Si të përdorni gjetësin e fotove në iPhone

Dhe është se për disa kohë ne kemi aktiv motorin e kërkimit në Aplikacioni Fotografitë në iPhone, iPad, iPod ose ndonjë pajisje tjetër Apple edhe Mac-in tonë. Sot do të shohim se si mund të gjejmë një foto midis shumë prej tyre që keni në galerinë tuaj të iPhone.

Mund të duket e komplikuar, por është shumë e thjeshtë për tu realizuar dhe është se Apple u vë në dispozicion përdoruesve shumë lehtësira për të gjetur atë foto që ju po kërkoni dhe që nuk e keni në një album specifik. Ky opsion është me të vërtetë i thjeshtë për t’u përdorur dhe kjo do të na çojë në fotot që ne jemi duke kërkuar në mbështjell tonë.

Vetë kompania na e bën të lehtë me këtë video që ata kanë postuar në kanalin e tyre zyrtar në YouTube, kështu që thjesht duhet ndiqni hapat që janë treguar dhe gati:

Reallyshtë vërtet e lehtë të përdorësh motorin e kërkimit të aplikacionit për të gjetur atë foto. Ne mund të përdorim gjithçka për ta gjetur, nga emri i vetë personit (për sa kohë që e kemi identifikuar më parë) përmes një objekti specifik ose madje edhe një vend si një bar, plazhi, disa shkallë, një qytet, etj ... Gjëja interesante për këtë funksion është se e bën shumë më të lehtë për të gjetur ndonjë imazh në iPhone-in tonë dhe lejon që ajo të jetë më efektive nëse kemi mbështjellësin e pajisjes tonë plot me imazhe. Një këshillë që shumë njerëz me siguri e dinë por që mund të jetë e dobishme për shumë njerëz që sapo kanë blerë një iPhone, një iPad ose ndonjë pajisje të Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.