj here klikoni në «Show» 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Marcelo meneces dijo

  Shko budalla. Nëse një ndërhyrës di se si të aktivizojë albumin e fshehur duke shkuar te cilësimet, atëherë ai do të jetë në gjendje të hyjë në fotot "e fshehura".