Si të luani pinball me aplikacionin Google

Aplikacioni Pinball Google

El lojë dinosauri kromi Shtë një klasik, një klasik që na lejon të luajmë kur nuk kemi një lidhje interneti në pajisjen tonë, qoftë nga një celular ose kompjuter. Por, nuk është argëtimi i vetëm që Google na vë në dispozicion, pasi përveç kësaj, gjithashtu na lejon të luajmë pinball nga iPhone ose iPad.

Ndryshe nga loja dinosaur, loja e pinball është në dispozicion përmes aplikacionit Google, aplikacioni me të cilin gjiganti i kërkimit lejon përdoruesit e tij të përdorin ndihmësin e Google për të kërkuar, të përdorin Google Lens ...

Si të luani pinball me aplikacionin Google

Lojë Pinball app Google

Herën e parë që shkarkojmë aplikacionin Google në pajisjen tonë, ai do të na pyesë shkruani detajet e llogarisë suaj të Google tek e cila duam të shoqërojmë të gjithë përmbajtjen në të cilën do të qasemi, kërkimet ...

  • Për të hyrë në pinball, ne duhet klikoni në seksionin Skedat, e vendosur në këndin e poshtëm të djathtë të aplikacionit.
  • Tjetra, do të shfaqen të gjitha skedat e lidhjeve që kemi hapur përmes aplikacionit. Për të hyrë në pinball, duhet vetëm rrëshqisni gishtin nga poshtë lart.

Për të trajtuar kontrollet duhet trokitni në anën e djathtë ose të majtë të ekranit (Nuk ka rëndësi se çfarë lartësie). Ne kemi 3 topa / jetë për të marrë rezultatin më të lartë.

Pjesët shumëngjyrëshe janë pjesë e logoja e Google. Kontrollet me prekje janë të lehta për t'u përdorur dhe loja nuk kërkon një lidhje interneti. Çdo nivel rrit vështirësinë, por ju mund të përdorni disa energji elektrike që do t'ju ndihmojnë të kaloni në nivelin tjetër.

Për shembull, nëse goditni një simbol të zemrës me top, ju do të merrni një jetë shtesë. Për të hequr qafe format sa hap e mbyll sytë, gjuaj një yll të verdhë për ta bërë topin më të madh dhe më të lehtë për tu goditur. Përkundrazi, një yll blu do ta ndajë pinballin në dysh.

Në App Store kemi në dispozicion një numër të madh lojërash të rastësishme që na lejojnë të kalojmë kohë të vdekur ndërsa presim, shkojmë në metro, jemi në tualet ... Nëse jeni lodhur nga sasia e madhe e reklamave që ato zakonisht përfshijnë, ju duhet të provoni pinball që Google na e vë në dispozicion përmes aplikacionit Google.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.