Si të gjeni pronarin e një iPhone të humbur ose të vjedhur

iphone-dashuri

Në mënyrë të pabesueshme, jo vetëm që iPhone vidhen, ato gjithashtu humbin. Çfarë të bëni kur ta takoni? përgjigja e dukshme është përpiquni t'ia ktheni pronarit të tij të ligjshëm, por zakonisht kemi frikë të kryejmë një procedurë që përfundon në duart e një personi me më pak skrupuj se ne.

Gjetja e pronarit të ligjshëm mund të jetë e vështirë nëse është vendosur një kod bllokimi, por nëse iPhone që keni gjetur është funksional ju mund të aplikoni disa nga truket që unë propozoj për t'ju ndihmuar të merrni kontakt me pronarin në një Koha e regjistrimit.

Nëse nuk ka një kod bllokimi, kontrolloni telefonatat tuaja të fundit

Askush nuk pëlqen të pushtojë privatësinë e dikujt tjetër, por në fund të fundit ju mund të bëni një përjashtim nëse është për një arsye të mirë.

Kërkoni midis tyre thirrjet, më të fundit ose ato që identifikohen si «Shtëpi»Dhe telefononi, ata do të jenë më se të lumtur të shkojnë në fund të botës për të marrë iPhone-in e tyre. Mendoni se ata ju thërrasin për t'ju thënë, askush nuk do të kujtohet se ju keni shikuar listën e thirrjeve.

Nëse ka një kodkalimi, kërkoni ndihmë nga Siri

Shumica e njerëzve nuk e kuptojnë se edhe me bllokimin e kodit iPhone, mund të shpërndahen për të bërë gjëra të tilla si të bëni thirrje ose të dërgoni mesazhePërveç nëse sigurisht, ata e kanë çaktivizuar këtë funksionalitet te Settings.

Disa nga opsionet do të ishin; «Thirrni në shtëpi" 'Thirre mamin"Ose"Thirre babin»

Mbajeni pajisjen të ndezur dhe përgjigjuni thirrjeve hyrëse

Nëse asgjë nuk ka funksionuar, ne vetëm kemi mbajeni iPhone të ndezur dhe të ngarkuar duke pritur për ju, ose pronari telefonon, ose një mik që mund të kontaktojë me të në një mënyrë tjetër.

Edhe pse mund të duket e çuditshme t’i përgjigjeni telefonit të dikujt tjetër, mos harroni atë ju e bëni atë për atë person, jo për ju ose për arsye më pak të lavdërueshme.

Gjeni IMEI dhe kontaktoni ISP-në tuaj

Çdo iPhone ka të shtypur diku një numër unik të quajtur IMEI. Ju mund t'i përdorni këto informacione për të gjetur pronarin. Nëse iPhone është aktiv, mund ta shihni emri i kompanisë së telefonit në këndin e sipërm të majtë, kjo mund të jetë një pikënisje për të gjetur pronarin.

Kjo kompani do t'ju duhet vetëm IMEI për t'ju dhënë mbështetje terminale dhe në fund të fundit të ndihmojë në gjetjen e pronarit.

El IMEI mund ta lokalizoni fizikishte në:

 • iPhone 5s, iPhone 5c dhe iPhone 5: Shtypur në kopertinën e pasme, zona e poshtme.
 • iPhone 4s, iPhone 4, iPhone 3GS dhe iPhone 3G: Hiqeni sirtarin SIM dhe do të gjeni të shtypur IMEI dhe numrin serik.
 • IPhone i gjeneratës së parë: Shtypur në kapakun e pasmë, zona e poshtme.

IMEI i shtypur në të gjithë iPhone është Shifrat 15. Nëse pronari i iPhone në fjalë ka një ISP CDMA, si Verizon ose Sprint, kërkojnë vetëm 14 shifrat e para të këtij numri, kështu që thjesht lë jashtë shifrën e fundit.

Shërbimet tona

Nëse e shihni që jeni duke ju komplikuar shumë, mos harroni se ne ne kemi disa shërbime që mund t'ju ndihmojë, si;

Për iPhone të humbur ose të vjedhur

Ju lutemi vini re se shumë pronarë mund të përdorin Kërkoni në iPhone tim për të gjurmuar pajisjen ose ata mund të telefonojnë kompaninë tuaj për të raportuar humbjen ose vjedhjen e saj dhe vazhdo te kyçi IMEI. Nëse kjo ndodh, telefoni mund të mos jetë funksional në shumicën e rrjeteve.

Nëse e gjeni dhe nuk e ktheni, mund të jetë konsiderohet e vjedhur. Nëse aktivizohet Kërkoni në iPhone tim është aktivizuar dhe pronari ju gjurmon me sukses, ekziston mundësia që paraqituni në derën tuaj me zbatimin e ligjit dorë për dore. Lindja jo një përfundim i mirë për qëllimet e mira. Mbani në mend se vendimet që merrni nga sekonda që merrni iPhone mund të ndikojnë shumë tek ju.

Nëse keni provuar ndonjë nga hapat e mëparshëm do të jeni në gjendje ta vërtetoni atë a jeni përpjekur të ktheni iPhone, por askush nuk mund ta marrë atë nga ju. Vlerësoni mirë se çfarë bëni me këtë material përpara se të vazhdoni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

62 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jimmy iMac dijo

  Unë çuditem për gjetjen e telefonit tim dhe madje edhe më shumë për vendosjen e vetes në derën e shtëpisë tuaj, nëse ka një diferencë gabimi të paktën 50 metra, në një fushë me 5 persona nëse mund ta gjeni, por në një rrugë me një komunitet i fqinjëve, pa shaka.

  1.    Jaume dijo

   E humba një herë dhe Gjeni iPhone tim dështoi në më pak se 5 metra ...

  2.    Carmen rodriguez dijo

   50 metra është një përafrim, shërbimi i vendndodhjes bazohet në kombinimin e GPS, WiFi, rrjeteve publike dhe iBecacons. Padyshim që nuk është e njëjta gjë të jesh në një qytet të humbur në Pirenej sesa në qendër të një kryeqyteti siç është Madridi apo Barcelona.
   Në varësi të mënyrës sesi mund të jeni mjaft preciz dhe nëse nuk jeni në një bllok zgjoje të mbyllur për jetën, mund ta lokalizoni përdoruesin, thjesht duhet të dëshironi.
   Faleminderit për kontributin tuaj!

   1.    Cristian Camilo Guarin Mendoza dijo

    GJETA NJ MOD MODEL IPHONE A1387. KA NJAS ÇELEYS 4-DIGJITOR NIS KIST.. A NUK MUND T T TI TI TI SIRI KUSH THSHT TH KJO IPHONE? MOS L LENI NFSE DIKUSH DI SE ÇFARAN MUND TO BOJ T CON KONTAKTOJM O SHTETARIN TLE FALEMINDERIT Q L JETOJ N BO ZGJIDHJE T BO BOGOTA COLOMBIA DHE JU MUND TA SHYYT TOSOJ T TO SHIKOJN CON KONTAKTET E VETLM,

  3.    diego dijo

   E VRTETA ISSHT QAS M SC SHKURTROHET, ISHTE NJ P Blerje E KEQE, VAJZA Q ME M S SHIT IS K ANT IP IPHONE 6 NUK NOSHT M AN PRGJIGJ LON M LON SHUM DHE IMEI DHE GJEJT PH AKTIVIZOHET TELEFONA IME, DHE DUA T TO DI SI T CON KONTAKTOJMW JU T’I TREGIM ÇFAR H M H NDODHI DHE ÇFAR C MUND T M NDIHMONI APO Diçka?

   1.    Ivan dijo

    Gjithmonë përpara se të blini një iPhone të përdorur duhet të verifikoni që nuk e ka bllokuar të aktivizuar, mund ta shihni nga icloud.com/activationlock

 2.   Havier Diaz dijo

  Nëse e dini se ku është pak a shumë, e telefononi dhe mund ta dëgjoni, veçanërisht nëse keni një melodi ndryshe nga pjesa tjetër.

 3.   vrapim me kërcime dijo

  Po sikur ta çojmë në polici që ajo të mund ta kthejë?

  1.    Carmen rodriguez dijo

   Isshtë një alternativë, por ka dy gjëra që zakonisht motivojnë dëshirën për ta kthyer para se të shkojnë në polici:

   1. Që kemi frikë se policia do ta mbajë atë, vini re se ankandet e kryera nga forcat e sigurimit të shtetit mbulojnë të gjitha llojet e pronave të konfiskuara, përveç laptopëve, kamerave, telefonave, etj. Dyshimi i vjen qytetarit.
   2. Prisni për kompensim për kthimin.

   Por si gjithçka, ka shije dhe mundësi për të gjithë, faleminderit për kontributin tuaj.

 4.   David il signorino dijo

  Nëse iPhone nuk ka një kod të kyçjes së ekranit, mund të shkoni gjithashtu te Settings> iCloud ose Settings> Mail, kontaktet, kalendari. për të parë se cila është adresa e postës elektronike të pronarit të terminalit dhe shkruaji atij personi në mënyrë që të mos varet nga mbajtja e iPhone në bateri derisa të mund të telefononi ose telefononi.

  1.    Carmen rodriguez dijo

   Shumë mirë, nuk kisha rënë për këtë ...

   Faleminderit David për ndarjen e saj!

 5.   David il signorino dijo

  Alsoshtë gjithashtu e mundur të telefononi AppleCare për të konfirmuar nëse terminali është zhbllokuar ose jo dhe / ose nëse bllokohet aktivizimi është aktivizuar nëse nuk kemi qasje në cilësimet iCloud. Ata mund t'ju japin këtë informacion plotësisht falas.

  1.    Carmen rodriguez dijo

   Unë dyshoj se ata do t'ju japin informacion në lidhje me një terminal nëse telefononi pa ndonjë informacion në lidhje me pronarin, pasi do të duhet të identifikoheni si të tillë, por ato nuk përputhen me LPD Spanjolle.

   Përshëndetje dhe faleminderit për kontributet tuaja!

 6.   Jaume dijo

  Nëse shkoni në një dyqan Apple, mund t'i kërkoni që t'ju tregojnë emrin e kujt është dhe të sigurojnë të dhënat e tyre

  1.    Carmen rodriguez dijo

   Nëse ata e bëjnë, ata shkelin politikën e tyre të mbrojtjes së të dhënave, ky nuk është një opsion i vlefshëm, imagjinoni që unë kam vjedhur qëllimisht një terminal dhe shkoj te Apple për të më dhënë të dhënat, duke thënë që unë dua t'i kthej ato, dhe të dhëna Faleminderit ! tani mund të kryej mashtrim të plotë dhe Apple ka një ankesë për mosrespektimin e LPD-së.

   Por është mirë që të gjithë kontribuojmë për të gjetur opsionin më të mirë, falënderoj Jaume!

  2.    Sabrina dijo

   Përshëndetje, shiko, më ka ndodhur që kam ndryshuar një celular për një iPhone 5 për dy ditë dhe djali më tha se mund të shkyçet, ai ma dha pa chip dhe unë dua t'i kthej atij, Allahu, pronari, por nuk di si ta bëj, kam nevojë për ndihmë

   1.    Plumb dijo

    Përshëndetje, a ishit në gjendje të mësonit informacionin e pronarit? E njëjta gjë më ndodhi mua & nuk di si të zbuloj të dhënat e pronarit

 7.   grabitqar dijo

  Unë kam një iPhone s4 dhe isha në një disko e mora dhe të nesërmen isha tashmë në verifikimin e të dhënave ose si të dija kush ishte

 8.   Larry dijo

  Përshëndetje MIRMNGJES, Unë jam menaxheri i një stacioni gazi, dhe një klient më la më iPhone 4, për shkak se karta e tij u shfaq siç është deklaruar, ai tha se do të kthehej brenda një jave dhe ajo ishte dy muaj dhe unë nuk kthehem kurrë, dhe unë 'T TH MENDONI SE DO T R KTHEHET PSE HAPPENINGU JA 2 JAVT E LANI ÇIPIN E TIJ N R BATERI DHE Bllokuar, NUK KA RAPORT VJETOR SI E DI SE ÇFAR D BIDN KTI KLIENT POR NUK E DI SI TA KONTAKTONI KTHIMI P TOR T MU PAGUAR APO TAST PAKT G M G JAP ID TIS TIJ T TO JENLE në gjendje të rimarr shitjen time Faleminderit dhe mëngjesin e mirë

 9.   rafa dijo

  Përshëndetje, ata më shitën një iPhone 5 të bllokuar dhe unë dua ta kthej tek ti dhe nuk gjej një mënyrë për të kontaktuar policinë.

  1.    Jimmy iMac dijo

   Thingshtë gjëja më e rëndësishme para se të blini një iPhone ose ndonjë gjë tjetër nga Apple për të ditur nëse bllokohet nga icloud, ata e kanë marrë atë mirë.

 10.   Luis dijo

  Unë dua të kthej një iPhone, ata ma shitën atë por më mashtruan, tani dua të kontaktoj pronarin por nuk di si ta bëj sepse qelia është joaktive.

 11.   John dijo

  Gjeta një iPhone por duket se është i huaj dhe butoni i rrymës është i gabuar, si mund ta filloj pasi nuk dua ta çoj në polici dhe i besoj Keno ..

 12.   Naomi dijo

  Pershendetje shoku!

  Faleminderit për artikullin tuaj në lidhje me gjetjen e iPhone dhe iPad në rast vjedhjeje. Unë jam një bloger i specializuar në këtë temë dhe mund t'ju siguroj se një softuer i vetëm i veçantë mund të parandalojë raste të padëshiruara. Zbuloni më shumë në blogun tim:

  http://localizariphone.com/

  Gjithçka që gjeni në faqen time të internetit është një informacion interesant dhe i saktë.
  Përshëndetje!

 13.   NDONJE dijo

  pyetje: iphone 5s më është vjedhur E vura në kërkim të kësaj për 3 muaj, sot marr një mesazh nga icloud që thotë se ata e kanë gjetur, por nuk mund ta shoh në hartë, thotë Offline. Pastaj marr një email nga icloud gjithashtu duke thënë se u gjet dhe se vendndodhja e tij do të jetë në dispozicion për 24 orë, por nuk shfaqet në hartë. Çfarë mund të bëj për ta parë, faleminderit!

  1.    daft654 dijo

   pershendetje ndonje nga jeni? Unë them edhe pse probabiliteti është shumë i vogël kohët e fundit (dy ose tre ditë) ata i shitën një iPhone 5s një shoku i cili është bllokuar dhe me sa duket ata u përpoqën ta rinisnin atë dhe "shitësi" i tha: ai e kishte fikur rreth tre muaj më parë sepse nuk e përdor. dhe unë e kam mbajtur atë që prej dy ose tre ditëve të njëjta që e përsëris është shumë e vështirë, por ndoshta vetëm ndoshta

   1.    NDONJE dijo

    Unë jam nga komuna Maipú, Santiago, Kili. por me sa duket ata hynë në icloud tim dhe më morën iphone 5s nga regjistri im, tani nuk mund ta shoh tani në «Gjeni iphone tim». Me sa duket e humba.

   2.    diego dijo

    Unë dua të gjej pronarin e një iPhone që është nga SHBA i humbur dhe nuk e di se si

 14.   diego dijo

  ishte me të vërtetë një blerje e keqe pa ditur shumë për të

 15.   Ann dijo

  pershendetje, gjeta nje iphone dje ne Madrid. Unë u përpoqa të gjej pronarin, por e pamundur sepse të duhet një kod për të hyrë, kështu që nuk mund të telefonoja asnjë numër, as thirrje nuk kanë ardhur. Sot e kam çuar në Policinë Kombëtare për të parë nëse mund ta lokalizojnë pronarin dhe ata më thonë se me numrin IMEI të atij telefoni, nuk duket si i denoncuar. Ata e kanë marrë telefonin dhe kaq. Pra, çfarë chafoni që më në fund nuk i arrin pronarit të saj. Unë kam kërkuar që ata të më japin një certifikatë të dorëzimit kështu që unë kam numrin IMEI, dhe unë e di se unë isha regjistruar në portokalli. A ka ndonjë mënyrë për të gjetur pronarin e saj?

 16.   jose dijo

  Gjeta një iPhone 6
  Por është nga një vend tjetër, si ta kthej dhe të mos kem probleme ose diçka për të kontaktuar me pronarin e tij

 17.   Dayan dijo

  Përshëndetje, unë jam nga Kosta Rika, vjehrra ime punon në një terminal autobusi, në një nga këta autobusë gjetën një iPhone 5, ajo e mbajti atë për rreth 3 muaj apo më shumë, duke pritur të shihte nëse dikush do ta kërkonte, por jo, Kështu që ai ma dha burrit tim dhe mua, ne e ndezëm atë por është e bllokuar, unë mund të shoh vetëm imei, nga këtu deri ku mund të komunikoja për të kërkuar informacion! Faleminderit

 18.   Josue dijo

  Përshëndetje, unë jam nga Peruja, iPhone 6 më ishte vjedhur, e vendosa në modalitetin e humbur, lashë një mesazh në ekranin tënd të kyçjes, por mora një mesazh në celularin tim që e vura në përdorim dhe ata më thanë këtë: «Alert! Icloud iphone 6 në modalitetin e humbur ose të vjedhur është gjetur, shih vendndodhjen në Login.findmyiphonelost.com. Unë dua të di nëse këto janë të sakta apo jo. Unë do të vlerësoja komentet ose nëse kjo i ka ndodhur dikujt

  Ju faleminderit.

 19.   Andres dijo

  Bleva një iPhone 5s dhe kur e restaurova, u shfaq mesazhi i pronarit me numrin, unë e thirra atë numër dhe ata më thanë se nuk kishin humbur asnjë celular, se unë do të mashtroj një tjetër, si ta kontaktoj atëherë?

 20.   Diplomat e Angello dijo

  Kjo kompani do të ketë nevojë vetëm për IMEI për t'ju dhënë "MB SSHTETJE TERMINALE" dhe në fund të fundit të ndihmojë në gjetjen e pronarit. Çfarë kuptoni me mbështetje terminale? A do të më kontaktojnë me pronarin e iphone? Shpresoj ta sqaroni dyshimin tim, ju lutem.

 21.   Ramon dijo

  Unë kam një iPhone 6 të bllokuar nga Icloud, është nga Sprint por nuk ka çip dhe as nuk më lejon të hyj në ndonjë gjë, kërkoj menjëherë llogarinë në mënyrë që të mos shoh kontaktet e tua ose asgjë, telefono Sprint dhe tregoju atyre situata dhe unë u thashë atyre po me numrin IMEI ata mund të më ndihmonin të gjeja pronarin dhe përgjigja ishte: JO.

 22.   engjëll dijo

  Ju lutem, dua të kthej një Iphone 5s që gjeta në Argjentinë me linjën e Shteteve të Bashkuara, por nuk mund të gjej se si ta bëj nëse dikush ka një formular, ju lutem më shkruani Abertutti@gmail.comNëse dikush di ta bëjë, ma dërgoni dhe ju lutem mos doni që ata të humbin kohën time, unë duhet ta kthej por pronarit të saj, faleminderit ANGELO

 23.   ivan dijo

  Përshëndetje, gjeta një iPhone 6 të shtrirë në rrugë, i gjithë ekrani është prishur, telefonatat vijnë por nuk mund të përgjigjem ose të shoh asgjë, si mund ta zbuloj përdoruesin e icloud për të cilin është shoqëruar për t'ju dërguar një email ? Shoh që bllokimi icloud është aktivizuar për atë imei

 24.   engjëll dijo

  Të lutem gjeta një Iphone 5s në bulevardin san rafael në habanën qendrore të Kubës me një linjë amerikane verizon, nëse dikush humbi telefonin e tij më dërgo email në abertutti@gmail.com dhe unë do ta kthej, një përqafim të lutem, mënyra e vetme për të ditur nëse është pronari është të vish tek unë dhe të vendosësh fjalëkalimin e zhbllokimit në praninë time ose ta dërgosh tek unë dhe unë do të ta jap ty dhe atëherë ti je pronar, jo ata më shqetësojnë të hetoj ose të më bëjnë pyetje anormale

 25.   Gushëkuq dijo

  Ata lanë një iPhone 5s të harruar se ku ngarkohen celularët në aeroportin në Kolumbi ... ai ka një bllokim të hyrjes në iCloud ... të cilin nuk jam përpjekur ta deshifroj pasi nuk është telefoni im ... Kam hequr çipin dhe atë është nga një kompani në Kanada ... dhe është në modalitetin e aeroplanit ... Unë dua ta kthej atë ... pasi nuk do të doja të më ndodhte ñ ... Unë e lidh atë me iTunes dhe marr Maria Camila ... por asgjë tjetër ... çfarë mund të bëhet ????

 26.   Monica dijo

  Nëse gjej një iPhone 6 në Spanjë përpiqem ta kthej, unë jam në Kolumbi, pak a shumë 4 muaj më parë e gjeta, a është e mundur që ata ta gjejnë atë këtu?

 27.   John dijo

  Gjeta një dhe ai kishte një mesazh kthimi shpërblimi dhe një numër mesazhi për të thirrur. Kontaktoni pronarin dhe ai u përgjigj jo faleminderit .. do të thotë kjo se e mbaj? Mënyra sesi e gjeta ?
  Nëse ka një shpërblim dhe nuk dëshiron ta paguash, a kam të drejtë ta kërkoj?
  Falënderim

 28.   i ri dijo

  Gjeta një iPhone 5 dhe nuk di si të komunikoj me pronarin (a) është nga një vend tjetër për shkak të asaj që ai kishte, dikush mund të më ndihmojë faleminderit

 29.   Erick dijo

  Më duhet një pronar i iPhone 4 për ta zhbllokuar dhe gjithashtu është blerë i dorës së dytë

 30.   marcelo dijo

  Më kanë vjedhur iphone 6 por ka kaluar një muaj që nuk e gjej vendndodhjen e tij.

 31.   josu3 dijo

  Gjeta një iPhone në kamelën e një rruge në Jalisco me sa duket ata e hodhën atë larg sepse dikush jashtë pronarit nuk mund ta përdorte pasi nuk kishin chip aq hundë të kompanisë apo ndonjë gjë x stil që dua ta kthej por hunda vdd si gjej pronarin ashtu si une per ta gjetur pasi nuk dua asnje problem dhe me pak per nje celular faleminderit

 32.   Quique dijo

  Nëse pronari i ka futur të dhënat e tyre në aplikacionin shëndetësor. Dhënia e SOS, të dhënat mjekësore do të lënë pronarin dhe kë të telefonojnë. Gjithashtu nëse pyesni SIRI se kush është pronari i iPhone, ai do të marrë kontaktin e pronarit. Nëse kontakti juaj e ka konfiguruar atë në të dhënat e mia.

 33.   Elizabeth jimenez dijo

  Kam humbur iPhone 6 plus në një hotel në Madrid, quhet pension Corbero dhe detaji është se e kam harruar në divan ndërsa kërkoja fletën time të fluturimit dhe u largova nga vendi pa e marrë, pas 10 minutash E kuptova dhe u ktheva në vend, natyrisht kur u largova nga vendi ishte vetëm ai që po kujdesej për të, por kur u ktheva ai nuk ma ktheu më, sot kam marrë një njoftim që ata kanë e gjeta por nuk me jep mundesi te shoh ku dhe kush e ka.
  A i ka ndodhur dikujt dhe a kanë qenë me fat që e kanë përsëri? Vlen të përmendet se ajo është e mbyllur me një gjurmë duktile dhe është gjithashtu e zhbllokuar me numra.

 34.   jwesleymch dijo

  Gjeta një Iphone 6+ në një aeroport, ndërsa isha duke hipur në aeroplan e mbajta telefonin të dukshëm në rast se dikush do ta shihte në dorën time dhe do të më kërkonte ta kthej. Sipas indikacioneve të stafit të linjës ajrore, unë duhej ta fikja ndërsa ishim duke udhëtuar. Kur arrita në destinacionin tim, e ndeza dhe në ekran pashë një telefonatë të humbur nga një numër, doja ta ktheja thirrjen përmes të njëjtit iPhone, por ai më kërkoi kodin e shkyçjes, të cilin nuk e dija. Ndërsa kërkova numrin e zhbllokimit, unë ndalova së shikuari numrin në të cilin thirrja duhej të kthehej, më ra ndërmend ta fikja dhe ta ndizja, por me telefonin tim në dorë që kur të shfaqet përsëri njoftimi i thirrjes së humbur, të mbaj shënim numrin dhe thirrjen nga e imja. Rinisja e kompjuterit filloi të fshijë gjithçka dhe ishte si fabrikë.
  Unë e çova atë tek ofruesi i shërbimit telefonik të "prekurve", kërkova që ai të vendoset nga imei në bazën e të dhënave dhe ata do t'i jepnin numrin tim, personi që m'u përgjigj u përgjigj se telefoni (IMEI) nuk është i regjistruar siç shiten prej tyre dhe për këtë arsye ata nuk kanë asnjë mënyrë për të lokalizuar pronarin. Unë sugjerova që folio SIM kur e tregon se më tregon se pasi që është nano sim, shifrat me të cilat mund të ketë identifikuar linjën së cilës i përkiste janë prerë. E pyeta zonjën çfarë të bëja nëse dua ta kthej, nuk më duhet. dhe nuk me thote ASGJE.
  Shpresoj që pronari ta gjejë atë duke përdorur mjetin e vendndodhjes, megjithëse tashmë e kam anuluar linjën e kësaj SIM, por shpresoj që nga IMEI ta mund ta lokalizoj, unë ende kam SIM-in e tij brenda dhe të ndezur përgjithmonë në një rrjet Wi-Fi , duke pritur të jetë e arritshme.
  Çdo sugjerim?

 35.   Brian ghoul dijo

  Përshëndetje, unë do të doja të dija nga pronari i një iPhone 5 i cili erdhi të më ofrojë për ta penguar atë dhe unë isha një budalla i dhashë paratë e pengut dhe ai që më bëri që të luaj nuk më luante me paratë që i dhashë për peng dhe dua të kontaktoj pronarin Unë do të doja ndihmën e tij

  1.    Angel Enrique Paredes Grandez dijo

   Përshëndetje, unë jam nga Peruja, bleva një iPhone 6s të dorës së dytë dhe është bllokuar me id dhe fjalëkalim dhe unë tashmë kontaktova pronarin duke shpjeguar se çfarë ndodhi dhe Fella më thotë se ata e vodhën atë, por unë nuk jam fajtor për blerjen që unë do të doja një çudira ndihmon të mos përdoret më dhe ajo është nga Brazili

 36.   Xavier dijo

  nje pyetje ... cfare do te besh ne rastin tim? Vini re që ish-i im më shiti një iPhone 5 dhe pastaj ai më kërkoi vetëm një fjalëkalim dhe i dha të anulonte dhe mesazhi ndaloi të dilte dhe unë mund të hyja në funksionet e tij, sepse më ra ndërmend ta azhurnoja dhe mirë e bëra atë gabim dhe sot më kërkon ID-në dhe fjalëkalimin e mollës, çfarë do të bësh nëse ke emailin e pronarit të iphone, a do ta kontaktosh për ta hequr nga lista e pajisjeve në llogarinë e tij icloud?

  E azhurnova në ios 10 sepse kishte 8.3 dhe meqenëse është aktivizuar për të gjetur iphone tim më kërkon përdoruesin dhe kaloj, kur ma dha nëse mund të hynte në ndërfaqen e iphone në tërësinë e tij por kur e azhurnoja më pyet se, por unë e di emailin e pronarit dhe ai është në SHBA dhe të dashurës sime ia dërgoj asaj dhe ish-im ka frikë se burri do të flasë këtu dhe do të pyesë prindërit nëse ata e shitën atë dhe ata do ta pyesë atë x atë, kjo është arsyeja pse unë nuk di çfarë të bëj nëse i dërgoj postën që unë kam vetëm për të dërguar apo çfarë?

  ajo që ndodh është se ajo nuk dëshiron të më ndihmojë për këtë nga keqardhja, sepse ka kaluar një vit që kur ai ia dërgoi asaj

 37.   Jhoinert dijo

  Unë dua të di se kush e ka një iPhone 6 dhe t'ia kthej atyre. Çfarë duhet të bëj? Faleminderit që keni një llogari të mbyllur në icloud

 38.   Wilfredo dijo

  Gjeta një iPhone 6s plus Unë do të doja të dija si të gjeja pronarin, këto janë të dhënat në rast se kushdo që hyn këtu është nga raporti i Apple ID dhe fjalëkalimi që janë përdorur për të konfiguruar këtë iPhone. (4●●●●●@qq.com)

 39.   Manuel Maza dijo

  Unë kam një iPhone 6 por është me icloud

 40.   John dijo

  Përshëndetje, ata më dhanë një Iphone 4, por ai më kërkon ID dhe fjalëkalimin e tij. Unë do të doja ta zbuloja nga pronari i tij, por në Apple ata nuk më japin informacion të dobishëm .. Nëse dikush tashmë di ta bëjë këtë, ju lutem me shkruaj ne email nico.113@hotmail.com
  falënderim

 41.   Pablo dijo

  Gjeta një iPhone 6s dhe dua të gjej pronarin e tij, si mund ta bëj?

 42.   yarvysL dijo

  E njëjta gjë ju ndodhi, ata më shitën një iPhone 5 në 150 dhe ishte i fikur, kështu që kur arrita në shtëpinë time e ndeza dhe kisha një kod hyrje në momentin që pashë që e bllokuan sepse po e kërkonin dhe tani nuk e di cfare kompani eshte apo emrin e di vetem qe emri i personit fillon me nje f.

 43.   skalopendra dijo

  hahaha, unë shkëputem dhe shurroj ... një pajisje krejtësisht e padobishme me icloud…, hahaha, mut në të ..., pjatë është me vlerë 20 dollarë në aliexprees, ndryshojeni atë 12 minuta, ju tashmë keni një celular të ri ..., mos mashtroni njerëz, pastaj më vonë Ata besojnë se duke krijuar një llogari të pemës së mollës dhe duke mbushur më shumë xhepin e tyre, ata do ta kenë celularin përgjithmonë duke menduar se do t'ua kthejnë atyre për bllokimin e tyre ..., hahahaha, gjithsesi ...

  Dhe blerja e një telefoni celular për një mijë dollarë të çuditshëm për të shkruar në wat dhe për të bërë thirrje ..., madje as nuk e komentoj atë ..., pastaj e humbas ose e vjedh ... 100 në një nga 1000 eshte e qarte se ne cfare do te shkoj jo ..., them perseri ne fund ..., dhe kjo per ata qe kane fituar nje te bllokuar ..., mos e kruaj koken me keto artikuj dhe nje mije të tjerët, blini pjatën, hapni një video të mirë në youtube për të ndjekur hapat dhe për ta ndryshuar vetë ..., unë tashmë them 20 dollarë

 44.   Donovan dijo

  Gjeta një iPhone 8 dhe deri më sot ata kurrë nuk e shënuan këtë në emër të Ximena Vilchis nëse dikush e njeh atë ose di për të telefononi në 5586908130 për ta kthyer

 45.   Sara dijo

  357275093012331 këtë IMEI, ju lutem më kontaktoni
  Cellular është maksimumi XS.
  Mail scarletther20@gmail.com

  Att. Sara

 46.   Juan Luis Prado negrete dijo

  Kam humbur një iPhone 7 dhe duke kërkuar iPhone tim më dha një vendndodhje ku shkova atje ku ishte dhe doli se ishte një zonë rezidenciale dhe roja nuk më lejoi të hyja për të hetuar më shumë çështjen, ai vetëm më tha se raporti do të kalonte, do të jetë e kujdesshme të njoftohet policia dhe t'u kërkohet ndihmë për të gjetur telefonin tim?