Si të fshini aplikacionet në iPhone me iOS 13

Fshi aplikacionet në iOS 13

Me lëshimin e iOS 13, djemtë nga Cupertino kanë shtuar një numër të karakteristika të reja që shumë prej nesh i prisnin. Një nga më të spikaturat është mënyra e errët, një mënyrë që zëvendëson të bardhën me të zezën, si në menutë e sistemit ashtu edhe në aplikacionet që mbështesin këtë mënyrë.

Por gjithashtu ka dalë me modifikime të ndryshme estetike dhe funksionale siç është metoda për të azhurnoni aplikacionet ose mënyra se si duhet të fshijmë aplikacionet që kemi instaluar në pajisjen tonë. Sot ju tregojmë këtë të fundit: si të fshini aplikacionet nga iPhone dhe iPad me iOS 13 / iPadOS 13.


Arsyeja pse Apple ka modifikuar metodën për të azhurnuar aplikacionet ose për t'i fshirë ato është e panjohur, por në rastin e të parëve ndoshta është e motivuar që le të aktivizojmë azhurnimet automatike dhe ne gjithmonë kemi në dispozicion versionin më të fundit të aplikacionit. Nëse dëshironi të fshini ato aplikacione që nuk i përdorni më, duhet të kryeni hapat e mëposhtëm.

Fshi aplikacionet në iOS 13

 • Para së gjithash, ju duhet mbani të shtypur ikonën aplikimi derisa të shfaqet një menu e opsioneve.
 • Ndër opsionet e ndryshme që shfaqen, duhet të klikojmë Riorganizo aplikacionet.
 • Duke zgjedhur këtë opsion, aplikacionet do të fillojnë të tregojnë vallëzimin tipik të vogël që ata kanë treguar gjithmonë kur kemi dashur të fshijmë një aplikacion.
 • Për të fshirë një aplikacion specifik, duhet vetëm klikoni në X të vendosur në këndin e sipërm të majtë nga aplikacioni dhe konfirmoni fshirjen përmes kutisë së konfirmimit që shfaqet.

Pasi të kemi mbaruar, klikoni në OK, i vendosur në këndin e sipërm të djathtë të ekranit për të përfunduar procesin që na lejon të fshini aplikacionet nëse terminali ynë është një iPhone X e tutje. Nëse është një iPhone 8 ose modele të mëparshme me Touch ID, ne thjesht duhet të shtypim butonin butoni startues për të përfunduar procesin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Xavier dijo

  Unë kam një IPhone XR me IOS 13.1.2 dhe nëse mbani të shtypur ndonjë ikonë aq kohë sa ato kalojnë në modalitetin e vallëzimit për tu fshirë, nuk keni pse të zgjidhni të riorganizoheni ose ndonjë gjë tjetër.

  1.    mikosup dijo

   Në mënyrë efektive! Unë erdha të them të njëjtën gjë

 2.   Manuel dijo

  Bëni kujdes, nëse janë të mundshme kufizimet e përmbajtjes dhe privatësisë, nuk mund të fshini asnjë aplikacion. Kështu që për të çaktivizuar këtë funksion duhet të shkoni te:
  Cilësimet / Koha e Ekranit / Kufizimi. Përmbajtja dhe privatësia.