Si të krijoni Memoji-n tuaj në iPhone tuaj

Jemi në një nga periudhat më të veçanta të vitit. Shumë prej jush do të festojnë me familjet dhe miqtë tuaj dhe të tjerët do të kenë fituar lotarinë për t'u kufizuar për disa ditë për shkak (përsëri) për shkak të pandemisë. Dhe pse të mos e thoni, shumë prej jush do të kenë dhurata të reja nën pemën tuaj, dhe kush e di nëse një nga ato dhurata fsheh atë iPhone të ri që e dëshironit aq shumë. Shumë prej jush do të bëjnë kapërcimin nga një pajisje pa Face ID në një me Face ID, është e lehtë të bësh hapin dhe është koha për të zbuluar Memoji, nëse nuk e keni bërë tashmë ... Memoji ato janë emoji me porosi që hyri në iPhone-in tonë falë Face ID edhe pse sot është i pajtueshëm me modelet e mëparshme. Dëshironi të dini se si të krijoni Memoji-n tuaj? Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë se si ta personalizoni tuajin për të befasuar të gjithë miqtë tuaj.


Aplikacioni Messages, qendra e kontrollit për Memojis

Memoji-t janë basti i Apple për ngjitësit shumë të kërkuarEshte menyra qe ta kesh afishen tende te personalizuar dhe Apple i ka dale aq mire sa qe kane qene objektiv per tu kopjuar nga konkurrentet e saj kryesore dhe e them duke kujtuar reklamen qe keto dite po shohim ne televizion nga Samsung. i cili gjithashtu ka lançuar "Memojis" e tyre. Sic po thosha vinin nga dora e Face ID, por iOS 14 lejoi pajisjet më të vjetra (përveç Apple Watch) të mund t'i krijonin ato.

Hapi ynë i parë do të jetë shkoni te aplikacioni Mesazhet ku mund t'i krijojmë ato. Në shiritin e aplikacionit, ose shtesat e mesazheve do të shohim ikonat që shfaqen të treguara në imazhin e mësipërmNë secilin nga dy butonat do të kemi akses në galerinë e memoji-ve dhe aty mund t'i krijojmë ato (ikona në të majtë shfaqet vetëm në pajisjet me Face ID).

Ka ardhur koha për kreativitet

Ne do të fillojmë duke zgjedhur ngjyrën e lëkurës sonë. Të gjitha emoji-t fillojnë nga i njëjti stil fytyre, dhe si emoji-t e fytyrës do të fillojmë nga një fytyrë e tipit "Simpson" me lëkurë të verdhë. Atëherë mundeni zgjidhni nuancën e lëkurës falë një gamë të madhe ngjyrash siç mund ta shihni në këto linja.

Me lëkurë mund të përcaktojmë edhe nëse kemi pendët, lloji i faqeve që kemi (ngjyrë), ose edhe nëse kemi një nishan karakteristik në fytyrën tonë. Aditivë që do ta bëjnë Memoji-n tonë t'i ngjajë fytyrës sonë në nivelin më të lartë të detajeve.

Dhe pas kësaj është koha për të zgjedhur modelin tonë të flokëve mes një shumëllojshmërie të madhe të tyre. Në kohën e parukierit, dhe ne tashmë ju themi se niveli i detajeve është i mahnitshëm pasi ne mund të japim edhe veten pikat kryesore në flokët tanë. Kënaquni duke zgjedhur flokët kaçurrelë, të rruar, edhe në ngjyrë blu; Dhe po, jepini vetes ato pikat kryesore që keni ëndërruar të keni kaq shumë! Meqe ra fjala Ju mund t'i përcaktoni ato në tre stile të ndryshme: Moderne, Gradient ose Classic.

Duke vazhduar me flokët e fytyrës tonë, ju mund të zgjidhni se si ato janë tuajat CEJAS (po mund t'i lyeni edhe me ngjyrën që dëshironi), mund të vishni një shenjë në ballin tuaj, apo edhe piercing në vetull. Në seksionin e syve mund të ndryshoni formën e syve (dhe qerpikët e tyre), dhe make up me eyeliner dhe rimel.

Duke vazhduar me këtë të sytë, ju gjithashtu keni një seksion të quajtur syze, dhe padyshim ajo që na lejon është të mbajmë syze në fytyrë. Aty eshte nje shumë prej tyre të personalizueshme me ngjyrën që dëshirojmë. Keni pësuar një aksident në sy? mos u shqetësoni, ju gjithashtu mund të vishni një copë syri në stilin më të pastër pirate.

 

Duke mbërritur në seksionin e Koka, Është koha për përcaktoni sa vjeç jemi, dhe është se në fund madhësia dhe forma e kokës sonë përcakton se sa vjeç jemi. Mosha shënohet me markat që kemi në fytyrë si p.sh. rrudhat, dhe forma padyshim përcakton llojin e formës së kafkës sonë.

Tonë hundë gjithashtu plotësisht i ndryshueshëm, nga madhësia e tij deri tek aksesorët që mbajmë në të. Lloje të ndryshme shpimesh apo edhe një tub oksigjeni që do të thotë se kushdo mund të përfaqësohet në këto Memoji pa përjashtime. Dhe padyshim që ju duhet të shmangni çdo tabu në lidhje me nevojat që kemi në jetën tonë, kjo është arsyeja pse Apple gjithashtu ka dashur të shtojë këtë tub oksigjeni në personalizimin e Memoji.

Ne vijmë në seksionin e Goja dhe veshët. Asnjë gojë nuk është e njëjtë, dhe Buzët janë ndoshta forma që më së shumti përcakton fytyrën tonë. Zgjidhni nga një mori buzësh (po edhe ngjyrën e tyre), dhëmbët të cilat mund të kenë një formë perfekte, djallëzore me këpurdha të mëdha, ose të stilizuara për humbjen e një dhëmbi, boshllëqe mes tyre, ose mund t'i bashkohemi edhe modës së rrathëve. Dhe po Pranohen edhe shpimet e gojës dhe gjuhës...

Meqë ra fjala, që askush të mos harrojë momentin pandemik në të cilin jemi përfshirë dhe veçanërisht nëse keni rënë në kthetrat e Omnicron-it, mundeni edhe vishni një maskë në fytyrën tuaj dhe përshtateni me ngjyrën që dëshironi (pa paguar koston shtesë për maskat me ngjyra). Ju mund t'i përdorni ato në tuaj versioni kirurgjik ose në versionin FFP2, sa më të mbrojtur të jemi, aq më mirë...

Si obare, ne mund të ndryshojmë tuajën Tamano (pa na kaluar), shtoni disa në pritje të (që mund të jetë e njëjtë në të dy veshët ose të ndryshëm), dhe po mund të shtojmë edhe kufje. Dhe kuriozisht AirPods gjenerata e parë përfshihen me implantet kokleare. Çuditërisht, AirPods janë të vetmet kufje të cilave nuk mund t'u ndryshojmë ngjyrën, padyshim ato origjinale me të bardhë, kështu që pse do t'ua ndryshojmë ngjyrën...

Modës hipster Është gjithashtu një modë në botën e Memoji. Guxoni me një nga mjekrat e shumta në katalog. Pavarësisht nëse keni apo jo mjekër, kjo mund të jetë koha për të provoni atë stil që keni dashur gjithmonë ta keni por nuk keni guxuar kurrë. Mjekra, mustaqe, gjysmë mjekër, apo edhe mjekra tipike treditore. Po, ju gjithashtu mund ta lyeni mjekrën në ngjyrën që dëshironi.

Memoji juaj gjithashtu në versionin e Krishtlindjeve

Vijmë tek pjesa e tekstilit... Dhe është se përveç stilit fizik që kemi, rëndësi ka edhe ajo që veshim. Duke filluar nga koka, ne kemi mundësinë që përdorni një mori kapele dhe kapeleMadje ka profesione si zjarrfikësit që i përshtaten punës sonë, nëse është kështu. Dhe padyshim për festoni Krishtlindjet, kush nuk dëshiron të veshë kapelën klasike të Santa?

Dhe së fundi, një risi e iOS 14: mundësia e vishni Memoji-t tanë. Dhe kjo erdhi falë inkorporimit të ngjitësve të rinj që tregonin një pjesë të trupit tonë siç mund ta shihni në imazhin që kryeson këtë postim. Ju mund të vendosni për një gardërobë e madhe me rroba superiore që do ta bëjnë Memoji-in tuaj të inkorporojë veshjet tuaja të preferuara.

Është koha për të përdorur Memoji

Ok, unë tashmë kam Memoji tim të personalizuar, madje më duket mua! Por, Çfarë të bëj tani me këtë? Shumë e lehtë, pasi të keni konfiguruar Memoji-n tuaj dhe ta ruani, thjesht duhet ta bëni shkoni te çdo aplikacion i mesazheve (Nuk duhet të jetë aplikacioni i mesazheve) dhe përdorni atë si çdo ngjitës tjetër.

Për ta gjetur atë, na duhet vetëm futni tastierën e emoji-ve të iPhone dhe nëse i rrëshqisim të gjitha memoji-t djathtas për të treguar ato të përdorura së fundi, do të shohim Galeria e iPhone Memojis, në të cilin përveç tonit do të gjeni edhe iPhone memojis klasik (dinosauri, oktapodi, lopa, jashtëqitja...), duke klikuar në cilindo nga ato që keni krijuar. Do ta dërgoni automatikisht në bisedën tuaj sikur të ishte një ngjitëse. Dhe po, padyshim nga Aplikacioni Facetime tani mund të përdorni Memoji-n tuaj (në pajisjet me Face ID) për të ngazëllyer fytyrën tuaj ndërsa jeni në një videotelefonatë me miqtë tuaj.

Shpresojmë që ky tutorial i ri të ketë qenë i dobishëm për ju. Surprizoni të gjithë miqtë tuaj me krijimet tuaja dhe Na ndani më argëtuesen përmes tonë kanal i ri Discord!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.