Si të hiqni flokët e ndryshëm nga iPhone

Fshirëse bllokuese

Në dy vitet e fundit, Apple duket se më në fund dëshiron arrijnë një audiencë më të gjerë, më pak i pasur, një publik që nuk është shoqëruar kurrë. Tradicionalisht, iPhone dhe Mac, sesa iPad, janë shoqëruar me përdorues me burime të larta ekonomike për shkak të çmimit të tyre të lartë.

Me lansimin e iPhone Xr në 2019 dhe iPhone 11 në 2019, Apple ka arritur të shndërrojë të dy modelet në shitësit më të mirë në të gjithë botën, disa pajisje që dalin në treg për pak më shumë se 800 euro. Të dy modelet revolucionarizuan tregun e dorës së dytë, kështu që marrja e një iPhone ishte më e thjeshtë dhe më e lirë.

Kur blejmë një iPhone të dorës së dytë, duhet merrni parasysh një sërë sugjerimesh: nëse iPhone është i lidhur me një ID të Apple, nëse pajisja ka një kod bllokimi ... kështu që është gjithmonë e këshillueshme që të takoheni personalisht për të kryer transaksionin, edhe pse në shumë raste nuk është e mundur, veçanërisht nëse përdorim eBay .

Nëse blejmë një iPhone dhe kur e marrim, ne verifikojmë që është i lidhur me një ID të Apple ose është bllokuar me një kod, gjëja e parë që duhet të bëjmë është të kontaktojmë shitësin. Nëse nuk është e mundur, nuk do të thotë se kemi blerë një peshë të shtrenjtë letre, si falë aplikacionit iMyFone LockWiper, ne mund ta rregullojmë atë.

Çfarë është LockWiper dhe çfarë na ofron?

LockWiper është një aplikacion që na lejon të dyve të eleminojmë kodin e kyçjes së pajisjes sonë, të eleminojmë kufizimin e kohës që iPhone vendos kur nuk mbajmë mend kodin e shkyçjes dhe e kemi provuar disa herë përveç hiqni ID-në e një pajisjeje me të cilën shoqërohet, edhe pse në këtë rast, është e mundur vetëm nëse pajisja në fjalë është në iOS 11 ose më e ulët.

Të dy Face ID dhe Touch ID na lejojnë të zhbllokojmë qasjen në iPhone, iPad ose iPod touch pa pasur nevojë të shkruajmë kodin e kyçjes për pajisjen tonë. Nëse funksionon gjithmonë dhe nuk jemi të detyruar të fusim kodin tonë të kyçjes, ka të ngjarë që me kalimin e kohës mund ta harrojmë, në këto raste iMyFone LockWiper do të na lejojë të rimarrim aksesin e njëjta.

E njëjta gjë ndodh me fjalëkalimin e llogarisë sonë Apple. Nëse zakonisht nuk blejmë aplikacione, nuk kemi qasje përmes internetit ose thjesht ne nuk mbajmë mend fjalëkalimin e llogarisë sonë, ne gjithashtu mund ta përdorim këtë aplikacion për të fshirë ID-në me të cilën shoqërohet dhe për ta ribashkuar pajisjen me një ID të re, megjithëse ideale do të ishte të përpiqesh të rikuperosh fjalëkalimin e llogarisë sonë.

Çfarë mund të bëjmë me LockWiper

ID e Apple

Fshirëse bllokuese

iMyFone LockWiper na lejon të zhbllokojmë pajisjen vetëm nëse është aktivizuar më parë, kështu që pajisja jonë duhet të shoqërohet dhe konfigurohet që të mund të ketë qasje në konfigurimin e saj. fshini ID-në me të cilën shoqërohet pajisja jonë, qoftë iPhone, iPad apo iPod touch, duhet të marrim parasysh sa vijon:

 • Nëse Find My iPhone është i çaktivizuar, të gjitha pajisjet mbështeten për të hequr ID-në me të cilën shoqërohet.
 • Nëse Find My iPhone është i aktivizuar, pajisjet që përdorin iOS 10.2 në iOS 11.4 mund të heqin ID-në me të cilën shoqërohen me këtë aplikacion.
 • Nëse Find My iPhone është i aktivizuar, për pajisjet që përdorin iOS 12 ose më vonë, ne nuk mund ta heqim ID-në me të cilën shoqërohet pajisja.

Kodi i kyçjes, Touch ID dhe Face ID

Fshirëse bllokuese

Siç e përmenda më lart, përdorimi i një fjalëkalimi numerik ose alfanumerik është mënyra më e mirë për të mbrojtur pajisjen tonë dhe për këtë arsye privatësinë tonë. Por Po sikur ta harrojmë kodin? Nuk ka problem iMyFone LockWiper do të na lejojë të rimarrim aksesin në iPhone, iPad ose iPod tonë, shpejt dhe me lehtësi, dhe të jemi në gjendje të ruajmë pajisjen tonë me një kod të ri. Ky funksion është gjithashtu i pajtueshëm me aksesin përmes Touch Id dhe Face ID.

Rastet e përdorimit të pastruesit të kyçjes

Fshirëse bllokuese

Duke lënë mënjanë rastet që mund të vijnë në mendje me këtë aplikacion, të cilat nuk do të përmendim, LockWiper është krijuar për rastet vijuese:

 • Rimarrni hyrjen në një iPhone, iPad ose iPod touch kur nuk mbajmë mend kodin e kyçjes.
 • Çaktivizoni kufizimin kohor të vendosur nga iPhone, iPad ose iPod touch kur kemi futur kodin e gabuar të zhbllokimit në raste të ndryshme.
 • Kur blejmë një iPhone, iPad ose iPod touch dhe pronari i mëparshëm nuk na ofron si fjalëkalimin e identitetit ashtu edhe kodin e zhbllokimit.
 • Nëse ekrani i iPhone, iPad ose iPod touch tonë është prishur dhe disa nga pjesët e ekranit nuk reagojnë mirë dhe nuk na lejojnë të fusim kodin e shkyçjes.
 • Në rastet kur të dy Touch ID dhe Face ID nuk na njohin.
 • Hiqni kufizimin e vendosur përmes funksionit Koha e përdorimit.

Si funksionon LockWiper

çelës mbyllës

Lockwiper na lejon të kryejmë të gjitha funksionet që na ofron përmes një menuje të thjeshtë. Së pari, ne duhet ta lidhim pajisjen tonë me PC ose Mac ku kemi të instaluar aplikacionin. Në atë kohë, nëse nuk e kemi bërë më parë, duhet besojeni pajisjes me të cilën jemi lidhur.

Tjetra, ne duhet zgjidhni një nga tre opsionet e ofruara: Shkyçni ID-në e pajisjes, hiqni kodin e kyçjes së ekranit ose hiqni kufizimin e kohës.

Fshirëse bllokuese

Nëse duam të heqim kodin e kyçjes nga pajisja jonë, para së gjithash duhet të dimë se e gjithë përmbajtja në pajisjen tonë do të hiqet dhe do të instalohet versioni i fundit i iOS i disponueshëm në atë kohë. Gjithashtu, ne do keni nevojë për fjalëkalimin e llogarisë sonë Apple nëse është i aktivizuar Find My iPhone.

Fshirëse bllokuese

Heqni kufizimin në përdorimin e iPhone ose funksionin Koha e përdorimit, ai nuk do të fshijë përmbajtjen e pajisjes sonë dhe ne duhet të çaktivizoni funksionin Find My iPhone më parë. Pasi pajisja të rivendoset, duhet ta konfigurojmë përsëri.

Sa kushton LockWiper

Nëse marrim parasysh çmimin e një iPhone, edhe nëse është i dorës së dytë, se ky është një kujtesë e shtrenjtë nuk do të na bëjë shumë qesharak. LockWiper na lejon në shumicën e rasteve, kthejeni pajisjen tonë për shumë pak para. LockWiper është në dispozicion si për Windows ashtu edhe për macOS Dhe ka plane të ndryshme në varësi të kohës së përdorimit dhe numrit të pajisjes me të cilën do të përdorim aplikacionin:

1 muaj Vjet 1 Jeta
Pajisjet 1 1 5 ose më shumë
çmim Dollarit amerikan 29.95 Dollarit amerikan 39.95 duke filluar nga 59.95 dollarë

Si një ofertë e kufizuar, ka disa kupona që mund t'i përdorni për të marrë një zbritje në licencë:

 • F487SA > kodi për të marrë 10 $ zbritje në planin bazë
 • A24S2T > kodi për të marrë 20 dollarë nga plani familjar

LockWiper është gjithashtu i disponueshëm për Android, kështu që nëse përveç një iPhone keni një pajisje Android që dëshironi të hiqni kodin e kyçjes, mund ta bëni gjithashtu Unë përdor softuerin nga djemtë në iMyFone.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.