Si të hapni lidhjet Spotify në Apple Music (dhe anasjelltas) me MusicMatch

Ne flasim shumë për numrin e përdoruesve që ka Spotify ose Apple Music, në fund secili që vendos se cili shërbim është më i miri për ta bazuar në opsionet që u jep secili. Katalogët janë praktikisht të njëjtë, dhe çmimet janë të ngjashme. Dhe jo, mos merrni parasysh se çfarë përdorin miqtë tuaj ... A ju kanë dhënë një lidhje për një këngë të Spotify për ta dëgjuar dhe ju nuk keni Spotify? mos u shqeteso... Akohë me MusicMatch mund të dëgjoni çdo lidhje Spotify në Apple Music dhe anasjelltas ... 

Kini kujdes që ekzistojnë dy aplikacione të quajtura MusicMatch, në këtë rast nënkuptojmë MusicMatch: Dëgjoni kudo, një aplikacion që na bën të anashkalojmë mes Spotify dhe Apple Music, d.m.th. Do të na duhet vetëm të kemi një lidhje muzikore nga njëri prej dy shërbimeve dhe më pas ta hapim atë në tjetrin. Dhe e gjithë kjo duke ndjekur hapat e mëposhtëm, tashmë ju paralajmëroj se gjithçka përmblidhet në kopjimin e lidhjes dhe hapjen e MusicMatch:

  1. Merrni një lidhje për një këngë, album ose artist nga dikush tjetër (ose gjeni në internet ose në ndonjë aplikacion).
  2. Kopjoni lidhjen Spotify që keni marrë në kujtesën e fragmenteve duke e shtypur gjatë dhe duke zgjedhur Kopjoni
  3. hap MusicMatch.
  4. kapelë pa strehë Hapni në Apple Music.

CMe këta hapa të thjeshtë do të shohim se si MusicMatch hap aplikacionin Apple Music me këngën që kemi marrë për Spotify. Mbani në mend se ky proces funksionon në të njëjtën mënyrë kur duam të hapim një këngë Apple Music në Spotify: kopjoni lidhjen, hapni MusicMatch dhe automatikisht do të hapë këngën në shërbimin tjetër. Një proces interesant që të mund të shohim muzikën e shërbimeve të tjera në aplikacionin që duam. Dhe për ju, Për cilin nga dy shërbimet jeni më i interesuar? A preferoni të përdorni të tjera si Amazon Music në vend të Spotify ose Apple Music? Ne ju lexojmë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.