Si të ndani lidhjen e internetit nga iPhone me iOS 14

iOS 14, sistemi i ri operativ i Apple

Në vitet e fundit, iPhone ynë është bërë një pajisje me të cilën ne mund të bëjmë praktikisht gjithçka që na vjen në mendje falë, në një masë të madhe, për numrin e madh të zhvilluesve që vazhdojnë të bëjnë bast në iOS nisni aplikacionet tuaja të produktivitetit.

Për më tepër, falë mundësisë që iOS na ofron të ndajmë lidhjen e internetit nga iPhone-i ynë, ne mund të përdorim iPad, Mac, laptop, iPod ose ndonjë pajisje tjetër kudo, për sa kohë që pajisja jonë ka mbulim. Nëse ende nuk e njihni këtë funksion, më poshtë do t'ju tregojmë se si krijoni një pikë hyrje në internet nga iPhone-i ynë.

Nëse flasim për ndarjen e internetit, duhet të flasim normat e të dhënave që djemtë në Simyo vënë në dispozicionin tonë, tarifa që, ndryshe nga të gjithë operatorët, ne mund t'i krijojmë për t'iu përshtatur nevojave tona, përveç që na lejojnë të grumbullojmë GB kur nuk i përdorim në të njëjtin muaj.

Por gjithashtu, për disa muaj, ata gjithashtu na ofrojnë normat e fibrave Simetrike 100 dhe 300 MBShpejtësi më se e mjaftueshme për të përmbushur nevojat e çdo përdoruesi (edhe nëse është një përdorues intensiv i shërbimeve video streaming) me më shumë se çmime tërheqëse dhe pa nevojën e punësimit të linjave mobile.

Por para së gjithash, ju duhet kontrolloni mbulimin për të parë nëse mundeni përfitoni nga normat e fibrave që Simyo na vuri në dispozicion.

Krijoni një pikë hyrjeje në internet nga iPhone

Metoda 1 - Nga iPhone te pajisjet e tjera të Apple

ndajnë internetin nga iphone

Nëse pajisja me të cilën duam të lidhemi është një produkt i Apple (iPod, iPad ose Mac), ne thjesht duhet të shkojmë te Settings - Wi-Fi dhe në Pikat e hyrjes personale, gjeni emrin e pajisjes sonë dhe klikoni mbi të.

Në këtë shembull, është iPhone XS Max. Duke klikuar mbi të, ai automatikisht do të lidhet me lidhjen e internetit të këtij iPhone, pa pasur nevojë të fusni fjalëkalimin tonë, për sa kohë që ID-ja e të dy pajisjeve është e njëjtë.

Nëse jo dhe është një llogari familjare, iPhone që ndan lidhjen do të marrë një kërkesë për të ndarë lidhjen.

Metoda 2 - Nga iPhone në ndonjë pajisje tjetër

ndajnë internetin nga iphone

 • Së pari, ne drejtohemi lart Cilësimet - Pika personale e hyrjes.
 • Tjetra, klikoni në Pika e hyrjes personale.
 • Së fundi, ne aktivizuam ndërprerësin Lejoni që të tjerët të lidhen dhe ne vendosim fjalëkalimin për pikën tonë të hyrjes.

Nga ai moment e tutje, çdo kompjuter që ndodhet rreth nesh do të ketë mundësi të hyjë në pikën e hyrjes në internet që kemi krijuar për sa kohë që kemi e di fjalëkalimin që kemi vendosur.

Nëse nuk gaboj, Apple ishte një nga prodhuesit e parë të smartphone-ve shtoi këtë funksionalitet, funksionaliteti që gjatë viteve të para ishte i kufizuar nga operatorët, një kufizim që aktualisht nuk ekziston më përmes asnjë operatori.

Produktiviteti që na ofron iOS, si në iPhone ashtu edhe në iPad, jo gjithçka është në meritat e zhvilluesve, pasi Apple ka hapur edhe dorën e saj për sa i përket kufizimet e personalizimit Ofroi praktikisht nga iPhone i parë dhe rezultatin e kësaj e gjejmë në widget-et që kanë ardhur nga dora e iOS 14.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Miguel dijo

  Përshëndetje, a dini ndonjë mënyrë për të krijuar një shkurtore që ju lejon të aktivizoni pikën personale të hyrjes.
  Një përshëndetje