Si të merrni udhëzimet e navigimit GPS në guralecën tuaj

Hartat me guralecë

Ne vazhdojmë të kërkojmë të gjitha mjetet e mundshme për Pebble tonë, orën inteligjente në modë dhe për momentin, e vetmja që ka me të vërtetë një katalog aplikimesh dhe një komunitet zhvilluesish që parashikojnë me të vërtetë një të ardhme më shumë se premtuese për orën inteligjente. Sot do të tregojmë dy mundësi për merrni udhëzime për navigimin GPS direkt në guralecën tonë, në mënyrë që të mos duhet të ecim me iPhone-in tonë në dorë. Njëri prej tyre është plotësisht falas, falë Google Maps. Opsioni tjetër i pagesës, por për më pak se një euro, falë PebbGPS. Ne ju tregojmë të dyve në mënyrë që të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë, ose ndoshta ta përdorni secilin në situata të ndryshme.

Google-Map-guralecë

Google Maps ofron një funksion navigimi GPS që vizualisht lë shumë për të dëshiruar, por ka avantazhin e përdorimit të aplikacionit më të mirë të hartave të disponueshëm për iOS dhe atë me më shumë informacion në dispozicion. Duke përfituar nga fakti që mund të dërgojë njoftime në iPhone-in tonë sa herë që ka një udhëzim të ri për të marrë, ne mund të përdorim guralecët tanë të jenë në gjendje të marrin ato njoftime dhe shikoji ato pa e nxjerrë iPhone-in tonë nga xhepi. Ne vendosëm itinerarin tonë në Google Maps, bllokuam iPhone dhe filluam të ecim. Sa herë që vërejmë dridhjet në kyçin tonë, do të thotë se kemi marrë një udhëzim të ri për të arritur në destinacionin tonë. Nuk është një opsion shumë i sofistikuar por është praktik dhe falas.

Guralecë-GPS

Opsioni tjetër i pagesës është më i sofistikuar dhe as nuk është shumë i shtrenjtë. Në App Store gjejmë një aplikacion kushtuar ekskluzivisht orës tonë Pebble, të quajtur PebbGPS dhe që për 0,89 € na ofron mundësinë e shikoni një hartë në orën tonë inteligjente me rrugën që duhet të ndjekim. Aplikacioni për iOS na ofron mundësinë e krijimit të itinerarit në iPhone-in tonë, dhe harta që shohim në ekranin e pajisjes sonë do të jetë ajo që shohim në orën tonë. Me mundësi të ndryshme të zmadhimit dhe informacionin e rrugës në të cilën ndodhemi në pjesën e poshtme, është ideale ta përdorim atë në rrugë me iPhone-in tonë të ruajtur në xhep ose çantë shpine.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.