Si të instaloni betën publike të iOS 15 ose iPadOS 15

Beta publik

Në parim, shumë prej jush tashmë e dinë se si të instalojnë këto versione publike beta të lëshuara nga Apple disa orë më parë, por për ata që nuk dinë se si funksionon ose si ta bëjnë atë në iPhone ose iPad të tyre, sot iPhone Updates po shkojmë për t'ju treguar se si mund ta bëni. Gjithçka ka të bëjë me ndjekjen e hapave dhe është në të vërtetë mjaft e thjeshtë si shumica e gjërave në Apple.. Natyrisht, meqenëse ato janë versione beta, ato mund të kenë ndonjë të metë dhe këtë duhet ta merrni parasysh para se të kryeni hapin e instalimit.

Ndërsa është e vërtetë që versionet e lëshuara deri më sot për zhvilluesit funksionojnë mjaft mirë dhe nuk kanë probleme serioze, duhet të themi se sapo të lëshohen beta-të publike, duhet të mendoni se gjithçka është shumë më mirë, por gjithmonë duke kujtuar se ato janë akoma beta Logjikisht vendimi për të instaluar beta ose jo është vetëm i juaji, ne zakonisht nuk rekomandojmë instalimin e versioneve në pajisjet kryesore, por atje secila me vendimet e tyre. Le të shkojmë në telashe ...

Si të instaloni beta-në publike në iPhone ose iPad

Para së gjithash dhe para së gjithash, ata këshilluan të mos bëni një kopje rezervë të pajisjes në të cilën do të instalojmë versionin publik beta. Në rast se kemi një problem, ne gjithmonë do të kemi një kopje rezervë të versionit tonë zyrtar, kështu që rekomandohet shumë që ta bëni këtë rezervë në iCloud ose ku të doni.

Tani për tani, gjëja e parë që duhet të bëjmë është të përdorim faqen e internetit të Apple nga pajisja në të cilën duam të instalojmë beta në të cilën gjenden në këto versione publike beta. Pasi të jemi në faqen e internetit, ne thjesht duhet të fillojmë seancën ose regjistrohuni me Apple ID, pranoni kushtet e përdorimit dhe klikoni në beta që duam të instalojmë. 

Instaloni Beta Publike

Pasi kushtet të pranohen, ne thjesht duhet të regjistroni pajisjen tonë iOS dhe klikoni në shkarkimin e profilit. Në këtë moment do të shfaqet një dritare në të cilën do të na tregojë nëse duam të shkarkojmë profilin, ne e bëjmë atë dhe kaq. Pasi të shkarkohen nga Cilësimet, thjesht klikojmë në profilin e shkarkuar, Instalo. Tani na kërkon kodin, ne e shtojmë atë dhe klikojmë përsëri në Install. Në këtë rast, kapjet e sipërme janë për iPhone por procesi është i njëjtë në iPad. Versioni beta mund të instalohet nga Cilësimet> Të përgjithshme> Përditësimi i softuerit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.