Si të lidhni kontrolluesin PS4 ose Xbox One me iOS 13

Si të lidhni kontrolluesin PS4 ose Xbox One me iOS 13

Me iOS 13 dhe iPadOS mund të përdorim kontrollet për PS4 dhe Xbox One.

iOS 13, iPadOS dhe tvOS 13 ata më në fund do të ju lejojnë të luani me një Kontrolluesi PS4 ose Xbox One. Nuk ka më blerje të një kontrolluesi MFI për të luajtur në pajisjen tënde iPhone, iPad dhe Apple TV.

Ju nuk keni më nevojë të jailbreak iPad-in tuaj për të luajtur Asphalt 8 Airbone me një goditje të dyfishtë. Me azhurnimet e reja që do të mbërrijnë në shtator, Apple na jep këtë detaj për më shumë lojtarë. Këtu ne shpjegojmë se si ta bëjmë atë.

Çorape e dyfishtë 4

 1. Mbajeni të shtypur botones PS dhe Share derisa LED i përparmë të fillojë të pulsojë.
 2. Futni cilësimet e Bluetooth-it të iPhone, iPad ose Apple TV tuaj dhe kërkoni Kontrolluesi DualShock 4.
 3. Prek dhe përputh.

Kontrolluesi Xbox One

 1. Ndizni telekomandën duke shtypur Butoni Xbox.
 2. Mbajeni të shtypur butoni i lidhjes nga përpara për tre sekonda.
 3. Futni cilësimet Bluetooth prej jush iPhone, iPad ose Apple TV dhe shikoni për kontrollues Xbox Wireless Controller.
 4. Prek dhe përputh.

Pasi ta keni çiftuar, thjesht filloni çdo lojë që mbështet drejtuesit e MFI dhe do të funksionojë në mënyrë të përsosur për ju.

Apple nuk ka përmendur asgjë në lidhje me kontrollorët e tjerë të njohur të wireless konsola si ato në Nintendo Switch. Problemi nuk duhet të jetë teknik, pasi të gjithë përdorin teknologjinë Bluetooth, por më tepër marrëveshjet midis kompanive. Duke marrë parasysh që për disa muaj tashmë mund ta shohim Mario duke bërë gjënë e tij në pajisjet Apple, duket shumë e mundshme që kontrollet mund të përdoren gjithashtu Nintendo.

Ishte koha që Apple të fillonte të fuqizonte pajisjet e saj të lojrave. Edhe pse në Cupertino ata hezitojnë për këtë temë, iPhone, iPad dhe Apple TV ato janë tastierë të shkëlqyeshme për të luajtur. Çipat e fuqishëm të serisë A të Apple lëvizin pa probleme lojërat e nivelit të lartë me performancë mbresëlënëse (vini re se nuk i kam renditur ato iMac) Shpresojmë që në muajt e ardhshëm Apple Store të zgjerojë ofertën e saj me lojëra të reja dhe të fuqishme. Mbi të gjitha, për Apple TV.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.