Si të kontrolloni baterinë e AirTag tuaj

Ka kaluar pak më shumë se një vit nga lansimi zyrtar i AirTag dhe disa përdorues tashmë kanë filluar të vënë në dyshim autonominë e tij, veçanërisht duke pasur parasysh që bateritë e tij nuk janë të rikarikueshme. Megjithatë, kohëzgjatja e kësaj baterie është mjaft e gjatë dhe jo vetëm kaq, ndryshimin mund ta parashikojmë shumë përpara.

Kjo është mënyra se si mund të kontrolloni baterinë e mbetur të AirTag tuaj dhe të dilni përpara duke ndryshuar baterinë për t'i vendosur gjithmonë objektet tuaja. Është shumë e thjeshtë dhe si gjithmonë, në iPhone News do t'ju tregojmë të gjithë hapat në mënyrën më të thjeshtë.

Si fillim, duhet theksuar se Apple nuk na ofron një mënyrë të saktë, pra me përqindje, për të ditur se sa bateri i ka mbetur AirTag. Ne do të duhet të kënaqemi me një imazh si ai i ofruar në këndin e sipërm të djathtë të iPhone-it tonë dhe mendërisht të bëjmë një llogaritje të përafërt. Teorikisht, bateria AirTag zgjat të paktën një vit, megjithëse kjo do të varet shumë nga përdorimi që do t'i jepni dhe sa kontrolloni vendndodhjen e saj, në rastin tim, më ka mbetur ende shumë autonomi një vit më vonë. Kontrollimi i tij është kaq i thjeshtë sa kjo:

  1. Futni aplikacionin kërkim të pajisjes suaj Apple
  2. zgjedh objekte dhe më pas AirTag baterinë e të cilit dëshironi të kontrolloni
  3. Kur hapet informacioni specifik i AirTag, bateria shfaqet në këndin e sipërm të majtë, djathtas në vendndodhjen "play sound" dhe poshtë emrit.

Aq lehtë do të mund të kontrolloni autonominë e AirTag tuaj. Nëse duhet ta zëvendësoni, mund të hidhni një sy në videon tonë ku ne ju tregojmë hap pas hapi, por gjëja e parë që do t'ju duhet është një bateri CR2032 që mund t'i blini lehtësisht në Amazon ose në pikën tuaj të zakonshme të shitjes. Këto bateri (ose bateri) kushtojnë pak më shumë se një euro për njësi, megjithëse zakonisht vijnë në paketa.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.