Si të hiqni Memoji nga tastiera e iPhone

Memoji, Animoji dhe Emoji në përgjithësi janë interesant, pse do ta mohojmë ... Sidoqoftë, me iOS 13 erdhi integrimi absolut i Memoji me tastierën iOS në seksionin Emoji, e cila ka shkaktuar shqetësime në përdorues të caktuar mos e përdorni rregullisht ose se ato përfaqësohen në mënyra të çuditshme sipas të cilave aplikacione. U janë dashur shumë versione që Apple të na lejojë të çaktivizojmë këtë "kapacitet të ri" që na integroi pa e ngrënë apo pirë. Nëse jeni të lodhur nga ngjitësit Memoji në tastierën iPhone dhe iPad, ne do t'ju tregojmë se si t'i hiqni ato lehtësisht.

Artikulli i lidhur:
Apple lëshon iOS 13.3 dhe iPadOS 13.3 për të gjitha pajisjet

Gjëja e parë është t'ju kujtoj se për të qenë në gjendje të çaktivizoni këtë funksionalitet duhet të ekzekutoni të paktën versionin 13.3 të iOS, e para që mundëson kalimin të heqë qafe Memoji në tastierë. Nëse po përdorni një version të mëparshëm të iOS nuk do të jeni në gjendje ta ndiqni këtë udhëzues ose t'i hiqni, prandaj ju rekomandoj që së pari të shkoni te Cilësimet> Të përgjithshme> Përditësimi i softuerit për të kryer azhurnimin përkatës. Nëse e keni instaluar tashmë këtë version të fundit, mos u shqetësoni dhe ne do të shkojmë atje me hapat që duhet të ndiqni për të hequr qafe këtë funksionalitet.

Shtë shumë më lehtë sesa mund ta imagjinoni:

  1. Hapni aplikacionin Cilësimet iOS
  2. Shkoni te seksioni i Përgjithshëm dhe hyni
  3. Pasi të futeni brenda, klikoni në "Tastierë" për të hyrë në konfigurimin e tij
  4. Çaktivizoni funksionalitetin "Memoji Stickers" duke përdorur çelësin.

Siç kemi thënë, vetëm me iOS 13.3 ose iPadOS 13.3 do të jeni në gjendje ta çaktivizoni këtë karakteristikë, pasi që në versionet e mëparshme nuk është treguar në ndërprerës. Ndër të tjera, karakteristika të reja janë shfaqur edhe në aplikacionin "Koha e Përdorimit", qëndroni në rregull për udhëzimet tona për të vazhduar të përfitoni sa më shumë nga iPhone dhe iPad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.