Si të lironi hapësirën iCloud nga iPhone tuaj

Me siguri shumë prej jush që e lexoni këtë artikull dhe shikoni këtë video e njohin atë njoftim gabimi për të pasur hapësirë ​​të plotë për ruajtjen iCloud. Me siguri shumica prej jush paguan për të zgjeruar hapësirën ruajtëse të iCloud, edhe nëse janë ato 99 cent të dobëta që zgjerohen në rreth 50 GB që kanë shije si lavdi. A po paguani për diçka që ju nevojitet vërtet? Ndoshta kjo video do t'ju befasojë dhe do t'ju ndihmojë të kurseni disa euro.

Apple vazhdon të na ofrojë një hapësirë ​​rigoroze të rrallë prej 5 GB të iCloud, përkundër faktit se kapaciteti i iPhone dhe iPad është rritur në mënyrë eksponenciale vitet e fundit, dhe pavarësisht nga fotot dhe videot që iPhone ynë kap janë me cilësi shumë më të lartë dhe (rrjedhimisht) më të mëdha Dokumentet dhe artikujt tanë në Mac janë gjithashtu në iCloud, kopjet rezervë të të gjitha pajisjeve tona ... rezultati përfundimtar është se ato 5 GB janë të padobishme për pothuajse të gjithë. Kjo shkakton shumë probleme, sepse ne nuk mund të ruajmë fotot tona, as kopjet rezervë të pajisjeve tona, etj. iCloud është një mall i rrallë por jashtëzakonisht i nevojshëm për këdo që ka një iPhone, iPad ose Mac dhe shumë më tepër për ata që kanë disa nga këto tre.

Apple na ofron një zgjidhje shumë të thjeshtë: zgjerojmë kapacitetin tonë të ruajtjes në iCloud, dhe për vetëm 99 cent tashmë kemi 50 GB që zgjidhin të gjitha problemet tona ... përkohësisht. Aplikacione të tilla si WhatsApp, foto, video dhe kopje rezervë, të dhëna të aplikacioneve ... edhe 50 GB mund të jenë të shkurtër nëse nuk e menaxhojmë mirë hapësirën e ruajtjes së reve. Në këtë video ju tregojmë se si të eliminoni gjithçka që nuk ju nevojitet, të mos kesh të dhëna kopjuese që zënë hapësirë ​​të panevojshme, në mënyrë që të duhet të paguash vetëm (nëse duhet të paguash) për ato që vërtet të duhen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.