Si të kontrolloni numrat fitues të Lotería del Niño?

Në dymbëdhjetë në mëngjes sot fillon Lotaria e Fëmijës. Shtë një nga ngjarjet që shënojnë për disa fundin e Krishtlindjes. Jo vetëm për shkak të lotarisë, por sepse është Dita e Tre Mbretërve dhe është koha për të hapur dhe shijuar dhurata që madhështitë e tyre janë lënë poshtë pemës. Nëse keni një biletë për shortin e jashtëzakonshëm për Fëmijën, mund të dëshironi kontrolloni të dhjetat tuaja nga dipozitivi juaj drejtpërdrejt, pa nevojën e hapjes së faqeve në internet që ju ridrejtojnë vazhdimisht. Këtu ju lëmë çelësat për të kontrolluar numrat fitues nga pajisja juaj.

Kontrolloni biletat tuaja nga Lotería del Niño

Shorti i jashtëzakonshëm i fëmijës festohet çdo vit në Ditën e Tre Mbretërve në Spanjë. Ai zhvillohet në sallën e Shorteve të Lotarisë Shtetërore dhe Basteve në Madrid dhe gjithsej 700 milion euro. Edhe pse më pak tërheqës se Jackpot i Krishtlindjes me 400.000 euro, çmimi i parë i kësaj tërheqje arrin 200.000 euro për të dhjetën. Nëse dëshironi të kontrolloni nëse numrat tuaj janë dhënë, thjesht shkarkoni një nga këto aplikacione që ju lëmë më poshtë.

Zbatimi zyrtar i Lotarive Shtetërore dhe Basteve është pak i vjetëruar. Lidhet me burimet zyrtare të informacionit të Shtetit, kështu që është një aplikacion që do të ofrojë rezultate 100% të sakta. Sidoqoftë, dizenjimi i tij dhe mungesa e azhurnimit nënkuptojnë se nuk është një aplikim shumë i mirë, megjithëse funksioni i tij është pa dyshim i përmbushur.

TuLotero është një tjetër nga aplikacioni i yjeve të Krishtlindjeve. Me të mund të blini bileta për të gjitha shortet deri në minutën e fundit. Dizajni i saj është elegant, modern dhe kreativ. Ju mund të konsultoheni me të gjitha rezultatet e shortit dhe të çdo shorte tjetër që është zhvilluar brenda Lotarive Shtetërore dhe Basteve.

Ky aplikacion, megjithëse është i ngjashëm me atë të mëparshëm, është një tjetër alternativë me të cilën mund të konsultoheni me numrat fitues të Vizatimit të Fëmijëve. Ne mund të skanojmë të dhjetat tona dhe t'i ruajmë ato në mënyrë që të mos kemi nevojë t'i vendosim ato pa pushim në aplikacion. Në këtë mënyrë, ndërsa shorti kalon, ne mund ta dimë shpejt nëse ato jepen apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.