Si të ndryshoni foton e profilit tuaj Apple ID

ID e mollës

Një nga opsionet që kemi në dispozicion në iCloud.com është të ndryshoni foton tonë të profilit në Apple ID. Për të kryer këtë veprim logjikisht duhet të ndjekim disa hapa, por ato nuk janë me të vërtetë të komplikuara, kështu që sot do të shohim se si bëhet kjo ndryshim.

Mbani në mend se imazhi i shtuar në ID-në tuaj mund të shihet nga anëtarët e familjes tuaj për sa kohë që ju jeni pjesë e një grupi të Ndarjes së Familjes. Nga ana tjetër, është e rëndësishme të mbani mend se imazhi mund të ndryshohet direkt nga vetë iPhone duke hyrë në Cilësimet.

Si të ndryshoni foton e profilit tuaj Apple ID

ID -ja e fotos Apple Mac

Imazhi i Apple ID-së tuaj shfaqet në faqen kryesore të iCloud.com, në Cilësimet e iPhone, iPad ose iPod touch si dhe është i dukshëm nga Preferencat e Sistemit në Mac. Sot ne duam të ndajmë me ju të gjithë një kujtesë të vogël ose tutorial për ata që duan ndryshoje kete foto te profilit dhe për këtë duhet të ndjekim disa hapa të thjeshtë.

Mund të bëhet direkt nga faqja e internetit iCloud.com dhe për këtë këto do të ishin hapat për të bërë këtë ndryshim:

  • Hyni në iCloud.com, shkoni te Cilësimet e Llogarisë dhe klikoni direkt në imazhin ngjitur me emrin tuaj
  • Klikoni në opsionin "Redakto"
  • Këtu mund të shtoni fotografi nga biblioteka ose nga sistemi duke zvarritur drejtpërdrejt

Dhe logjikisht mund të ndryshohet gjithashtu direkt nga iPhone, iPad, iPod ose Mac pa hyrë në seksionin e internetit iCloud, ju mund të bëni ndryshimin e imazhit nga seksioni Cilësimet e pajisjes mobile ose Preferencat e Sistemit në Mac. Për ta bërë këtë ne duhet të ndjekim të njëjtat hapa duke klikuar në opsionin Redakto që shfaqet në vetë foton (nëse kemi ndonjë) dhe më pas zgjidhni opsionet që ofron: Bëni foto, Zgjidhni foto ose Eksploroni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.