Si të ndani video dhe fotografi në Google Photos me funksionin e ri të mesazheve

Kur bëhet fjalë për ndarjen e imazheve ose videove, shumica prej nesh, nëse jo të gjithë, përdorin kryesisht WhatsApp, përveç Telegram dhe Apple Messages. Fotografitë e Google na lejojnë të ndajmë imazhe dhe video, si dhe albume dhe biblioteka. Javët e fundit, ky aplikacion / shërbim ka shtuar një shërbim të ri ndërlidhës.

Ky shërbim i ri ndërlidhës, i cili nuk ka për qëllim të zëvendësojë platformat më të përdorura sot, na lejon të ndajmë si fotot ashtu edhe videot si pjesë e një bisede, duke na lejuar të komentojmë mbi përmbajtjen që shtojmë / ndajmë në lëvizje.

Deri tani, nëse do të donim të ndanim një imazh me përdoruesit e tjerë, na u desh të krijonim një album për fotografi ose video dhe ndani një lidhje me të. Falë këtij funksioni të ri, përvoja e ndarjes është shumë më e lehtë pasi na lejon të komentojmë mbi përmbajtjen e ndarë, si dhe na lejon të ruajmë foton në bibliotekën tonë.

Ndani fotot në Google Photos

  • Pasi të kemi zgjedhur imazhin / videon që duam të ndajmë, duhet të klikojmë mbi të Butoni Share dhe zgjidhni marrësin e imazhit.
  • Në atë moment, do të krijohet një bisedë e ren me imazhin ose videon që kemi ndarë.
  • Në atë bisedë, ne mundemi tregojnë se na pëlqen imazhi, duke shtypur në zemër, shkruani tekst përveç që na lejoni të ruajmë imazhet në pajisjen tonë, duke mbajtur gishtin të shtypur në imazh.

Pasi të kemi krijuar një bisedë, mundemi hyni përsëri në të Përmes skedës Share, skeda ku gjenden të gjitha bisedat ku kemi ndarë imazhe dhe video.

Për të vazhduar shtimin e imazheve të reja në atë bisedë, ne thjesht duhet të shtypim butonin ikona e fotos me shenjën plus, e cila është menjëherë pasi Shtoni një koment ose ne mund të ndajmë imazhe përsëri duke bërë të njëjtin proces që kam shpjeguar në këtë video.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.