Si të instaloni Apple Public Betas në pajisjet tuaja

Apple tashmë ka nisur programin e saj Publik Beta për iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 dhe macOS 11 Big Sur në mënyrë që përdoruesit që dëshirojnë të instalojnë Betas në pajisjet e tyre. Dëshironi të dini se si t'i provoni të gjitha këto azhurnime të reja falas dhe pa qenë nevoja të jeni zhvillues? Ne jua shpjegojmë hap pas hapi.

Për disa vjet, Apple ka lejuar këdo që të instalojë Betas në pajisjet e tij pa qenë e nevojshme të paguajë për një llogari zhvilluesi. Në këtë mënyrë ju mund të provoni lajmet që azhurnimet e ardhshme sjellin përpara se të lëshohen zyrtarisht. Nëse dëshironi të instaloni këto versione të reja që do të mbërrijnë në pajisjet tona në vjeshtë pa pasur nevojë të paguani asgjë, dhe pa pasur nevojë të shkarkoni profile nga faqet e internetit jo të besueshme, Ky është opsioni më i mirë. Në video mund të shihni të gjitha hapat për të regjistruar pajisjet tuaja dhe kështu të jeni në gjendje të instaloni këto azhurnime.

Për momentin janë në dispozicion vetëm iOS 14 dhe iPadOS 14 Betas. Ky program Publik Beta gjithashtu përfshin watchOS 7 dhe macOS 11 Big Sur, por ato nuk janë ende të disponueshme. Pritet që ata nuk do të marrin më shumë se disa ditë për t'i instaluar dhe procedura do të jetë e ngjashme me atë të përshkruar në video. Uebfaqja për programin Publik Beta të Apple është https://beta.apple.com dhe prej andej Thjesht duhet të ndiqni hapat që tregojmë në video për të regjistruar pajisjen që dëshironi.

Gjithmonë mbani mend se një Beta është një version i softuerit në zhvillim e sipër dhe se për këtë arsye nuk është pa probleme, në fakt, është normale që ekzistojnë. Konsumi më i lartë i baterisë, aplikacionet që nuk funksionojnë, mbylljet e papritura, rindezjet e pajisjes ... E gjithë kjo mund të ndodhë në çdo kohë, prandaj nuk rekomandohet që ato të instalohen në pajisjet kryesore që përdorni çdo ditë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.