Si të hiqni skedën Tako nga aplikacioni Gmail

Gmail

Gjatë pandemisë që mbylli miliona njerëz në shtëpitë e tyre, aplikacione për thirrje video ata u bene më të përdorurat si në fushën profesionale ashtu edhe në atë personale, duke i dhënë një dobi funksionale këtij lloji të shërbimeve që shumica prej nesh i përdorte shumë përpikërisht.

Në një lëvizje që nuk është për t'u habitur, Google shtoi kohët e fundit një skedë e re e quajtur Takohu me Gmail App për ta bërë shumë më të lehtë për përdoruesit e Google Meet të kenë qasje në takimet që marrin përmes Gmail. Nëse nuk e përdorni Google Meet për takimet tuaja, ja se si ta çaktivizoni atë.

hiqni Meet nga Gmail

Aplikacioni Gmail na lejon të shtojmë llogari email nga çdo shërbim email, jo vetëm Gmail. Skeda Tako shfaqet vetëm kur përdorim një llogari Gmail, meqenëse Google skanon postën tonë për të shtuar në këtë skedë takimet që kemi në pritje, një skanim që nuk mund ta bëjë në shërbimet e tjera të postës.

hiqni Meet nga Gmail

  • Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të hyjmë në settings të aplikacionit.
  • Tjetra, ne zgjedhim llogari email nga e cila duam të heqim skedën Meet (e vlefshme vetëm për llogaritë e Gmail).
  • Më në fund, ne shkojmë në opsionin Tako dhe ne çaktivizojmë ndërprerësin.

Kur të kthehemi në faqen kryesore të Gmail dhe të zgjedhim llogarinë e postës elektronike nga e cila e kemi çaktivizuar, ne do të kontrollojmë se si skeda e Takimit është zhdukur. Për të riaktivizuar këtë skedë, ne thjesht duhet të bëjmë të njëjtat hapa duke aktivizuar ndërprerësin.

Google Meet na lejon të bëjmë thirrje video me deri në 100 persona, duke u bërë kështu një që lejon numrin më të madh të pjesëmarrësve, së bashku me Zoom dhe Skype, aplikacionet që na ofrojnë cilësinë më të mirë të audios dhe videos sot dhe që gjithashtu na ofrojnë një numër të madh opsionesh për të punuar në bashkëpunim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.