Si të modifikoni fotot direkt në iPhone [VIDEO]

Me iOS 13 do të dini se shumë lajme kanë ardhur në aplikacionin Photos, galeria vendase iOS që na lejon edhe disa "truke" të tjera në nivelin e redaktimit. Ajo për të cilën është folur shumë është mundësia tani për të rrotulluar videot dhe për t'i modifikuar direkt në aplikacion, por duket se askush nuk ka vërejtur diçka tjetër, aplikacioni Photos në iOS 13 na lejon të modifikojmë foto praktikisht si një profesionist.

Ajo që ju sjellim sot është një video-tutorial në të cilin do të jeni në gjendje të vëzhgoni të gjitha aftësitë e redaktimit të fotografive të iOS 13 dhe do t'ju bëjë të rimendoni nëse vërtet keni nevojë për diçka tjetër. Pra, eja dhe mëso me ne.

iOS 13
Artikulli i lidhur:
Si të përdorni gjetësin e fotove në iPhone

Kjo nuk është më e kufizuar në rrotullimin e fotografisë ose shtimin e filtrave të paracaktuar në të. Edhe pse është e vërtetë që deri më tani iOS na lejonte të rregullonim disa parametra, ajo që bie më shumë në sy tani është mënyra se si "Automatik" zbaton Inteligjencën Artificiale për të dhënë një rezultat spektakolar në fotografi, dhe kjo është pikërisht pasoja që Apple të marrë realiste dhe fotografi natyrale, ne kemi shumë hapësirë ​​të hapur kur editojmë fotografi, sepse është shumë më lehtë të ngopësh një fotografi ose të rregullosh ndriçimin në zona të veçanta sesa të duhet të ulësh të gjitha këto parametra në fotografi të përpunuara tepër.

Kjo është arsyeja pse rezultati i lai redaktimi i fotografive i përfshirë në iOS 13 është po aq spektakolar sa keni parë në këtë video që kemi bërë për ju. Si gjithmonë, ju ftojmë të shihni videon që udhëheq këtë artikull dhe në të cilën do të mund të shihni hap pas hapi se si bëhet redaktimi dhe cilat janë aftësitë e secilës prej opsioneve të cilave u referohemi. Nëse keni ndonjë pyetje, përfitoni nga kutia e komenteve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.